امتیازدهی

ورزش قدرتمندترین ابزاری است که برای بهینه سازی عملکرد مغز می توانید انجام دهید. ورزش با راکت نیز جزو همین ورزش هاست. فواید آن برای سلامت که از نظر علمی اثبات شده است٬ بسیار است. برای آشنایی با این فواید با دمبل همراه باشید.

از جمله این فواید:

 • به توانایی یادگیری را بهبود می بخشد و سلول های مغزی را رشد می دهد.
 • استرس، عصبانیت، اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد، تمرکز، توجه و هوشیاری را افزایش می دهد.
 • خطر ابتلا به اختلالات مرتبط با سن مانند آلزایمر، پارکینسون و سایر اشکال زوال عقل را کاهش می دهد.
 • فشار خون را کاهش می دهد.

تفاوت ورزش همراه راکت با ورزش های دیگر:

انجام هر گونه ورزشی بهتر از این است که اصلا ورزش نکنید. اما برای دیدن این نتایج، باید حداقل برای 5 دقیقه در هفته حداقل نوعی فعالیت هوازی با شدت متوسط داشته باشید.

این مطابق با دستورالعمل های بهداشت عمومی برای فعالیت های بدنی است. نمونه هایی از فعالیت هوازی با شدت متوسط شامل پیاده روی سریع، آهسته دویدن، دوچرخه سواری و شنا و پینگ پونگ و اسکواش است.

افزودن تمرینات قدرتی یا مقاومتی به شما در ساختن عضلات، تقویت استخوان ها و محافظت از مفاصل کمک می کند و شامل فعالیت های پیچیده تر مانند یوگا، سنگ نوردی، ژیمناستیک و ورزش های رزمی به مهارت سازی و چابک ماندن کمک می کند.

اما اگر یک نوع فعالیت وجود داشته باشد که بتواند به یکباره به همه این مزایا دست یابد، چه می شود؟

به نظر می رسد که همه ورزش ها برابر نیستند و ورزش هایی که با راکت انجام می شود از نظر مزایای سلامتی بالاتر از بقیه هستند. ورزش با راکت عالی است زیرا همزمان از سیستم قلبی عروقی و مغز کمک می گیرد. ترکیب به چالش کشیدن مغز و بدن تأثیر مثبت بیشتری نسبت به ورزش هوازی دارد.

ورزش هایی مانند تنیس، اسکواش، بدمینتون و راکتبال سطح آمادگی جسمانی شما را افزایش می دهد، در حالی که به حرکات پیچیده (جلو به عقب و پهلو به پهلو) و تفکر استراتژیک سریع نیز نیاز دارند.

این ترکیب فعالیت هوازی، قدرت سازی، انعطاف پذیری و دقت ذهنی در بین سایر ورزش ها بسیار نادر است. علاوه بر این، ورزش با راکت در هر سنی قابل انجام است و آنها شما را برای تعامل اجتماعی (که می دانیم برای سلامتی خارق العاده است) با افراد دیگر جمع می کنید.

 

راکت پینگ پنگ استیگا مدل Sterope

ویژگی های این محصول:

 • تیغه : 5 لایه
 • درجه بندی کلاس : 5 ستاره
 • نوع مصرف: پینگ پونگ
 • سرعت ( نمره از 1 تا 100 ) : 99
 • چرخش ( نمره از 1 تا 100 ) : 98
 • کنترل ( نمره از 1 تا 100 ) : 42
 • جنس گریپ : ANATOMIC

 

افزایش طول عمر

در یک مطالعه بزرگ که توسط مجله پزشکی ورزشی انگلیس منتشر شده است، نشان می دهد که ورزش راکت به شما کمک می کند تا طول عمر بیشتری داشته باشید. در این تحقیق ارتباط بین شش نوع مختلف ورزش (ورزش با راکت، شنا، ایروبیک، دوچرخه سواری، دویدن و فوتبال) و خطر مرگ زودرس مورد بررسی قرار گرفت.

بیش از 80،000 نفر در سنین 30 تا 98 سال بودند. این مطالعه که نه سال طول کشید نشان داد که افرادی که به طور مرتب ورزش با راکت انجام می دهند 47٪ کمتر احتمال مرگ دارند. ورزش ها با راکت ترکیبی کامل از تمرینات با فاصله زیاد، تمرینات تعادل، تمرینات مقاومتی و تمرینات ذهنی است. بنابراین اگر وقت کافی ندارید و می خواهید وضعیت سلامتی خود را ارتقا دهید، یک راکت بردارید و شروع کنید.

 

راکت اسکواش ویلسون مدل Impact Pro 900

ویژگی های این محصول:

 • وزن بدون زه: 200 گرم
 • اندازه: بزرگ 500 سانتی متر مربع
 • نوع مصرف: اسکواش

 

فواید استفاده از راکت ها برای سلامتی

فعالیت های هوازی مزایایی مانند کاهش خطر بیماری های مزمن از جمله بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 را به همراه دارد. ورزش هایی که در آن از راکت استفاده می شود می توانند به شما در حفظ وزن بدن و کاهش فشار خون در حالت استراحت کمک کند. ورزش با راکت دارای برخی از مزایای تقویت عضلات برای بالاتنه و بازوها و پاها است. همچنین می تواند هماهنگی، تعادل و تحرک عمومی شما را بهبود بخشد.

 

همین الان شروع کنید

برای شروع به یک راکت مناسب برای نوع ورزشی که می خواهید بازی کنید، همراه با کفش مناسب نیاز دارید. فروشگاه های ورزشی می توانند بهترین مورد را برای شما مشاوره دهند. نیازی نیست که هزینه های زیادی را صرف تجهیزات مخصوصاً اگر مبتدی هستید. مدرسه محلی، سالن بدن سازی یا مرکز اوقات فراغت محلی شما به احتمال زیاد دارای امکانات تنیس، بدمینتون یا اسکواش است.

 

راکت بدمینتون یونکس مدل Pro 3008

ویژگی های این محصول:

 • جنس گریپ: لاستیک
 • وزن بدون زه: 83 گرم
 • نوع مصرف: بدمینتون
 • اندازه سر: متوسط 677 – 597 سانتی متر مربع

 

سخن پایانی

به نظر می رسد که ورزش با راکت نه تنها سرگرم کننده است، بلکه ممکن است به ما کمک کند تا زندگی طولانی تری داشته باشم. مطالعه ای که توسط مجله پزشکی ورزشی انگلیس به صورت آنلاین منتشر شد، رابطه بین شش نوع مختلف ورزش و خطر مرگ زودرس را بررسی کرد.

محققان به ورزش راکت، شنا، ایروبیک، دوچرخه سواری، دویدن و فوتبال پرداختند. داوطلبان مطالعه شامل 80306 نفر بودند که در سنین 30 تا 98 سال بودند. در طول 9 سال مطالعه، کسانی که به طور مرتب ورزش با راکت انجام می دادند 56٪ کمتر به دلیل بیماری های قلبی عروقی می میرند.