امتیازدهی

ویلچرهای دستی برای افرادی که مشکلات حرکتی دارند، گزینه ای همه جانبه محکم هستند، زیرا قابل حمل، تاشو و استفاده آسان هستند. ویلچرهای دستی به گونه ای طراحی شده اند که بادوام و راحت باشند و در حالی که اغلب به عنوان یک راه حل موقت حرکت در نظر گرفته می شوند، بسیاری از افراد از ویلچر به عنوان وسیله اصلی حمل و نقل شخصی خود استفاده می کنند.

این راهنمای خرید ویلچر بینشی در مورد فرآیند خرید ارائه می دهد، از پاسخ دادن به چند سوال متداول – مانند مکان خرید ویلچر – تا برجسته کردن محبوب ترین ویلچرهای دستی، بهترین گزینه ها برای سالمندان، و نحوه تصمیم گیری در مورد اینکه آیا صندلی چرخدار دستی است یا خیر. مناسب تو.

تفاوت بین صندلی چرخدار و ویلچر  چیست؟

ویلچر حمل و نقل

صندلی‌های چرخدار حمل‌ونقل، صندلی‌های باریک و با چرخ‌های کوچک‌تری هستند که به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که توسط مراقب هل داده شوند. صندلی حمل و نقل سبک، جمع و جور و آسان برای حرکت است، که آن را به گزینه ای عالی برای سفر و استفاده در خارج از خانه یا به عنوان همراه ویلچر دستی یا برقی بزرگتر تبدیل می کند.

ویلچرهای حمل و نقل با ویلچرهای استاندارد متفاوت هستند زیرا چرخها کوچکتر و بدنه باریکتر است تا فشار و مانور آنها را آسانتر کند. صندلی های حمل و نقل را نمی توان به صورت دستی حرکت داد، به این معنی که کاربر ویلچر نمی تواند بدون کمک با این صندلی کار کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویلچرهای حمل و نقل، از راهنمای خریداران ویلچر حمل و نقل ما دیدن کنید.

ویلچر استاندارد

ویلچر استاندارد (یا ویلچر دستی) یک صندلی حرکتی با چرخ‌های عقب بزرگ و چرخ‌های جلوی کوچک‌تر است که به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که توسط مراقب هل داده می‌شوند یا به‌طور دستی توسط کاربر ویلچر پیشران می‌شوند. این طراحی به کاربر این امکان را می دهد که در حالت نشسته به چرخ های عقب برسد و خود را هل دهد. ویلچرهای استاندارد قابل جمع شدن، حمل و نقل هستند و برای استفاده از ویلچر یا مراقب آسان هستند.

انواع ویلچر :

ویلچر جی تی اس مدل 809A

ویلچر جی تی اس مدل 809A

ویلچر جی تی اس مدل 809c

ویلچر جی تی اس مدل 809c

ویلچر برقی مونوچیر مدل 12f250-eco plus

مشخصات، قیمت و خرید ویلچر برقی مونوچیر مدل 12f250-eco plus | دیجی‌کالا

برای اینکه بتونیم خرید خوب و مناسبی داشته باشیم
بهتره یه نگاهی به جنس و کیفیت محصولات بالا بیندازیم و اونا رو مورد بررسی قرار دهیم

ویلچر مدل 809A از با کیفیت ترین ویلچرهای ساده موجود در بازار میباشد این ویلچر از لحاظ ظاهری بسیار زیبا میباشد جنس پوشش بدنه از نیکل کروم (استیل) میباشد و چرخ های عقب بادی و طوقه های فلزی مجهز شده و به نرم بود ویلچر کمک بسیاری می کند جاپایی این ویلچر از جنس پلاستیک با کیفیت و به صورت تاشو میباشد که حمل و نقل مصرف کننده را آسان میسازد . زیر دستی آن از جنس ابر با لایه برزنت میباشد. تکیه گاه و نشیمنگاه این ویلچر از جنس برزنت تقویت شده و دارای کمربند ایمنی که در لبه های اتصال نشیمنگاه به ویلچر از تسمه های فلزی برای استقامت بیشتر استفاده شده است. مجهز به ضربدری دوبل در شفت اصلی بدنه میباشد که استحکام بدنه ویلچر را دو برابر کرده است.

