امتیازدهی

واقعیت این است که، همه روی پوست خود چربی دارند. در زیر هر یک از منافذ شما یک غده چربی قرار دارد که چربی های طبیعی به نام سبوم تولید می کند. این کار به حفظ رطوبت و سلامت پوست کمک می کند. برای آشنایی با بهترین کرم مرطوب کننده پوست چرب با دمبل همراه شوید.

گرچه در برخی افراد غدد چربی می توانند چربی زیادی تولید کنند. این مسئله باعث ایجاد پوستی چرب می شود.

اگر پوست شما دائماً براق به نظر می رسد، پوستی چرب دارید. پوست چرب حتی در عرض چند ساعت بعد از تمیز شدن احساس چربی می کند. احتمال جوش نیزدر این پوست ها بیشتر است زیرا سبوم با سلول های مرده پوست مخلوط می شود و در منافذ پوست گیر می کند.

علل پوست چرب شامل عوامل ژنتیکی، محیطی و سبک زندگی است. گرچه لزوماً نمی توانید از شر پوست چرب خلاص شوید، اما می توانید اقداماتی انجام دهید تا پوست شما چرب نشود. نکته اصلی شناسایی یک یا چند مورد از این هفت دلیل اصلی است.

 

کرم مرطوب کننده ی پوست چرب درمالیفت

ویژگی های این محصول:

  • آبرسان به عمیق ترین لایه های پوست
  • کاهش دهنده میزان ترشحات سبوم
  • بهترین زمان مصرف صبح ها و شب ها

 

1. ژنتیک

پوست چرب در خانواده ها معمول تر است. اگر یکی از والدین شما پوست چربی داشته باشد، شما نیز غدد چربی بیش از حد فعال دارید.

 

2. سن

پوست شما با افزایش سن سبوم کمتری تولید می کند. پیری پوست٬ پروتئین و کلاژن را از دست می دهد و عملکرد غدد چربی کند می شوند. به همین دلیل بسیاری از افرادی که پوست پیر دارند نیز دارای پوستی خشک هستند. همچنین در این زمانی خطوط و چین و چروک پوست به دلیل کمبود کلاژن و سبوم بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

 

اگر پوست شما نیاز به کلاژن سازی دارد پیشنهاد می کنیم مطلب ویتامین آ و تاثیرات آن بر پوست  را نیز مطالعه نمایید.

 

یکی از مزایای پوست چرب این است که شما ممکن است به سرعت علائم پیر شدن خود را نبینید. ممکن است اکنون پوست چربی داشته باشید، اما با افزایش سن باید پوست خود را ارزیابی کنید. حتی در افراد 30 ساله ممکن است همان ترکیب پوستی خود را در نوجوانی و 20 سالگی نداشته باشند. یک متخصص زیبایی می تواند هر چند سال یک بار نوع پوست شما را ارزیابی کند تا ببیند آیا لازم است تغییری در روند مراقبت از پوست خود ایجاد کنید یا خیر.

 

کرم مرطوب کننده ی پوست چرب سینره

ویژگی های این محصول:

  • کاهش ترشح چربی
  • رفع ظاهر چرب و براق از روی پوست
  • حاوی عصاره گیاه هاماملیس جهت کوچک کردن منافذ باز پوست

 

3. محل زندگی شما و زمان

در حالی که ژنتیک و سن علت اصلی ایجاد چربی در پوست را به وجود می آورند، اما محل زندگی شما و زمان نیز می تواند تفاوتی ایجاد کند. مردم تمایل دارند در آب و هوای گرم و مرطوب پوست چرب تری داشته باشند. همچنین به احتمال زیاد شما در طول تابستان چربی بیشتری نسبت به پاییز یا زمستان روی پوست خود داشته باشید.

همیشه دستمالی در کیف خود داشته باشید تا چربی اضافی را در طول روز پاک کنید. یک مرطوب کننده مات نیز می تواند به جذب چربی اضافی کمک کند.

