امتیازدهی

اثرات چربی در رژیم غذایی بر سلامتی بحث برانگیز است. با این حال، کارشناسان اتفاق نظر دارند که روغن زیتون (به ویژه بکر) برای شما مفید است. در ادامه دمبل به بررسی مزایا و معایب روغن زیتون می پردازد.

 

مزایای روغن زیتون

1- روغن زیتون سرشار از چربی های اشباع نشده سالم است

روغن زیتون روغنی طبیعی است که از زیتون، میوه درخت زیتون استخراج می شود. این روغن حاوی حدود 14٪ روغن چربی اشباع است در حالیکه 11٪ چربی اشباع نشده مانند اسیدهای چرب امگا 6 و امگا 3 دارد. اما اسید چرب غالب در روغن زیتون یک چربی اشباع نشده تک٬ به نام اسید اولئیک است که 73٪ از کل روغن را تشکیل می دهد.

مطالعات نشان می دهد که اسید اولئیک التهاب را کاهش می دهد و حتی ممکن است اثرات مفیدی بر روی ژن های مرتبط با سرطان داشته باشد. چربی های اشباع نشده تک کاملاً در برابر گرمای زیاد مقاوم هستند و باعث می شوند روغن زیتون بکر یک انتخاب سالم برای پخت و پز باشد.

 

روغن زیتون کریستال طلایی

ویژگی های این محصول:

  • مخصوص: سالاد و پخت و پز
  • پالم: ندارد
  • تراریخته نیست

 

2- روغن زیتون حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است

روغن زیتون فوق العاده بکر نسبتاً مقوی است. جدا از اسیدهای چرب مفید، حاوی مقادیر ناچیزی ویتامین E و K است. اما روغن زیتون مملو از آنتی اکسیدان های قدرتمند نیز است. این آنتی اکسیدان ها از نظر بیولوژیکی فعال هستند و ممکن است خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش دهند. همچنین با التهاب مبارزه می کنند و به محافظت از کلسترول خون در برابر اکسیداسیون کمک می کنند. دو مزیتی که می توانند خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

 

3- روغن زیتون دارای خواص ضد التهابی قوی است

تصور می شود که التهاب مزمن عامل اصلی بیماری ها، مانند سرطان، بیماری های قلبی، سندرم متابولیک، دیابت نوع 2، آلزایمر، آرتروز و حتی چاقی است. روغن زیتون فوق بکر می تواند التهاب را کاهش دهد، که ممکن است یکی از دلایل اصلی مزایای آن برای سلامتی باشد. اثرات اصلی ضد التهابی توسط آنتی اکسیدان ها ایجاد می شود. مهمترین آن ها الیوکانتال است که نشان داده شده مشابه ایبوپروفن (داروی ضد التهاب)٬ عمل می کند. برخی دانشمندان تخمین می زنند که اولئوکانتال موجود در 3.4 قاشق غذاخوری (50 میلی لیتر) روغن زیتون فوق بکر دارای اثری مشابه 10٪ دوز بزرگسالان ایبوپروفن است.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که اسید اولئیک، اسید چرب اصلی موجود در روغن زیتون، می تواند سطح مارکرهای مهم التهابی مانند پروتئین واکنش پذیر C (CRP) را کاهش دهد. تحقیق دیگری نیز نشان می دهد که آنتی اکسیدان های روغن زیتون می توانند برخی از ژن ها و پروتئین های محرک التهاب را مهار کنند.

 

روغن زیتون فرابکر سی سام

ویژگی های این محصول:

  • مخصوص: سالاد و پخت و پز
  • پالم: ندارد
  • تراریخته نیست

 

4- روغن زیتون می تواند به جلوگیری از سکته های مغزی کمک کند

سکته مغزی به دلیل اختلال در جریان خون در مغز شما یا به دلیل لخته شدن خون یا خونریزی ایجاد می شود. در کشورهای پیشرفته، سکته مغزی دومین علت شایع مرگ، درست بعد از بیماری قلبی است. رابطه بین روغن زیتون و خطر سکته مغزی به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است. یک بررسی گسترده از مطالعات انجام شده بر روی 841000 نفر نشان داد که روغن زیتون تنها منبع چربی اشباع نشده تک است که با کاهش خطر سکته مغزی و بیماری های قلبی مرتبط است.

