امتیازدهی

احتمالاً شنیده اید که برای تناسب اندام و کاهش وزن باید روزانه 10 هزار قدم راه بروید. آیا این یک افسانه تناسب اندام است یا تحقیقاتی وجود دارد که نشان دهد این اثر مفید است؟ آیا استفاده از گام شمار در این روند نقشی دارد. برای بررسی بهتر گام شمارها و گجت های مخصوص تناسب اندام و کاهش وزن با پیاده روی با دمبل همراه باشید.

ایده 10 هزار گام در روز در اصل در ژاپن رواج پیدا کرد و براساس تحقیقات پزشکی نبود. اما اکنون، محققان در حال بررسی این هستند که آیا این یک هدف مفید است.

 

پیشنهاد می کنیم مطلب بهترین تلفن های همراه برای سلامتی و تناسب اندام را نیز مطالعه نمایید.

 

تاکنون، مطالعات نشان می دهد که 10 هزار قدم در روز عدد جادویی نیست. اما نشانگر خوبی است که فرد در طول روز به چه فعالیتی دست می یابد. قدم زدن بیشتر در روز با لاغر شدن نیز همراه است. مطالعه مراحل در روز و وزن، شاخص توده بدنی (BMI) و سایر شاخص ها نشان داد.که افرادی که روزانه بیشترین پیاده روی را دارند. به طور متوسط وزن کمتری دارند و BMI پایین تری دارند.

 

گام شمار میس فیت مدل Flash

ویژگی های این محصول:

 • سازگار با ios و اندروید
 • قابلیت اتصال و سینک بی‌سیم با گوشی هوشمند
 • قابلیت محاسبه و استفاده برای پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری، تنیس و یوگا
 • اتصال از طریق بلوتوث نسخه کم انرژی (BLE)

 

چگونه می توان به هدف 10000 قدم خود رسید؟

برداشتن 10000 قدم برابر است با تقریباً پیمودن 8 کیلومتر تا زمانی که شغل فعالی مانند پیشخدمت یا پرستار نداشته باشید. کمی دشوار است (یک فرد غیرفعال 3000 قدم یا کمتر در کارهای روزانه خود برای حرکت در خانه انجام می دهد.).

بیشتر افراد با انجام پیاده روی یا دویدن، معادل 30 تا 60 دقیقه پیاده روی، به 10 هزار قدم می رسند که معادل حداقل توصیه روزانه ورزش از سوی بیشتر مقامات بهداشتی برای کاهش خطرات سلامتی است.

اگر می خواهید روزانه اقدامات بیشتری برای سلامتی و تناسب اندام انجام دهید. باید برای خود روی دستگاه گام شمار خود حداقل میزان گام و مسافت را تعیین کنید. قدم های خود را برای مدت حدود یک هفته با استفاده از یک گام شمار ساده، بررسی کنید. لازم نیست یک شبانه روز از 3000 قدم به 10000 قدم بروید.

هنگامی که میانگین روزانه خود را فهمیدید. هدف خود را اضافه کردن 2000 تا 2500 قدم در روز برای شروع (حدود یک کیلومتر) قرار دهید. بعد از مدتی که با انجام این ورزش اضافی حس راحتی بیشتری پیدا کردید. پیاده روی خود را طولانی تر کنید یا پیاده روی های کوتاه بیشتری انجام دهید، بنابراین به 10000 قدم روزانه نزدیک می شوید.

 

گام شمار آی هلث مدل AM3s

ویژگی های این محصول:

 • سازگار با 5 ios و اندروید 4.2.2
 • قابلیت عملکرد در دمای 10 تا 40 درجه‌ی سانتی‌گراد
 • توانمند به اندازه‌گیری تعداد قدم‌های برداشته شده
 • توانمند به اندازه‌گیری کالری مصرفی
 • دارای زنگ هشدار
 • اندازه گیری عمق و کیفیت خواب
 • در برابر رطوبت مقاومت دارد
 • دارای قابلیت انتقال اطلاعات از طریق بلوتوث نسخه‌ی 4.0

 

چگونه می توان کالری کافی را برای کاهش وزن سوزاند؟

بیشتر برنامه های کاهش وزن، سوزاندن 200 تا 300 کالری در روز را در یک ورزش متوسط تا شدید توصیه می کنند. میزان کالری که با راه رفتن می سوزانید در درجه اول به وزن شما و در درجه دوم به سرعت حرکت شما بستگی دارد.

همه افراد فقط در حالت نشسته و تنفس کالری می سوزانند، که می توانید. این کالری را نیز در روز حساب کنید. هنگام برخاستن و راه رفتن در هر دقیقه کالری بیشتری می سوزانید و در صورت دویدن حتی بیشتر.

بسته به وزن شما، 10 هزار قدم پیاده روی بین 250 تا 600 کالری می سوزاند. می توانید از نمودار مبدل گام شمار به کالری استفاده کنید تا این را برای خود تخمین بزنید. شما باید مراحل تقریبی خود را در هر کیلومتر بدانید.

بسیاری از گام شمارها میزان کالری سوزی را بر اساس شمارش تعداد گام شما تخمین می زنند. گام شمارها و گجت های پیشرفته تر هنگام تخمین٬ میزان کالری سوزانده شده، سرعت راه رفتن یا دویدن را در نظر می گیرند.

10000 قدم در روز پیاده روی، در حالی که 3000 قدم از آن پیاده روی سریع است. باید به شما در کاهش کالری کافی برای کاهش وزن کمک کند. اگر از قبل 10000 قدم در روز راه می رفتید ولی وزن کم نمی کنید یا وزن خود را حفظ نمی کنید. باید روزانه 2000 قدم دیگر اضافه کنید و میزان غذایی که مصرف می کنید باید همان مقدار یا کمتر شود.

زمان اختصاص دهید

همچنین سعی کنید زمانی اختصاص دهید تا یک ورزش اختصاصی با شدت متوسط تا شدید داشته باشید.

چه پیاده روی، چه تمرین مقاومتی یا هر نوع ورزش دیگری که از آن لذت می برید. بسیاری از گام شمارهای

پیشرفته، گجت های تناسب اندام و ساعت های هوشمند تشخیص می دهند که آیا حرکت شما برای

ورزش متوسط یا شدید کافی است یا خیر.

برای کاهش وزن، همچنین برای از بین بردن کالری و دریافت تغذیه مناسب باید هر آنچه می خورید را

بسوزانید. یک دفترچه یادداشت غذایی و ورزشی می تواند به شما کمک کند تا در این زمینه پیشرفت کنید.

برخی از برنامه های آنلاین یا اپلیکیشن های موبایل به شما این امکان را می دهند همه داده های خود را

در (تناسب اندام، تغذیه، خواب، مصرف آب و غیره) ردیابی کنید.

 

گام شمار هوشمند جابون مدل Up 24

ویژگی های این محصول:

 • 23 گرم
 • باتری داخلی لیتیوم یونی با ظرفیت 32 میلی آمپر ساعت
 • UP