که در مقایسه با آن ویلچر مدل 809c از با کیفیت ترین ویلچرهای ساده موجود در بازار میباشد این ویلچر از لحاظ ظاهری بسیار زیبا میباشد جنس پوشش بدنه از نیکل کروم (استیل) میباشد و چرخ های عقب توپُر و طوقه های اسپرت مجهز شده که مصرف کننده با مشکلات پنچر شدن روبرو نخواهد شد جاپایی این ویلچر از جنس پلاستیک با کیفیت و به صورت تاشو میباشد که حمل و نقل مصرف کننده را آسان میسازد . زیر دستی آن از جنس ابر با لایه برزنت میباشد. تکیه گاه و نشیمنگاه این ویلچر از جنس برزنت تقویت شده و دارای کمربند ایمنی که در لبه های اتصال نشیمنگاه به ویلچر از تسمه های فلزی برای استقامت بیشتر استفاده شده است. مجهز به ضربدری دوبل در شفت اصلی بدنه میباشد که استحکام بدنه ویلچر را دو برابر کرده است. ویلچرساده مدل 809c ساخت جی تی اس تولید کننده تخصصی ویلچر میباشد که توسط متخصصان برتر در زمینه تولید ویلچر ایرانی ساخته شده است. ویلچر های ساده در ابعاد و رنگهای مختلف بسته به نیاز مشتری تولید میشوند و استفاده های عمومی تری نسبت به ویلچر های ارتوپدی دارند.

و امااین در ویلچرهای برقی، یکی از مهم ترین فاکتورها، وزن و حجم محصول است. عوامل مختلفی می تواند در وزن محصول تمام شده موثر باشد. از این عوامل می توان به جنس بدنه، نوع موتور، نوع باتری و… اشاره کرد. درساخت بدنه ویلچر برقی مونوچیر از آلومینیوم آلیاژی استفاده شده که علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا و مقاوم، وزن ویلچر را به شکل چشم گیری کاهش داده است به طوری که وزن بدنه به تنهایی 9 کیلوگرم می باشد. طراحی بدنه این محصول به گونه ای است که در حالت بسته فضای کمی را اشغال می کند بطوریکه به راحتی در فضاهای کوچک همچون داخل خودرو، صندوق عقب خودرو و راهروهای تنگ قطار و هواپیما قرار می گیرد.حالا انتخاب با شماست ..

برای دیدن جزئیات بیشتر و آگاهی از ویژگی ها و قیمت محصولات کافی ست روی لینک جزئیات بیشتر و خرید کلیک کنین.

آیا به ویلچر نیاز دارم؟

اگر قادر به راه رفتن بدون کمک نیستید و فقط می توانید چند قدم قبل از نیاز به استراحت بردارید، ممکن است از ویلچر بهره مند شوید. اگر حتی با کمک (مثلاً از طرف یکی از دوستان یا اعضای خانواده یا وسیله کمکی دیگری مانند عصا) برایتان دشوار است، ممکن است به ویلچر نیاز داشته باشید.

اگر برای راه رفتن به تنهایی تلاش می کنید و احساس می کنید ممکن است از ویلچر بهره مند شوید، ابتدا باید محدودیت های حرکتی خود را با پزشک خود در میان بگذارید. در وقت ملاقات، پزشک نیازهای شما را ارزیابی می کند و ممکن است برای شما ویلچر تجویز کند.

آیا واجد شرایط ویلچر هستم؟

«واجد شرایط بودن برای ویلچر» عبارتی است که برای توصیف نیاز شما به ویلچر استفاده می‌شود که توسط پزشک شما تصمیم می‌گیرد و اگر شرایطی را که ارائه‌دهنده بیمه خود برای پوشش هزینه‌های ویلچر خود در نظر گرفته است را برآورده کنید.

برای واجد شرایط بودن برای ویلچر، باید به پزشک خود نشان دهید که محدودیت حرکتی دارید و از نظر فیزیکی قادر به استفاده از ویلچر بدون کمک هستید. اگر تحرک محدود شما با کارهای روزانه – از رفت و آمد در خانه تا انجام کارهای ضروری مانند لباس پوشیدن – تداخل دارد، ممکن است واجد شرایط ویلچر باشید.

برای استفاده از ویلچر، باید بتوانید بدون کمک بنشینید و از خود حمایت کنید، کنترل ها را به طور فیزیکی کنترل کنید و به درستی حرکت کنید، و بتوانید به تنهایی از ویلچر سوار و از آن خارج شوید.

پزشک شما می‌تواند با ارزیابی محدودیت‌های حرکتی شما، و همچنین بحث در مورد اینکه چگونه احساس می‌کنید از ویلچر سود می‌برید، نیاز پزشکی شما را برای ویلچر تعیین کند. در طول ارزیابی شما، پزشک تعیین می کند که آیا محدودیت های روزانه شما شرایط لازم برای نیاز به ویلچر را برآورده می کند یا خیر.

