5/5 - (1 امتیاز)

بیاموزید که چگونه از نمایشگر Super رتينا آیفون X ،iPhone XS یا iPhone XS Max و نمایشگر Super رتينا XDR iPhone 11 Pro ،iPhone 11 Pro Max .iPhone 12 ،iPhone 12 mini ،iPhone 12 Pro یا iPhone 12 Pro Max خود بیشترین بهره را ببرید. دمبل در این مقاله به شرح و بیان نوع و قابلیت نمایشگر های Super رتينا و صفحه نمایش Super Retina XDR در iPhone می پردازد.

نمایشگر Super رتينا آیفون X، آیفون XS و آیفون XS Max و نمایشگر Super Retina XDR آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس، آیفون 12، آیفون 12 مینی، آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرو حداکثر توسط اپل از استانداردهای فوق العاده بالایی برخوردار است. در حقیقت، شرکت اپل معتقد است. این ها بهترین نمایشگرهای OLED هستند. که تاکنون در یک تلفن هوشمند با بهترین دقت رنگ در صنعت ادغام شده اند. نمایشگرهای Super رتينا و Super Retina XDR کنتراست باورنکردنی، روشنایی بالا و گستره رنگی استاندارد سینما را ارائه می دهند. مدیریت رنگ در کل سیستم عالی است. بعلاوه، رنگ ها دقیقاً کالیبره می شوند تا از یک تجربه دید مطلوب اطمینان حاصل کنند.

 

گوشی موبایل اپل iPhone 12 Pro Max

ویژگی های این محصول:

 • 6 گیگابایت رم
 • دو سیم کارت
 • Dolby Vision
 • حافظه داخلی 256 گیگا بایت
 • صفحه نمایش Super Retina XDR OLED

 

محدوده داینامیکی بالا

نمایشگرهای Super Retina و Super Retina XDR همچنین از فرمت High Dynamic Range (HDR) پشتیبانی می کنند که عکس ها و فیلم ها را با طیف گسترده ای از مناطق تاریک و روشن تضمین می کند. به این ترتیب می توان سیاه پوستان مطلق و سفید پوستان روشن تری را بدون اینکه سایه های شدید در این بین بوجود آید در یک تصویر کنار هم داشت بدون اینکه سایه ای در لبه های تصویر آنها بوجود بیاید. تصاویر واضح تر و فیلم ها در Dolby Vision ،HDR10 یا HLG از همیشه جذاب ترند.

 

گوشی موبایل اپل iPhone 12 mini

ویژگی های این محصول:

 • 4 گیگابایت رم
 • تک سیم کارت
 • حافظه داخلی 128 گیگا بایت
 • دارای پوشش Oleophobic برای صفحه‌نمایش
 • صفحه نمایش با شیشه مقاوم در برابر خط و خش

 

فناوری OLED

نمایشگرهای Super Retina و Super Retina XDR از فناوری دیود ساطع کننده نور آلی (OLED) استفاده می کنند. نمایشگرهای Super Retina و Super Retina XDR پیشرفت های بیشتری را نسبت به نمایشگرهای OLED سنتی ارائه می دهند تا برای اولین بار مطابق با استانداردهای آیفون، تجربه مشاهده باورنکردنی ارائه دهند.

فناوری OLED نسبت کنتراست فوق العاده بالا و وضوح بالا ارائه می دهد و بدون نور پس زمینه، OLED از طریق هر پیکسل نور ساطع می کند و اجازه می دهد تا نمایشگر نازک تری داشته باشد. نمایشگرهای Super Retina و Super Retina XDR با روشنایی بالا، پشتیبانی گسترده از رنگ و بهترین دقت رنگ در صنعت، با نمایشگرهای سنتی OLED بر چالش ها غلبه می کنند.

 

پیشنهاد می کنیم مطلب گوشی های هوشمند و نمایشگرهای OLED را نیز مطالعه بفرمایید.

