5/5 - (130 امتیاز)

اگر روزانه دو مرحله يا ده مرحله روتين مراقبت پوستی داريد بهتر است که کرم روز يا شب را در بين محصولات مراقبت پوستی خود داشته باشيد. اما آیا تفاوتی بين اين دو وجود دارد؟ در ادامه در دمبل به بررسی تفاوت ها و اينکه این کرم ها چه مزيت هايی را به همراه دارد می پردازیم.

 

کرم روز چيست؟ (کرم روز = محافظت)

کرم های روز به طور کلی در زمره محصولات مراقبت پوستی هستند که پوست را مرطوب می کنند این کرم ها در زير آرايش به خوبی قرار می گيرند، گاهی اوقات نیز شامل SPF هستند. در نظر داشته باشيد که محافظت از پوست در برابر آفتاب امری ضروری است و موثرترين روش برای جلوگيری از چين و چروک و پيری پوست می تواند استفاده از این فراورده ها باشد. همچنين محافظت از پوست در برابر آلودگی هایی مانند ذرات معلق در هوا و موادی که در آب ها وجود دارند با مصرف اين نوع کرم ها دارای اهمیت است. پس کرم روز شما بايد حاوی طيف گسترده ای از ضد آفتاب، مواد ترميم کننده پوست و آنتی اکسيد ها باشد تا پوست شما را سالم و شاداب نگهدارد. با توجه به این که بيشتر طول روز را در معرض نور خورشيد هستيم، سازندگان کرم های روز به اين سمت رفتند که يک سری از مواد تشکيل دهنده فعال مانند، رتينول، اسيد گلايکوليک و يا اسيد هيدروکسی آلفا را که باعث تحريک پوست در برابر آفتاب می شوند از آن ها حذف کنند.

 

کرم ضد چروک روز لازان مدل Q10

ویژگی های این محصول:

 

کرم شب چيست؟ (کرم شب= ترميم کنندگی)

در طول شب پوست شما در حال انجام فرآيند ترميم است. اين فرآيند برای لايه بيرونی پوست که از انواع خطرات شامل، UV، آلودگي، عفونت و … محافظت می کند، خيلی مهم است. کرم های شب دارای بافت سنگينی هستند که زمانی که در خواب هستيد، پوست را به صورت عميق مرطوب می کنند. برای داشتن پوست سالم، شاداب و جوان استفاده از يک مجموعه کرم شب با مواد تشکيل دهنده با خاصيت ترميم کنندگی خيلی اهميت دارد. اين مواد تشکيل دهنده شامل سيراميد ها(اسيد های چربی که به طور طبيعی در پوست يافت می شود و باعث مراقبت از پوست می شود)، آنتی اکسيدان هایی مثل اسيد های چرب امگا، ويتامين C و محافظت کننده های پوستی مثل گلوتاتیون و سوپراکسید می باشند.

 

کرم ضد پیری روز والنسی حاوی عصاره خاویار

ویژگی های این محصول:

 

آيا می توان از کرم شب در هنگام روز استفاده کرد يا برعکس؟

هيچ اشکالی ندارد که کرم شب را هنگام روز استفاده کنيد يا برعکس. تفاوت اصلی اين است که ممکن است يک سری حساسيت ها يا احساس چرب بودن و سنگينی در اثر استفاده از کرم شب در هنگام روز ايجاد شود. اما اگر پوست خشکی داريد می توانيد در طول روز نيز از آن استفاده کنيد. همچنين در نظر داشته باشيد به جهت اينکه کرم شب حاوی SPF نمی باشد به همين دليل بهتر است که از يک کرم ضد آفتاب برای رفع اين مشکل استفاده کنيد.

 

مزيت های کرم روز

حفاظت از صورت

همان طور که در تعريف کرم های روز بيان کرديم، يکی از مزيت های اصلی کرم های روز اين است که از پوست شما در برابر آفتاب محافظت می کند. که اين کار باعث می شود که ديگر فقط به تنهايی از يک محصول کرم ضد آفتاب استفاده نکنيد. البته بايد کنترل کنيد که آيا کرم شما حاوی SPF می باشد یا خیر تا بتوانید بدون نگرانی از آسيب ديدن پوست خود از منزل خارج شويد.