انواع ویلچر :

ویلچر جی تی اس مدل 809R

ویلچر جی تی اس مدل 809R

ویلچر تاشو ایران بهکار مدل 20703P

ویلچر تاشو ایران بهکار مدل 20703P

ویلچر مدعیسی مدل AL101

ویلچر مدعیسی مدل AL101

برای اینکه بتونیم خرید خوب و مناسبی داشته باشیم
بهتره یه نگاهی به جنس و کیفیت محصولات بالا بیندازیم و اونا رو مورد بررسی قرار دهیم

ویلچر های ساده ارزان اکثرا در همه امور یک توانیاب کارآمد هستند با توجه به قیمت هایی که ویلچر های پیشرفته تر دارند این ویلچر از قیمت ارزان تری برخوردار است. با توجه به تنوع های بسیار زیاد در عرضه ویلچرهای ساده شرکت جهان تجهیزات شفا با برند جی تی اس با طراحی این ویلچر با کیفیت و قیمت مناسب توانسته خدمتی به جامعه معلولین انجام دهد و کمی از مسئولیت اجتماعی در برابر این عزیزان را بپذیرد. ویلچر ساده جی تی اس مدل 809R یک ویلچر ساده تاشو ارزان قیمت میباشد که هم بدنه آن به صورت تاشو میباشد هم جاپایی آن به صورت تاشو میباشد. طراحی زیبای این ویلچر باعث شده تا به یکی از بهترین ویلچر های ساده موجود در بازار تبدیل شود. این ویلچر دارای نشیمنگاه یا همان کفی سایز 50 است و چرخ های جلوی آن از جنس PU در سایز 30×200 میباشد و چرخ های عقب توپٌر با طوقه اسپرت این ویلچر را از ویلچر های ساده دیگر متمایز کرده. چرخ جلو کالسکه ای و جنس نشیمنگاه از برزنت میباشد. این ویلچر با بهره گیری از تکنولوژی رنگ کوره ای در انواع رنگها تولید میشود که پس از پاشش رنگ به بدنه به کوره های حرارتی انتقال می یابد و پخته میشود و بعد به رنگ اصلی و دلخواه در می آید.

که در مقایسه با آن مشخصات ویلچر تاشو ایران بهکار مدل 20703P ، ارتفاع پشتی ۴۸ سانتی‌متر ، وزن ۱۹ کیلوگرم ، طول نشیمنگاه ۴۲ سانتی‌متر ، نوع چرخ ، سپوک دار ، قطر چرخ جلو ، ۱۹ سانتی‌متر

و امااین ویلچر مدل AL101 محصولی از برند مد عیسی است. این ویلچر با وزنی معادل ۱۳.۵ کیلوگرم قابلیت تحمل وزن افراد تا ۱۳۵ کیلوگرم را دارد. این مدل با فریمی آلومینیومی به گونه‌ای طراحی شده که به راحتی تا می‌شود و امکان جابجایی محصول را آسان تر می‌کند. شرکت مدعیسی در این محصول جهت بالابردن کیفیت و مقاومت برای چرخ‌ها، پایه و پدال‌های ویلچر از جنس پلی‌کربنات استفاده کرده است و لاستیک توپر از جنس PVC بکار برده است. دستی سمت راست این مدل برای سهولت در نشتن بیمار به گونه‌ای طراحی شده که قابلیت جمع شدن دارد. یکی دیگر ار مزیت‌های مهم ویلچر مدعیسی مدل AL101 این است که دارای پشتی تاشو جهت حمل و نقل راحت و همچنین دارای ترمز دستی و ترمز اهرمی است. این ویلچر به دلیل وزن مناسبی که دارد می‌تواند در زمانی که بیمار یا شخص استفاده کننده روی آن نشسته است، به‌راحتی به‌حرکت درآید و مشکلی برای شخصی ایجاد نکند. حالا انتخاب با شماست ..

برای دیدن جزئیات بیشتر و آگاهی از ویژگی ها و قیمت محصولات کافی ست روی لینک جزئیات بیشتر و خرید کلیک کنین.

آیا برای ویلچر نسخه نیاز دارم؟

برای خرید یا استفاده از ویلچر نیازی به نسخه پزشک ندارید. دلیل نیاز به نسخه برای ویلچر این است که به دنبال استفاده از مزایای بیمه برای پوشش هزینه های ویلچر خود هستید.

اگر پزشک نیاز شما را به ویلچر مشخص کرده باشد، ممکن است برای کمک به هزینه های ویلچر واجد شرایط پوشش بیمه باشید. برای دریافت پوشش بیمه ای نیاز به نسخه پزشک خواهد بود.

آیا می توانید یک ویلچر رایگان بگیرید؟

بیمه شما بسته به نیاز پزشکی، نسخه و پوشش بیمه شما می تواند هزینه های مربوط به ویلچر را به طور کامل پوشش دهد.