 

کرم مرطوب کننده ی پوست چرب مدلین

ویژگی های این محصول:

  • روغن بادام شیرین
  • حاوی ویتامین E
  • برطرف کننده خشکی و چین و چروک پوست

 

4- منافذ بزرگ شده

گاهی اوقات به دلیل افزایش سن، نوسانات وزن، منافذ پوست ممکن است کشیده شوند. منافذ بزرگتر نیز تمایل به تولید چربی بیشتری پیدا می کنند. شما نمی توانید منافذ پوست خود را کوچک کنید، اما می توانید مناطق بیشتری را در صورت ایجاد منافذ پوست در طول روز محو کنید.

 

اگر چربی پوستتان باعث بروز جوش های زیاد روی صورتتان شده است پیشنهاد می کنیم مطلب لایه برداری و تاثیر آن بر پوست را نیز مطالعه نمایید.

 

5. استفاده از محصولات مراقبت از پوست اشتباه

همچنین می توان با استفاده از محصولات مراقبت از پوست اشتباه برای نوع پوست خود، پوست چرب ایجاد کرد. برخی از افراد پوست ترکیبی را با پوست چرب اشتباه می گیرند و ممکن است به عنوان مثال از کرم های خیلی سنگین استفاده کنند.

اگر در ماه های زمستان پوست خشک تری دارید، ممکن است لازم باشد برنامه مراقبت از پوست خود را برای بهار و تابستان با مرطوب کننده های سبک و پاک کننده های مبتنی بر ژل تغییر دهید.

استفاده از محصولات صحیح مراقبت از پوست می تواند تفاوت زیادی در میزان چربی باقی مانده روی صورت شما ایجاد کند.

 

کرم مرطوب کننده مناسب پوست چرب لابورن

ویژگی های این محصول:

 

6. مصرف بیش از حد معمول مواد مراقبت از پوست

از طرف دیگر، شستن صورت یا انجام زیاد لایه برداری نیز می تواند پوست شما را چرب کند. این کار می تواند یک اکسی مورون به نظر برسد، زیرا هدف از شستن و لایه برداری پوست خلاص شدن از شر چربی است.

اما اگر این کار را خیلی مرتب انجام دهید، مقدار زیادی از چربی پوستتان را از بین می برید. این می تواند باعث غدد چربی در حالت اضطراری شود. شما فقط باید دو بار در روز پوست خود را بشویید تا چربی اضافی صورتتان دفع شود.

عدم استفاده از کرم ضد آفتاب همچنین می تواند پوست شما را خشک کرده و منجر به تولید بیشتر سبوم شود. حتماً هر روز ضد آفتاب بزنید. مرطوب کننده ها و پایه های ضد آفتاب چربی کمتری دارند، اما ممکن است لازم باشد در طول روز دوباره از آن استفاده کنید.

 

کرم مرطوب کننده ی کامان برای پوست چرب

ویژگی های این محصول:

 

7- از مرطوب کننده صرف نظر نکنید

این یک افسانه است که مرطوب کننده باعث چربی پوست می شود. در حقیقت، اگر از درمان های آکنه مانند اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید استفاده می کنید، قطعاً به یک مرطوب کننده خوب نیاز دارید تا پوست شما خشک نشود. بدون مرطوب کننده، هر نوع پوستی خشک خواهد شد.

بنابراین به جای چشم پوشی از مرطوب کننده، نکته اصلی یافتن مرطوب کننده برای پوست چرب است. مرطوب کننده های سبک و پایه آب برای پوست های چرب به خوبی کار می کنند. همیشه این مرحله را آخرین مرحله خود بعد از تمیز کردن پوست انجام دهید.

 

کرم مرطوب کننده ی کامان برای پوست چرب ب کمپلکس

ویژگی های این محصول:

 

حرف آخر

دلایل زیادی برای چربی پوست وجود دارد. به عنوان مثال، ممکن است در خانواده شما پوست چرب وجود داشته باشد و یا ممکن است در آب و هوای مرطوب زندگی کنید. در چنین مواردی، برای تمیزتر شدن پوست، باید به بررسی تمامی دلایل ایجاد چربی اضافی بپردازید. پس از ارائه برنامه اقدام پوست چرب خود، باید کمی به آن فرصت دهید تا کار کند.

بعضی اوقات ممکن است یک یا دو ماه طول بکشد تا پیشرفت خوبی ببینید. اگر بعد از این مدت هنوز با چربی اضافی سر و کار دارید، بهتر است به متخصص پوست خود مراجعه کنید.