Q10 که به عنوان یوبیوکینون نیز شناخته می شود، ماده ای حاوی ویتامین و محلول در چربی است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. مطالعات معدودی نشان داده اند که کوآنزیم (Q10 (CoQ10 به بهبود علائم پیری کمک می کند. استفاده از کرم Q10 یکی از راه هایی است که می توان میزان Q10 مورد نیاز پوست را تامین کرد.
همچنین تحقیقات نشان می دهد که عوامل محیطی وجود Q10 را در پوست کاهش می دهد. آخرین تحقیقات نشان می دهد که Q10 دارای اثرات آنتی اکسیدانی و تسکین دهنده پوست است. به همین دلیل حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان های مفید برای پوست است.
Q10 نوعی کوآنزیم است که به طور طبیعی در تمام سلول های بدن یافت می شود. برای تولید انرژی برای انجام وظایف اساسی روی پوست مانند بازسازی و ترمیم بسیار مهم است. از آنجا که پوست ما بیرونی ترین لایه بدن است، مدام در معرض عوامل خارجی مختلفی از جمله اکسیداتیو ناشی از اشعه UV خورشید است. بعلاوه، فرآیندهای داخلی می توانند باعث آزاد شدن رادیکال های آزاد شوند که باعث آسیب بیشتر می شوند. بنابراین نقش کوآنزیم Q10 چیست؟ کوآنزیم Q10 یا CoQ10 به عنوان یک آنتی اکسیدان برای مقابله با این اکسیداتیو آزاد می شود، به همین دلیل برای پوست های صاف و سالم بسیار ضروری است.

با افزایش سن، سطح کوآنزیم Q10 طبیعی در پوست ما کاهش می یابد. با توجه به این که آنتی اکسیدان بسیار مهمی است و برای فرآیند تولید انرژی بسیار مهم است، کاهش Q10 باعث می شود پوست مستعد افزایش استرس و آسیب شود. این امر باعث ایجاد خطوط و چین و چروک های می شود، به همین دلیل ادغام محصولات پوستی با Q10 در روال مراقبت از پوست شما می تواند به طولانی تر نگه داشتن شادابی و جوانی پوست کمک کند.

از Q10 به وفور در کرم های ضد چروک استفاده شده است.

کرم ضد چروک شب لازان مدل Q10 و کرم ضد چروک روز لازان مدل Q10 هر دو کرم های حاوی Q10 بوده و برای جلوگیری و بهبود چین و چروک های پوست صورت موثرند.

کرم ضد چروک شب لازان مدل Q10

این کرم حاوی:

 

کرم ضد چروک روز لازان مدل Q10

این کرم حاوی:

 

تحقیقات نشان داده اند که Q10 چندین نقش اساسی در بدن انسان ایفا می کند. یکی از کارکردهای اصلی آن کمک به تولید انرژی در سلول های بدن است و در ساخت آدنوزین تری فسفات (ATP)، که انرژی را در درون سلول ها انتقال می دهد، نقش دارد.

کرم های دکتر ژیلا از جمله کرم های ایرانی و بسیار محبوب و پر طرفدار است. کرم کیوتن دکتر ژیلا خطوط باريک و چروکهای جدید را از بین می برد و شفافیت پوست را افزایش می دهد. این محصول حاوی 10% ويتامين C پایدار بوده که علاوه بر خواص آنتی اکسیدانی سبب تحريک فیبروبلاست ها برای سنتز کلاژن می شود خواص روشن کنندگی برای پوست دارد.  رفع چروک های سطحی ناشی از خشکی پوست با استفاده از ترکیب منحصر به فرد موجود در این کرم امکان پذیر است.