برای دریافت ویلچر رایگان، به نسخه ای نیاز دارید تا نیاز پزشکی خود را تأیید کنید. اگر نسخه‌ای دارید، می‌توانید با ارائه‌دهنده بیمه خود و ارائه‌دهنده تجهیزات حرکتی برای پیدا کردن ویلچر مناسب که به طور کامل تحت پوشش طرح بیمه شما باشد، همکاری کنید.

طرح شما ممکن است هزینه اولیه ویلچر شما را پوشش دهد، اما این ممکن است شامل هزینه های مادام العمر مانند تعمیر و نگهداری، ارتقاء، و وسایل تحرک اضافی نباشد.

ویلچرها چقدر دوام می آورند؟

متوسط طول عمر ویلچر 2 تا 3 سال و حداکثر 5 سال برای ویلچرهای دستی است. هر چه از ویلچر بیشتر استفاده شود، به دلیل فرسودگی روزانه، طول عمر کمتری خواهد داشت.

ممکن است متوجه شوید که نیازهای حرکتی شما در این بازه زمانی تغییر می کند، یا ممکن است بخواهید قبل از اینکه ویلچرتان فرسوده شود، دستگاه حرکتی خود را ارتقا دهید.

قبل از خرید ویلچر، باید در نظر بگیرید که چقدر از صندلی استفاده می کنید. آیا قرار است فقط گاهی از ویلچر استفاده کنید؟ یا این دستگاه حرکتی اصلی و روزمره شما خواهد بود؟ این به شما کمک می کند ویلچر مناسبی را برای نیازهای خود انتخاب کنید و به شما این امکان را می دهد که در طول عمر صندلی خود بیشترین بهره را ببرید.

انواع ویلچر :

ویلچر مدعیسی مدل IR201

ویلچر مدعیسی مدل IR201

ویلچر مدعیسی مدل IR101

ویلچر مدعیسی مدل IR101

ویلچر ارتوپدی جی تی اس مدل 901mb

ویلچر ارتوپدی جی تی اس مدل 901mb

برای اینکه بتونیم خرید خوب و مناسبی داشته باشیم
بهتره یه نگاهی به جنس و کیفیت محصولات بالا بیندازیم و اونا رو مورد بررسی قرار دهیم

برای راحتی رفت و آمد کسانی که مشکلات و محدودیت‌هایی در راه ‌رفتن دارند و یا متاسفانه نمی‌توانند راه بروند صندلی‌های چرخ دارد که به آن‌ها ویلچر گفته می‌شود ابداع و عرضه به بازار شد. این صندلی‌هایر چرخ‌دار دارای مکانیزم بسیار ساده‌ای است و با همه این سادگی‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات افرادی که در راه رفتن مشکل دارند را برطرف سازد. این نوع از صندلی‌ها دارای چهار چرخ است که چرخ‌های عقبی بزرگ و چرخ‌های جلویی کوچک است. چرخ‌های جلویی وظیفه جلوگیری از واژگونی و هدایت به جهات مختلف را دارند. ویلچر مدعیسی مدل IR201 یکی از همین صندلی‌های چرخ‌دار با کیفیت است که توسط برند مدعیسی طراحی و تولید می‌شود.

که در مقایسه با آن ویلچر مدل IR101 محصولی از برند مد عیسی است. این ویلچر با وزنی معادل ۱۳.۵ کیلوگرم قابلیت تحمل وزن افراد تا ۱۳۵ کیلوگرم را دارد. این مدل با فریمی از جنس استیل به گونه‌ای طراحی شده که به راحتی تا می‌شود و امکان جابجایی محصول را آسان تر می‌کند. شرکت مدعیسی در این محصول جهت بالابردن کیفیت و مقاومت برای چرخ‌ها، پایه و پدال‌های ویلچر از جنس پلی‌کربنات استفاده کرده است و لاستیک توپر از جنس PVC بکار برده است. در مدل برای قسمت ‌های کفی و پشتی از برزنت استفاده شده که مقاومت مطلوبی دارد. یکی دیگر ار مزیت‌های مهم ویلچر مدعیسی مدل IR101 این است که دارای پشتی تاشو جهت حمل و نقل راحت و همچنین دارای ترمز دستی و ترمز اهرمی است. این ویلچر به دلیل وزن مناسبی که دارد می‌تواند در زمانی که بیمار یا شخص استفاده کننده روی آن نشسته است، به‌راحتی به‌حرکت درآید و مشکلی برای شخصی ایجاد نکند.