در یک بررسی دیگر در 140،000 شرکت کننده، کسانی که روغن زیتون مصرف کرده اند در معرض خطر سکته مغزی بسیار کمتری نسبت به افرادی هستند که این کار را نکرده اند٬ قرار داشتند.

 

5- روغن زیتون از بیماری های قلبی محافظت می کند

بیماری قلبی شایع ترین علت مرگ در جهان است. مطالعات مشاهده ای که چند دهه پیش انجام شد نشان داد که بیماری قلبی در کشورهای مدیترانه ای کمتر مشاهده می شود. این امر منجر به تحقیقات گسترده در مورد رژیم غذایی مدیترانه ای شد، که اکنون نشان داده شده است که به طور قابل توجهی خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.

روغن زیتون فوق بکر یکی از مواد اصلی در این رژیم غذایی است که از چندین طریق در برابر بیماری های قلبی محافظت می کند. این روغن التهاب را کاهش می دهد٬ از کلسترول LDL “بد” در برابر اکسیداسیون محافظت می کند، پوشش رگ های خونی را بهبود می بخشد و می تواند به جلوگیری از لخته شدن خون بیش از حد کمک کند.

 

روغن زیتون لادن

ویژگی های این محصول:

  • مخصوص: سالاد و پخت و پز
  • پالم: ندارد
  • تراریخته نیست
  • ارگانیک نیست

 

نکته جالب توجه این است که این روغن فشار خون را کاهش می دهد، که این مسئله یکی از قوی ترین عوامل خطر برای بیماری های قلبی و مرگ زودرس است. در یک مطالعه مشخص شد، روغن زیتون 48٪ نیاز به داروی فشار خون را کاهش می دهد.

ده ها – اگر نه صدها – مطالعه نشان می دهد که روغن زیتون فوق بکر دارای مزایای بسیاری برای قلب شما است. اگر به بیماری قلبی، سابقه خانوادگی بیماری قلبی یا هر عامل خطر عمده دیگری مبتلا هستید، می توانید مقدار زیادی روغن زیتون فوق بکر را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

6- روغن زیتون با افزایش وزن و چاقی ارتباط ندارد

خوردن مقادیر زیاد چربی باعث افزایش وزن می شود. با این حال، مطالعات متعددی رژیم مدیترانه ای، غنی از روغن زیتون را با تأثیرات مطلوب بر وزن بدن مرتبط دانسته اند. در یک مطالعه 30 ماهه بر روی بیش از 7000 دانشجوی دانشگاه اسپانیایی، مصرف زیاد روغن زیتون با افزایش وزن ارتباط نداشت. علاوه بر این، یک مطالعه سه ساله بر روی 187 شرکت کننده نشان داد که یک رژیم غذایی غنی از روغن زیتون با افزایش سطح آنتی اکسیدان ها در خون و همچنین کاهش وزن ارتباط دارد.

 

7- روغن زیتون می تواند با بیماری آلزایمر مبارزه کند

بیماری آلزایمر شایع ترین بیماری تخریب عصبی در جهان است. یکی از ویژگی های اصلی آن تجمع پلاک هایی به اصطلاح بتا آمیلوئید در داخل سلول های مغز شما است. یک مطالعه روی موش ها نشان داد که وجود ماده ای در روغن زیتون می تواند به از بین بردن این پلاک ها کمک کند. علاوه بر این، یک مطالعه انسانی نشان داد که یک رژیم غذایی مدیترانه ای غنی از روغن زیتون از عملکرد مغز سود می برد.

به خاطر داشته باشید که تحقیقات بیشتری در مورد تأثیر روغن زیتون بر آلزایمر لازم است.

