امتیازدهی

بازی مونوپولی واقها بازی فوق العاده برای کودکان و بزرگسالان است و ساعت های بسیاری شما را سرگرم میکند . بازی مونوپولی ؛ بازی ثروت ساز  است که در کودکی باعث ایجادی ذهنی ثروتمند میشود و به کودکان سرمایه گذاری و روش استفاده درست از پول را می آموزد. ما در دمبل میخواهیم با 18 مزیت مونوپولی شما را آشنا کنیم.

1. «کاری برای انجام دادن» برای یک گردهمایی گروهی است.

اگر میزبان یک گردهمایی در خانه هستید و می خواهید سرگرمی هایی را فراهم کنید که همه بتوانند در آن شرکت کنند. بازی های رومیزی مونوپولی یک گزینه عالی هستند. یک بازی رومیزی محبوب برای گروه ها است. زیرا افراد در هر سن و پیشینه ای می توانند از آن لذت ببرند و انبوهی از سرگرمی است. اعضای اجتماع شما می توانند. به جای نشستن و گفتگوی کوچک، یک بازی انجام دهند و از همراهی یکدیگر لذت ببرند و در عین حال تمرکز مشترکی را به اشتراک بگذارند.

2. پیوند و ارتباط بین فردی را ترویج می کند.

هنگامی که گروهی از افراد بر روی پروژه یا کار یکسانی تمرکز می کنند. باعث ایجاد پیوند و ارتباط بین فردی و سبک دلی می شود. برای افرادی که برای شروع یک مکالمه یا صحبت‌های کوچک تلاش می‌کنند. انجام یک بازی مانند مونوپولی که نیاز به تمرکز و همچنین تعامل دارد. می‌تواند یخ‌شکن عالی و همچنین راهی سالم برای یادگیری نحوه برقراری ارتباط بهتر با دیگران باشد. ناهنجاری و اضطراب را از موقعیت دور می کند و کار را آسان می کند.

3. اعتماد به نفس و مهارت های تصمیم گیری قاطع را افزایش می دهد.

برای اینکه در مونوپولی پیش بیایید، بازیکنان باید با اعتماد به نفس عمل کنند و بر اساس ملاحظات کامل تصمیمات سنجیده بگیرند. وقتی بازیکنان در مونوپولی اقدام می‌کنند و موفق می‌شوند، اعتماد به نفس بالایی را افزایش می‌دهند.

انواع بازی های فکری مونوپولی :

بازی فکری فکرآوران مدل مونوپولی

بازی فکری فکرآوران مدل مونوپولی

بازی فکری آی توی مدل مونوپولی کارت خوان دار

بازی فکری آی توی مدل مونوپولی کارت خوان دار

بازی فکری مدل مونوپولي نسخه فارسي كد 1028

بازی فکری مدل مونوپولي نسخه فارسي كد 1028

 

بازی فکری مونوپولی مدل1 Monopoly

بازی فکری مونوپولی مدل1 Monopoly

بازی فکری مونوپولی کد 1110

بازی فکری مونوپولی کد 1110

 

بازی فکری مونوپولی کد shb26

بازی فکری مونوپولی کد shb26

 

4. خطر تخریب روانی را کاهش می دهد.

ذهن فعال یک ذهن سالم است. در حالی که انجام پازل و بازی های رومیزی نمی تواند یک بیماری روانی را درمان کند، مطمئناً می تواند به تیزتر نگه داشتن ذهن برای مدت طولانی تری کمک کند. اگر می‌خواهید علائم زوال عقل یا بیماری آلزایمر را کنترل کنید یا حفظ کنید، حفظ تناسب ذهن ضروری است.

5. برای جلوگیری از بدهی، خرج عاقلانه را ترویج می کند.

در مونوپولی ، بازیکنان می توانند از بانک پول قرض بگیرند ، اما اگر این کار را به طور مداوم و بدون استراتژی در ذهن انجام دهید، ممکن است خود را در بدهی جدی بیابید. بازی مونوپولی به درستی به مردم می آموزد که پول در دسترس خود را عاقلانه خرج کنند و در برابر وسوسه قرض گرفتن غیرضروری که تنها منجر به بدهی می شود، مقاومت کنند.

6. شکل گیری حافظه و مهارت های شناختی را تقویت می کند.

یادگیری قوانین بازی راهی عالی برای تقویت مهارت های حافظه شما خواهد بود. برای توسعه مهارت های شناختی، فرد باید فعالیت ها و وظایف خاصی را تمرین کند. مهارت های شناختی مهارت هایی هستند که برای خواندن، یادگیری، تمرکز و به خاطر سپردن به کار می روند. این مهارت ها به شما کمک می کند تا اطلاعات دریافتی را جمع آوری کرده و آن ها را در حافظه ذخیره کنید، که سپس می توانید در طول زندگی روزمره به آن مراجعه کنید. انجام بازی هایی مانند مونوپولی به تمرین بخشی از مغز که رشد مهارت های شناختی را مدیریت می کند، کمک می کند.

7. به کارآفرینان در مورد مدیریت اولیه پول آموزش می دهد.

تمرکز اصلی مونوپولی بر کسب درآمد، خرج کردن و سرمایه گذاری عاقلانه آن و حفاظت از سود آن است. با بازی ساده، می توانید چیزهای زیادی در مورد تکنیک های ساده مدیریت پول بیاموزید.

8. استرس را کاهش می دهد و سیستم ایمنی را تقویت می کند.