و امااین ویلچر 901mb از ویلچرهای ارتوپدی بشمار میرود این ویلچر دارای قابلیت جدا سازی جاپایی از بدنه ویلچر می باشد این ویلچر دارای زیر دستی متحرک است که در هنگام نشستن به راحتی میتوان آن را به عقب هدایت کرد و پس از نشتن مجدد آن را در جای خود قرار داد. با توجه به اندازه های مختلف ویلچر های ارتوپدی این ویلچر برای افرادی که از لحاظ فیزیکی در رده متوسط هستند پیشنهاد میشود. حالا انتخاب با شماست ..

برای دیدن جزئیات بیشتر و آگاهی از ویژگی ها و قیمت محصولات کافی ست روی لینک جزئیات بیشتر و خرید کلیک کنین.

باتری های ویلچر چقدر دوام می آورند؟

یک باتری کاملاً جدید ویلچر برقی با یک بار شارژ می تواند تا 8 ساعت دوام بیاورد و حدود 10 تا 20 مایل مسافت را پوشش دهد. سلامت کلی باتری با استفاده از باتری کاهش می‌یابد، هم از نظر مدت زمان ماندگاری و هم در محدوده‌ای که پوشش می‌دهد.

باتری های ویلچر برقی باید هر یک و نیم تا دو سال یکبار تعویض شوند تا اطمینان حاصل شود که برق مناسب برای استفاده روزانه خود دارید. بسته به استفاده شما، باتری ویلچر برقی می تواند از 6 ماه تا 2 سال قبل از نیاز به تعویض دوام بیاورد.

هزینه خرید ویلچر چقدر است؟

ویلچرها دارای چندین هزینه هستند، از جمله هزینه اولیه برای خرید تجهیزات، و همچنین هزینه های نگهداری، نگهداری، لوازم جانبی و تغییرات.

قیمت پایه یک ویلچر بستگی به ساخت، مدل و سبک دارد، ویلچرهای دستی به طور متوسط هزینه کمتری نسبت به ویلچرهای برقی دارند. ویلچرهای سنگین نیز دارای میانگین قیمت کمی بالاتر هستند.

بسته به نیاز شما و در دسترس بودن مدل های خاص می توان ویلچر را خریداری یا اجاره کرد. کرایه ویلچر در نزدیکی شما اغلب مقرون به صرفه تر است تا قبل از خرید بزرگ، سبک، مدل و عملکرد آن را احساس کنید.

چه مدت طول می کشد تا یک ویلچر داشته باشید؟

فرآیند از واجد شرایط بودن برای ویلچر تا تکمیل خرید شما و در اختیار داشتن ویلچر ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد، زیرا صلاحیت با قرار ملاقات با پزشک و بحث شروع می شود.

خرید واقعی ویلچر معمولاً چند هفته طول می‌کشد، زیرا ایده خوبی است که چند ویلچر را شخصاً در یک فروشگاه خرده‌فروشی یا محل اجاره آزمایش کنید تا مطمئن شوید انتخاب شما مطابق با نیازهای شما است. ویلچر را می توان در تامین کننده پزشکی محلی شما یا از طریق وب سایت های آنلاین خریداری کرد.

بسته به آنچه که به دنبال آن هستید و آنچه در دسترس است، گرفتن ویلچر ممکن است از چند روز تا چند هفته طول بکشد. هم تامین‌کنندگان محلی و هم وب‌سایت‌های خرده‌فروشی به شما در فرآیند خرید کمک می‌کنند تا اطمینان حاصل کنید که ویلچری که انتخاب می‌کنید مطابق با نیازهای شما و متناسب با سبک زندگی شما باشد.

انواع ویلچر :

ویلچر مدل Medsky 9001

ویلچر مدل Medsky 9001

ویلچر ارتوپدی جی تی اس مدل 901mb

ویلچر ارتوپدی جی تی اس مدل 901mb

ویلچر جی تی اس مدل N863-20

ویلچر جی تی اس مدل N863-20

برای اینکه بتونیم خرید خوب و مناسبی داشته باشیم
بهتره یه نگاهی به جنس و کیفیت محصولات بالا بیندازیم و اونا رو مورد بررسی قرار دهیم

ویلچر مسافرتی مدل 9001 این ویلچر سبک،مناسب مسافرت می باشد و باید توسط همراه جابه جا شود . مهم ترین ویژگی این است که در عین استحکام و دوام ، بسیار سبک و در حدود 7 کیلوگرم و کم حجم است.بدنه ویلچر از جنس آلومنیوم مقاوم می باشد.دارای دستگیره برای جابجایی بیمار یا سالمند توسط همراه است.ویلچر 9001 کاملا تاشو است و استفاده از این ویلچر توسط پرستار یا همراه برای جابجایی بیمار در مسافرت ،هواپیما،آسانسور مناسب ارزیابی شده و توصیه میگردد . سالمندان را میتوان به راحتی از این ویلچر به صندلی اتومبیل ، هواپیما یا حتی تخت منتقل نمود.