 

کرم حجم دهنده، فرم دهنده و ضد پیری روز درمولب مدل Anti-Eta Giorno

ویژگی های این محصول:

 

يک پايه اساسی برای پوست

اگر در طول روز از کرم پودر يا کانسيلر استفاده می کنيد. کرم روز می تواند به عنوان يک پايه عالی برای زير اين آرايش ها استفاده شود و آرايش به خوبی روی آن قرار بگيرد. حتی اگر آرايش نکنيد اين کرم ها معمولا حاوی موادی هستند که پوست شما را تغذيه می کنند و باعث نرمی و لطافت پوست شما می گردند.

 

التيام پوست

کرم روز هم پوست را يکنواخت می کند و هم پوست را مرطوب نگه می دارد. همچنين نقص ها و التهاب های پوستی را درمان کرده و التيام می بخشد و علاوه بر آن موجب درخشندگی پوست شما می شود. برخی از کرم های روز می توانند با يک سری از مشکلات پوستی مانند قرمزی يا جوش مقابله کرده و آن ها را درمان کنند. يا حتی می توانند چربی پوست شما را کنترل کنند. فقط کافی است که کرم مناسبی را که با پوست شما سازگاری دارد پيدا کنيد.

 

کرم ضد لک و روشن کننده روز فیداوت با SPF25 مدلWHITENING

ویژگی های این محصول:

 • حاوی ویتامین C
 • حاوی ویتامین E
 • حاوی ویتامین B3
 • حاوی عصاره شیرین بیان و توت سفید
 • کاهش لک های تیره و قهوه ای و جوش های سرسیاه، روشن شدن پوست
 • مناسب برای انواع پوست حتی پوست های حساس و آکنه ای
 • دارای SPF

 

بهتر از يک نرم کننده

کرم روز می تواند بهتر و کارآمد تر از يک نرم کننده عمل کند. می تواند به کاهش يا جلوگيری از چين و چروک صورت کمک کند اگر که نگران پيری پوست يا ايجاد چروک روی پوست خود هستيد این کرم می تواند به شما کمک کند.

 

چگونه کرم متناسب با پوست خود انتخاب کنيد

با توجه به اين که کرم های مختلفی در بين محصولات پوستی وجود دارد انتخاب يک کرم کامل برای قرار دادن در روتين پوستی می تواند کار دشواری باشد. دانستن اينکه چه نوع پوست و ويژگی های پوستی ای داريد، به شما اين امکان را می دهد که کرمی متناسب با پوست خود انتخاب کنيد.

 

کرم روز آبرسان باله آ مدل FEUCHTIGKEITS

ویژگی های این محصول:

 • حاوی ویتامین B5
 • حاوی عصاره نیلوفر آب
 • از بین برنده لکه های قهوه ای
 • دارای SPF

 

پوست چرب

اگر شما دارای پوستی چرب هستید می توانید کرم روز مخصوص پوست های چرب را انتخاب کنيد. اگر که پوستی براق يا پوستی با منافذ باز داريد و پوست شما سبوم (چربی طبیعی پوست) اضافه توليد می کند، شما دارای پوست چرب هستید. در نظرداشته باشيد که پوست های چرب نيز مانند پوست های خشک، نيازمند آب رسانی و مرطوب کنندگی می باشند در نتیجه اگر شما پوست چربی داريد الزاما باید کرمی انتخاب کنيد که مخصوص پوست شما توليد و طراحی شده باشد.

 

پوست خشک

اگر شما از داشتن پوست خشک رنج می بريد، مصرف کرم روز مخصوص پوست های خشک خيلی می تواند کمک کننده باشد. اين نوع کرم ها می توانند پوست شما را مرطوب نگه داشته، آب رسانی و همچنين تغذيه کنند. مصرف مداوم کرم های روز موجب از بين رفتن عارضه پوسته پوسته شدن پوست و لک های پوستی نيز خواهند شد. همچنين باعث توليد سبوم در پوست می شوند. موارد ذکر شده همان چيز هایی هستند که يک پوست خشک نياز دارد و در نهايت سبب شفافيت و درخشندگی پوست خواهند شد.