 

اگر به یک صفحه نمایش OLED از زاویه خارجی نگاه کنید، ممکن است تغییرات کمی در رنگ و نور مشاهده کنید. این ویژگی OLED است و یک رفتار طبیعی است. با استفاده طولانی مدت، نمایشگرهای OLED همچنین می توانند تغییرات بصری جزئی نشان دهند. این رفتار رفتاری است که انتظار می رود و می تواند شامل ماندگاری تصویر یا سوختن باشد، تا جایی که نمایشگر حتی پس از ظاهر شدن تصویر جدید بر روی صفحه، بازمانده ضعیفی از تصویر را نشان می دهد. این می تواند در موارد شدیدتر مانند زمانی که همان تصویر با کنتراست بالا برای مدت زمان طولانی به طور مداوم نمایش داده می شود، رخ دهد.

کاهش اثرات سوختن OLED

اپل نمایشگرهای Super Retina و Super Retina XDR را مهندسی کرده تا در صنعت در کاهش اثرات سوختن OLED بهترین باشد. این شامل الگوریتم های ویژه ای است که با استفاده از پیکسل های منفرد برای تولید داده های کالیبراسیون نمایش، نظارت دارند. آیفون شما از این داده ها برای تنظیم خودکار سطح روشنایی هر پیکسل در صورت لزوم برای کاهش جلوه های تصویری ناشی از سوختن و حفظ یک تجربه ثابت مشاهده. استفاده می کند.

علاوه بر این، ممکن است با افزایش سن صفحه نمایش، همه نمایشگرها از جمله OLED و LCD ها مستعد کاهش سطح روشنایی باشند. این می تواند در هر محصول الکترونیکی مصرفی رخ دهد.

 

گوشی موبایل اپل iPhone 11

ویژگی های این محصول:

 • 4 گیگابایت رم
 • دو سیم کارت
 • حافظه داخلی 128 گیگا بایت
 • دارای پوشش Oleophobic برای صفحه‌نمایش
 • صفحه نمایش با شیشه مقاوم در برابر خط و خش

 

بیشترین بهره را از نمایشگرهای Super Retina و Super Retina XDR ببرید

با آخرین نسخه iOS ،iPhone شما به طور خاص طراحی شده است تا اثرات استفاده طولانی مدت را کاهش داده و باعث افزایش طول عمر نمایشگرهای Super Retina و Super Retina XDR شود. در اینجا چند کار اضافی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا از صفحه نمایش Super Retina یا Super Retina XDR بیشترین بهره را ببرید:

iPhone خود را به آخرین نسخه iOS به روز کنید. وقتی به روزرسانی جدیدی در دسترس باشد. اعلانی را برای به روزرسانی مشاهده خواهید کرد. همچنین می توانید. به روزرسانی ها را در تنظیمات> عمومی> به روزرسانی نرم افزار بررسی کنید.

از روشنایی خودکار برای تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش خود بر اساس نور محیط موجود در مکان خود استفاده کنید. این تنظیم به طور پیش فرض روشن است. برای بررسی این تنظیمات، به Settings> Accessibility> Display & Text Size بروید. سپس به پایین بروید و روشنایی خودکار را روشن کنید.

iPhone خود را تنظیم کنید تا وقتی از صفحه نمایش استفاده نمی کنید. صفحه را خاموش کند. انتخاب زمان

کوتاهتر توصیه می شود. برای تنظیم این تنظیمات ،به تنظیمات <نمایش و روشنایی> قفل خودکار بروید.

برای مدت طولانی از نمایش تصاویر ثابت در حداکثر روشنایی خودداری کنید. اگر برنامه ای دارید که وقتی از

iPhone خود به طور فعال استفاده نمی کنید. صفحه نمایش شما را روشن نگه می دارد با استفاده از

Control Center می توانید سطح روشنایی را به طور موقت کاهش دهید.