که در مقایسه با آن ویلچر 901mb از ویلچرهای ارتوپدی بشمار میرود این ویلچر دارای قابلیت جدا سازی جاپایی از بدنه ویلچر می باشد این ویلچر دارای زیر دستی متحرک است که در هنگام نشستن به راحتی میتوان آن را به عقب هدایت کرد و پس از نشتن مجدد آن را در جای خود قرار داد. با توجه به اندازه های مختلف ویلچر های ارتوپدی این ویلچر برای افرادی که از لحاظ فیزیکی در رده متوسط هستند پیشنهاد میشود.

و امااین ویلچر از جنس آلومینیوم بسیار سبک وزن با چرخ های عقب 20 اینچ که هم توسط یک نفر دیگر غیر از بیمار هدایت میشود و هم توسط خود کاربر دسته های پشتی ویلچر به صورت شکن. دسته های کناری متحرک هستند و کاربر میتواند با بالا بردن دسته های کناری راحت روی ویلچر بنشیند. ترمز روی چرخ ها و دسته های ترمز هم روی چرخ و هم روی دستگیره های ویلچر (دارای قفل) میباشد.دارای کیف در قسمت پشتی ویلچر. دارای جاپایی های متحرک. حالا انتخاب با شماست ..

برای دیدن جزئیات بیشتر و آگاهی از ویژگی ها و قیمت محصولات کافی ست روی لینک جزئیات بیشتر و خرید کلیک کنین.

چگونه برای گرفتن ویلچر اقدام کنم؟

دو راه اصلی برای گرفتن ویلچر وجود دارد. اولین مورد با مراجعه به پزشک برای ارزیابی ویلچر است. این تأیید می کند که محدودیت های حرکتی شما به یک صندلی چرخدار نیاز دارد و ممکن است پزشک نسخه ای برای شما ارائه دهد که به بیمه شما امکان می دهد برخی از هزینه ها را پوشش دهد. همچنین ممکن است برای رفتن به این مسیر به گواهی ضرورت نیاز داشته باشید. هنگامی که این دو مورد را دارید، باید با یک تامین کننده خرده فروشی محلی یا آنلاین برای خرید دستگاه کار کنید.

این بزرگترین انتخاب ویلچر را در اختیار شما قرار می دهد و به شما امکان می دهد با سرعت خود خرید کنید تا چیزی را که مطابق با نیازهای شما باشد پیدا کنید.

اگر تصمیم به خرید ویلچر بدون راهنمایی پزشک دارید، به احتمال زیاد باید هزینه کامل ویلچر را بپردازید، زیرا بیمه برای پوشش این هزینه ها شرایط خاصی دارد.

راحت ترین ویلچرها برای هل دادن کدامند؟

از آنجایی که آنها طوری طراحی شده اند که وزن کاربر را به طور یکنواخت تحمل کنند، فشار دادن بیشتر ویلچرها بسیار آسان است. دو نوع ویلچر آسان برای هل دادن، صندلی های حمل و نقل و ویلچر مسافرتی هستند. این مدل‌های ویلچر مخصوصاً برای هل دادن توسط یک همراه طراحی شده‌اند و هر دو به یک قاب سبک وزن، ساختار ساده و صندلی باریک تکیه می‌کنند تا مانور آنها را در هنگام هل دادن آسان‌تر کند.

بهترین ویلچر برای سالمندان چیست؟

بهترین ویلچر برای سالمندان، ویلچری است که سبک وزن، کاربر پسند و به راحتی جمع شود و حمل شود. ویلچرهایی که این الزامات را برآورده می کنند به کاربران سالخورده ویلچر اجازه می دهند استقلال خود را حفظ کنند و تحرک خود را بدون نیاز به کمک دیگران افزایش دهند.

یکی از بهترین نمونه های ویلچر برای سالمندان، صندلی حمل و نقل سبک پلی فلای شرکت Drive Medical است. این ویلچر ترکیبی هم به عنوان یک صندلی چرخدار استاندارد و هم به عنوان صندلی حمل و نقل عمل می کند و انعطاف پذیری فوق العاده ای را در انواع سناریوهای رانندگی ارائه می دهد. سواری نرمی را فراهم می کند، بسیار قابل حمل است و نگهداری و تمیز نگه داشتن آن آسان است. همچنین زیرپایی های چرخاننده، جابجایی آن را به داخل و خارج از صندلی آسان می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید ویلچر برای سالمندان، راهنمای بهترین ویلچر برای افراد سالمند را بررسی کنید. یا اگر به دنبال مشاوره در مورد نحوه حمل ویلچر جدید بالقوه هستید، به پست وبلاگ ما نگاهی بیندازید که نکاتی را برای حمل صندلی شما ارائه می دهد.