 

8- روغن زیتون می تواند خطر دیابت نوع 2 را کاهش دهد

به نظر می رسد روغن زیتون در برابر دیابت نوع 2 بسیار محافظت می کند. چندین مطالعه روغن زیتون را به اثرات مفید آن بر روی قند خون و حساسیت به انسولین مرتبط کرده است. یک کارآزمایی بالینی تصادفی در 418 فرد سالم اخیراً اثرات محافظتی روغن زیتون را تأیید کرده است. در این مطالعه، یک رژیم غذایی مدیترانه ای غنی از روغن زیتون خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را بیش از 40 درصد کاهش داد.

 

9- آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون دارای خاصیت ضد سرطانی هستند

سرطان یکی از مهمترین دلایل مرگ و میر در جهان است. خطر ابتلا به برخی سرطان ها در کشورهای مدیترانه ای کمتر است و بسیاری از محققان معتقدند که ممکن است دلیل آن روغن زیتون باشد. آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون می توانند آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد را کاهش دهند، زیرا اعتقاد بر این است که عامل اصلی سرطان است. بسیاری از مطالعات آزمایش شده نشان می دهد که ترکیبات موجود در روغن زیتون می توانند با سلول های سرطانی مقابله کنند. برای تعیین اینکه آیا روغن زیتون در واقع خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد یا خیر، تحقیقات بیشتری لازم است.

 

10- روغن زیتون می تواند به درمان آرتریت روماتوئید کمک کند

آرتریت روماتوئید یک بیماری خود ایمنی است که با تغییر شکل و دردناک بودن مفاصل مشخص می شود. اگرچه علت دقیق آن به خوبی شناخته نشده است، اما این امر باعث حمله اشتباه سیستم ایمنی بدن به سلول های طبیعی می شود. به نظر می رسد مکمل های روغن زیتون مارکرهای التهابی را بهبود می بخشد و استرس اکسیداتیو را در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید کاهش می دهد.

روغن زیتون هنگامی که با روغن ماهی، منبع اسیدهای چرب امگا 3 ضد التهاب ترکیب شود، بسیار مفید به نظر می رسد. در یک مطالعه، روغن زیتون و ماهی به طور قابل توجهی درد مفاصل و سفتی صبح را در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید بهبود می بخشد.

 

11- روغن زیتون دارای خواص ضد باکتری است

روغن زیتون حاوی مواد مغذی بسیاری است که می تواند باکتری های مضر را مهار یا از بین ببرد. یکی از

این موارد هلیکوباکتر پیلوری است، باکتری که در معده شما زندگی می کند و می تواند باعث زخم معده و

سرطان معده شود. مطالعات آزمایشی نشان داده است که روغن زیتون فوق بکر با هشت سویه از این

یاکتری مبارزه می کند، سه مورد از آنها در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند. یک مطالعه بر روی انسان

نشان داد که 30 گرم روغن زیتون بکر، که روزانه مصرف می شود، می تواند عفونت هلیکوباکتر پیلوری را در

10% تا 40% از افراد در کمتر از دو هفته از بین ببرد.

 

مطمئن شوید که نوع مناسب را دریافت می کنید

خرید نوع مناسب روغن زیتون بسیار مهم است. روغن زیتون فوق بکر برخی از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات

فعال زیستی زیتون را حفظ می کند. به همین دلیل، این ماده غذایی سالم تر از انواع تصفیه شده روغن

زیتون است.

حتی در این صورت، در بازار روغن زیتون تقلب زیادی صورت می گیرد، زیرا بسیاری از روغن هایی که روی

برچسب “فوق بکر” وجود دارد، با روغن های تصفیه شده دیگر رقیق شده اند. بنابراین، برچسب ها را به

دقت بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که روغن زیتون فوق بکر دریافت می کنید. همیشه بهتر است که

لیست مواد تشکیل دهنده را بخوانید و گواهی کیفیت را بررسی کنید.

 

حرف آخر

در پایان روز، روغن زیتون بسیار بکر با کیفیت فوق العاده سالم است. به دلیل آنتی اکسیدان های قدرتمندی

که دارد، برای قلب، مغز، مفاصل و سایر موارد مفید است. در حقیقت٬ سالم ترین چربی کره زمین است.