کرم ضد چروک دکتر ژیلا سری Q10 مدل Vitamin C Plus

این کرم حاوی:

  • Q10
  • ویتامین C
  • عصاره برگ زیتون

 

نقش مهم دیگر آن خدمت به عنوان یک آنتی اکسیدان و محافظت از سلول ها در برابر آسیب اکسیداتیو است. مقادیر زیاد رادیکال های آزاد منجر به آسیب اکسیداتیو می شود که می تواند در عملکرد منظم سلول دخالت کند. با توجه به اینکه از ATP برای انجام تمام عملکردهای بدن استفاده می شود و آسیب اکسیداتیو برای سلول ها مخرب است، جای تعجب نیست که برخی از بیماری های مزمن به میزان کم Q10 مرتبط باشد.

Q10 در هر سلول بدن انسان وجود دارد. با این حال، بالاترین غلظت در اندام هایی که بیشترین میزان انرژی را دارند، مانند قلب، کلیه ها، ریه ها و کبد یافت می شود.

کرم دست و صورت الارو مدل Q10 محصولی فرانسوی و جوان کننده، تقویت کننده، آبرسان و محافظ پوست دست است. از اگزما و پوسته پوسته شدن جلوگیری کرده و به بهبود چین و چروک و پیری پوست دست کمک می کند.

کرم دست و صورت الارو مدل Q10

این کرم حاوی:

 

در ادامه مزایای اصلی کرم Q10 بررسی شده است:

کاهش چین و چروک

کوآنزیم Q10 به کاهش چین و چروک های ریز اطراف چشم کمک می کند. تحقیقی که روی حیوانات که در سال 2005 انجام شد، مشخص شد که مصرف Q10 لایه اپیدرمال (داخلی) پوست، که ممکن است پیش زمینه اثرات ضد پیری بر روی آن باشد را بهبود می بخشد.

جوان سازی

با پیر شدن پوست، کلاژن و الاستین که پوست را محکم نگه می دارند، به تدریج رو به زوال می روند. کاهش تدریجی در تولید طبیعی Q10 که با افزایش سن رخ می دهد، می تواند اثر کلاژن و الاستین را تضعیف کند. مکمل کوآنزیم Q10 می تواند تجزیه کلاژن را کاهش دهد.

کرم آبرسان کامان سری واتربمب مدل Q10+E  بر پایه آب است که با آبرسانی فوق العاده پوست از ایجاد علائم پیری و چین و چروک های پوستی جلوگیری می کند و با حفظ رطوبت پوست به شادابی، جوانسازی پوست کمک می کند.

کرم آبرسان کامان سری واتربمب مدل Q10+E

این کرم حاوی:

 

محافظت از پوست

اثرات آنتی اکسیدانی Q10 می تواند از پوست در مقابل پیری ذاتی و عوامل بیرونی که باعث پیری می شوند، محافظت کند. پیری ذاتی ناشی از ژنتیک است، در حالی که پیر شدن بیرونی عمدتاً نتیجه انتخاب سبک زندگی مانند سیگار کشیدن و عوامل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب است.

کاهش اثرات پیری ناشی از نور آفتاب

استفاده از کرم Q10 قبل از بیرون آمدن خانه و قرار گرفتن در نور آفتاب می تواند پوست شما را از آسیب نور خورشید محافظت کند. برخلاف کرم های ضد آفتاب، پمادهای آنتی اکسیدانی Q10 در پوست دوام بیشتری دارد. طی تحقیقی که در سال 1999 صورت گرفت، مشخص شد که Q10 توانایی جلوگیری از بسیاری از اثرات مضر نور آفتاب را دارد. به گفته آکادمی پوست آمریکا، پیری ناشی از نور آفتاب یا Photoaging اصطلاحی است که برای توصیف آسیب های پوستی ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد به کار می رود. علائم Photoaging ممکن است شامل زبری پوست، لکه های پوستی و چروک های ظریف باشد.

ترکیب ویتامین C با CoQ10 از پوست محافظت کرده و پوست را مرطوب می کند. ویتامین C و CoQ10 فعال همراه با عصاره چای سبز و ویتامین های آنتی اکسیدان، زیان های محیطی را خنثی کرده و به جوانی پوست کمک می کنند.

ترکیب ویتامین E با مکمل های کوآنزیم Q10 اثر ضد التهابی ویتامین E را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.