انواع ویلچر :

ویلچر برقی جی تی اس مدل JTS111

ویلچر برقی جی تی اس مدل JTS111

کمربند نگهدارنده ویلچر کد NP8871

کمربند نگهدارنده ویلچر کد NP8871

چرخ جلو یدک ویلچر مدل بادی کد 47700

چرخ جلو یدک ویلچر مدل بادی کد 47700

برای اینکه بتونیم خرید خوب و مناسبی داشته باشیم
بهتره یه نگاهی به جنس و کیفیت محصولات بالا بیندازیم و اونا رو مورد بررسی قرار دهیم

ویلچر برقی ( الکترونیکی) جی تی اس مدل 111 تاشو. این ویلچر دارای زیر دستی مترحرک میباشد که به راحتی میتوان آن را به به بالا و پایین هدایت کرد و فرد میتواند به راحتی از روی صندلی چرخدار یا ویلچر خود پیاده یا سوار شود.یکی دیگر از قابلیت های این ویلچر در این است که جاپایی آن نیز متحرک است و به آسانی توسط ضامن میتوان جاپایی را از ویلچر جدا نمود ( در حمل و نقل بسیار موثر است). دسته های پشتی این ویلچر برای تسهیل در حمل و نقل آن در خودرو به صورت شکن میباشد و به راحتی تا میشود تا فضای کمتری را اشغال کند. همچنین در قسمت پشت این ویلچر چرخ های ضد واژگونی تعبیه شده تا در هنگام حادثه از واژگونی ویلچر جلوگیری کند. هر چهار چرخ این ویلچر تنفسی هستند و دارای کیفیت بسیار بالایی میباشند. نوع جوی استیک آن pg کنترلر است و مسافت 20 کیلومتر را پس از هر بار شارژ طی میکند.

که در مقایسه با آن خیلی از مواقع پیش می آید که سالخوردگان، بیماران و معلولین هنگام نشستن روی صندلی یا ویلچر نمی توانند به راحتی تعادل خود را حفظ کنند و می بایست توسط یک نگهدارنده امنیت آنها تامین گردد. بهترین روشی که می توان این مشکل را حل کرد استفاده از کمربند نگهدارنده بیمار است. محصولی که به شما معرفی می کنیم یک کمربند محافظ بیمار است که می تواند بسیار راه گشا باشد. این محصول کمربند نگهدارنده ویلچر کد NP8871 می باشد. این کمربند نگهدارنده بیمار از جنس پارچه نرم تولید شده که باعث می شود بیمار احساس راحتی داشته باشد. همچنین در بافت میانی این کمربند نگهدارنده ویلچر از ابرهای ضربه گیر استفاده شده که موجب می شود فشاری از طرف کمربند به بیمار وارد نگردد. برای اتصال کمربند محافظ بیمار کافی است که سگک آنرا باز کرده و آنرا به دور بیمار ببندید. این کمربند نگهدارنده بیمار دارای بست رگلاژدار است که باعث می شود به نسبت سایز مورد نظر تنظیم گردد.

و امااین ویلچرها معمولا پس از مدتی نیاز به لوازم یدکی پیدا می‌کنند. جستجو و یافتن لوازم یدکی سخت تر از پیدا کردن خود محصول است. از این رو افراد ترجیح می‌دهند لوازم مورد نیاز خود را از سایت ها خریداری نمایند. همه ویلچرهایی که مشخصات ویلچر معمولی را دارند لوازم جانبی ویلچر مشترکی مانند لاستیک عقب یا چرخ کامل عقب ویلچر، چرخ جلو، لوله یدک رکاب دارند. محصول فوق چرخ جلو ویلچر است. این محصول با طرح بادی ساخته شده است. و در قسمت مرکزی آن بلبرینگ به کار رفته است. حالا انتخاب با شماست ..

برای دیدن جزئیات بیشتر و آگاهی از ویژگی ها و قیمت محصولات کافی ست روی لینک جزئیات بیشتر و خرید کلیک کنین.

ویژگی هایی که هنگام خرید ویلچر به آنها نیاز دارید (یا باید به آنها توجه کنید):

هنگام خرید ویلچر، تعدادی از اجزای اصلی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. موارد زیر به شما ایده خوبی از آنچه در دسترس است، آنچه را که باید جستجو کنید، و آنچه را که قبل از خرید خود در نظر بگیرید، به شما می دهد.