 

پوست ها ترکيبي

کرم های روز مخصوص برای اين ترکيب پوستی نيز وجود دارد. با اين نوع از کرم ها می توانيد از چربی های منطقه تی (T zone) صورت خود که هميشه روغنی و چرب و بيش از حد براق است خداحافظی کنيد. از سوی دیگر اين کرم ها می توانند از خشکی و قرمزی گونه ها محافظت کنند. اين نوع کرم ها با توجه به ترکيباتی که دارند همراه هميشگی شما خواهند شد.

 

کرم ضد چروک روز اسپارک وودن مدل کلاژن

ویژگی های این محصول:

 

پوست های حساس

پوست هر فردی نسبت به اتفاقات، واکنش های مختلفی نشان می دهد. متاسفانه افرادی هستند که پوست ها حساسی دارند و در طول روز دچار خشکی پوست، خارش و يا قرمزی پوست می شوند. اپيدرم شکننده پوست حساس، محافظت کافی را در برابر عوامل خارجی ندارد. خوشبختانه در کرم های روز مخصوص پوست های حساس ترکيباتی وجود دارد که باعث می شود اين افراد بتواند روزانه اين تحريکات را کنترل کنند و يک لايه محافظتی روی پوست خود قرار دهند.

 

پوست های نرمال

اين نوع افراد، معمولا پوست صاف و يک دستی دارند و در صورت شان تقريبا هيچ نقصی وجود ندارد. گر چه این نوع پوست متعادل است اما برای محافظت از آن نياز است تا با عوامل خارجی و آلودگی ها مقابله کند چون در غير اين صورت سبب تضعيف پوست می شود. کرم های روز مناسب برای پوست های نرمال نيز در دسترس هستند.
تا اينجا به این نتیجه رسیدیم که هر نوع پوستی کرم مخصوص روز خود را دارد و بايد متناسب با نياز پوست خود کرمی مناسبی انتخاب کنيم.
همچنين کرم های روز برای موارد خاص نيز داريم:

 

کرم روز ضد آلودگي

اگر در شهر های بزرگ زندگی می کنيد، پوست شما نيازمند يک آبرسان قوی است. لاجرم شما به يک مراقبت پوستی فوق العاده، يک کرم روز ضد آلودگی که از پوست شما در برابر عوامل خارجی محافظت کند، نياز داريد. اين نوع کرم ها، پوست شما را آبرسانی می کنند و يک لايه محافظتی روی پوست شما ايجاد می کنند تا پوست شما را در برابر عوامل خارجی حفظ کنند.

 

کرم ضد چروک روز لاکورا مدل Q10

ویژگی های این محصول:

 

کرم روز ضد پيري

برای درمان يا جلوگيری از ظهور علائم پيری و چروک بر روی پوست خود می توانيد از این نوع از کرم های روز که دارای مواد بسيار کار آمدی مانند آنتی اکسيدان ها هستند استفاده کنيد. اين فراورده ها می توانند سلول های پوستی تان را بازسازی و تقويت کنند. هنگامی که از اين نوع محصولات استفاده می کنيد چين و چروک های شما کمتر شده و می توانيد ظاهری جوان تر و شاداب تر داشته باشيد.

 

نحوه استفاده از کرم روز

برای به حداکثر رساندن اثر بخشی اين نوع کرم ها لازم است که حتما قبل از استفاده، پوست خود را کاملا تميز کنيد. سپس مقدار کمی از آن را برداشته و ابتدا آن را بين دستان خود گرم کنيد. سپس با دقت با نوک انگشتان خود پوست خود را ماساژ دهيد. اين کار را از مرکز صورت خود و به سمت بيرون انجام دهيد و حرکات دايره ای انجام دهيد. اين کار باعث می شود که نفوذ کرم در پوست شما افزايش يابد.
همچنين فراموش نکنيد که کرم روز را زير چانه و روی گردن خود نیز بماليد.