راحتی

هر ویلچری که به صورت روزانه استفاده می شود باید راحت باشد. صندلی مهم ترین عنصری است که در اینجا باید در نظر گرفت. بیشتر آنها از نایلون یا وینیل ساخته شده‌اند و برخی از صندلی‌ها ممکن است برای افزایش راحتی به بالشتک یا تکیه‌گاه پشتی سفارشی نیاز داشته باشند. عرض و عمق صندلی نیز ملاحظات مهمی هستند، زیرا شما می خواهید صندلی کاملاً متناسب با کاربر باشد.

کوسن

برای افزایش راحتی، پشتیبانی و پایداری می توان یک بالشتک به صندلی ویلچر اضافه کرد. کوسن های ژل می توانند راحتی بیشتری را اضافه کنند. بالشتک های موقعیت یابی وضعیت بدن را درست می کنند و توانایی کاربر را در جهت یابی بهبود می بخشند و بالشتک های پیشگیرانه اصطکاک و فشار را در طول استفاده طولانی کاهش می دهند.

صندلی

صندلی در اکثر ویلچرها از نایلون یا وینیل ساخته شده است زیرا هر دو ماده بادوام هستند و به راحتی تمیز می شوند. برخی از صندلی‌ها را می‌توان بسته به نوع فریم ویلچر شما سفارشی یا ارتقا داد.

اندازه صندلی

اندازه صندلی به عرض صندلی (فاصله از تکیه گاه تا دسته) و عمق صندلی (فاصله از پشتی تا لبه جلوی صندلی) تقسیم می شود. ویلچرها در چند عرض صندلی، معمولاً از 14 تا 20 اینچ وجود دارند که رایج ترین عرض آن 18 اینچ است. عمق صندلی نیز متغیر است و باید با نشستن مستقیم کاربر ویلچر در موقعیت فعال طبیعی اندازه گیری شود

ارتفاع صندلی

ارتفاع صندلی نشان می دهد که صندلی چقدر از سطح زمین بلند است. بیشتر صندلی‌های چرخدار دارای ارتفاع متوسط 20 تا 21 اینچ هستند که برای کاربرانی با قد 5 فوت یا بالاتر مناسب است. اگر طول کاربر کمتر از 5 فوت باشد، انتقال ممکن است دشوارتر باشد، زیرا صندلی چرخدار ممکن است خیلی بلند باشد.

ارتفاع صندلی – یا ارتفاع کلی دستگاه – بر راحتی حمل و نقل و مانور دادن ویلچر به اطراف تأثیر می گذارد. نگهداری ویلچرهای بلندتر ممکن است در صندوق عقب ماشین دشوارتر باشد، در حالی که ویلچرهای کوتاه‌تر راحت‌تر جمع می‌شوند یا به پایین فرو می‌روند.

وزن صندلی

اگر به طور مکرر ویلچر خود را حمل می کنید، یا اگر چیزی می خواهید که مدیریت آن در سفر آسان باشد، باید وزن صندلی را در نظر بگیرید. صندلی‌های حمل‌ونقل و صندلی‌های چرخدار کودکان معمولاً سبک‌تر از ویلچرهای دستی هستند، در حالی که صندلی‌های چرخدار دستی سبک‌تر از ویلچرهای برقی هستند. وزن صندلی بسته به ویژگی ها و لوازم جانبی اضافه شده می تواند از 19 پوند تا بیش از 65 پوند متغیر باشد.

دسته های بازو

دسته های بازو راحتی و پشتیبانی بیشتری را فراهم می کنند. آنها اغلب قابل جابجایی هستند (یا می توانند بالا بروند) تا انتقال و حمل و نقل آسان تر شود. بسیاری از تکیه‌گاه‌ها در ارتفاع میز یا میز قرار دارند که به آنها اجازه می‌دهد به راحتی زیر یک میز استاندارد قرار بگیرند.

استراحت پاها

مانند تکیه گاه ها، تکیه گاه های پا پشتیبانی و راحتی بیشتری را برای کاربر فراهم می کند. آن‌ها در سبک‌های مختلفی وجود دارند، اما مهم‌ترین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آیا می‌خواهید تکیه‌گاه‌های پا تاب بخورند یا تنظیم شوند، زیرا این می‌تواند بر قابلیت انتقال صندلی تأثیر بگذارد.

چرخ ها

چرخ ها می توانند ثبات و راحتی را به سواری کلی اضافه کنند. بیشتر چرخ ها لاستیکی یا نیمه پنوماتیک هستند که می تواند نحوه چرخش ویلچر روی سطوح مختلف را تغییر دهد. برخی از چرخ ها بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند، در حالی که برخی دیگر به دلیل فرسودگی در طول زمان نیاز به تعویض دارند.

نظراتتان را برای ما کامنت بگذارید…