درست مانند بسیاری از بازی های رومیزی، مونوپولی برای کاهش استرس عالی است. و زمانی که بدن از استرس خلاص شد، سیستم ایمنی تقویت می شود و بهتر می تواند از بدن محافظت کند.

بازی فکری مونوپولی مدل تیم liverpool

بازی فکری مونوپولی مدل تیم liverpool

بازی فکری مونوپولی مدل دبلیو Az129

بازی فکری مونوپولی مدل دبلیو Az129

بازی فکری بازیمن مدل مونوپولی

بازی فکری بازیمن مدل مونوپولی

 

بازی فکری مونوپولی مدل گیم آف ترونز

بازی فکری مونوپولی مدل گیم آف ترونز

بازی فکری هاسبرو مدل Monopoly Classic کد 00009

بازی فکری هاسبرو مدل Monopoly Classic کد 00009

بازی فکری مدل مونوپولی کد3021

بازی-فکری-مدل-مونوپولی-کد3021

 

9. زمینه مشترک برای پر کردن شکاف های نسلی را فراهم می کند.

گذراندن وقت با هم به عنوان یک خانواده اغلب مشکل ساز می شود اگر واحد خانواده دارای اعضای بسیار مسن و بسیار جوان باشد. برخی از اعضای خانواده ممکن است نتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و اعضای جوانتر خانواده ممکن است از گفتگوی عمومی خسته شوند.

این بازی راه بسیار خوبی را برای اعضای جوان و پیر خانواده فراهم می کند تا دور هم جمع شوند و روی یک چیز تمرکز کنند. این بازی زمینه مشترک و فرصتی برای سرگرمی برای کل خانواده ایجاد می کند.

10. اندورفین را در مغز آزاد می کند.

وقتی بازی می کنید و از آن لذت می برید، مغز هورمون های شادی به نام اندورفین ترشح می کند. هنگامی که اندورفین آزاد می شود، بدن از احساس رفاه و شادی عمومی برخوردار می شود. اگر احساس بی حالی دارید، مونوپولی را بگیرید و از دوستان یا اعضای خانواده خود بخواهید با شما بازی کنند. طولی نمی کشد که احساس بهتری خواهید داشت.

11. اهمیت تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری ها (پرتفولیو) را آموزش می دهد.

این فقط بچه ها نیستند که می توانند چیزهایی را از مونوپولی یاد بگیرند.

کارآفرینان و سرمایه گذاران شرکتی نیز می خواهند یک یا دو چیز یاد بگیرند. بازیکنانی که در مونوپولی تمام پول خود را صرف یک ملک می‌کنند، در صورت از دست دادن آن ملک، ممکن است به سرعت پشیمان شوند. به این ترتیب، مونوپولی به بازیکنان می آموزد که سرمایه گذاری های خود را گسترش دهند، به طوری که تمام تخم مرغ های آنها در یک سبد نباشد.

12. مهارت های مدیریت عاطفی را توسعه می دهد.

هنگام بازی مونوپولی ، ناامید شدن یا از دست دادن خونسردی نسبتاً آسان است، به خصوص اگر شروع به باخت کنید. با قرار گرفتن مداوم در بازی و برد و باخت، بازیکنان یاد می‌گیرند که احساسات خود را مدیریت کنند، با وقار شکست بخورند، با ظرافت پیروز شوند و ناامیدی خود را تحت کنترل داشته باشند.

13. اهمیت محاسبه ریسک ها را آموزش می دهد.

خطرات بخش مهمی از زندگی هستند، اما نه اگر بی پروا انجام شوند. هنگام بازی مونوپولی ، ابتدا می توانید با محاسبه نتایج احتمالی، ریسک کنید. انجام این کار به بازیکنان اهمیت محاسبه خطرات قبل از شیرجه زدن را می آموزد.

14. اهمیت ساختن، اما نه اتکای کامل به روابط.

در بازی مونوپولی، می‌توانید روابط مناسبی با افراد دیگر ایجاد کنید، و در حالی که می‌توانید با آنها مذاکره و تجارت کنید، نمی‌توانید به طور کامل به آنها برای پیشرفت اعتماد کنید. در حالی که شما ممکن است یک سیستم پشتیبانی خوب داشته باشید، در پایان روز، هر بازیکن روی اطمینان از برنده شدن و پیشروی تمرکز دارد. بنابراین شما فقط می توانید به طور کامل به خودتان تکیه کنید تا کار را انجام دهید و جلو بروید.

15. مهارت های مذاکره موثر را توسعه می دهد.

از آنجایی که دستیابی به آنچه می خواهید در یک بازی مونوپولی نیازمند کمی مذاکره است.

بازیکنان مشتاق و منظم به زودی یاد می گیرند که مذاکره کنندگان استراتژیک و موثری باشند. این بازی به مردم می آموزد که رویکردی منصفانه برای مذاکره داشته باشند و به معاملاتی دست یابند که برای خود و دیگران بهترین است.

16. مهارت های پایه ریاضی را به کودکان آموزش می دهد.

کودکانی که نمی توانند روان بشمارند یا با جمع و تفریق اولیه دست و پنجه نرم می کنند، می توانند نحوه شمارش و جمع و تفریق اولیه را در طول بازی مونوپولی بیاموزند. به حرکت در فضاهای رو به جلو فکر کنید – شمارش درگیر است. در مورد دریافت و پرداخت پول فکر کنید – جمع و تفریق در آن دخیل هستند. اگر می خواهید فرزندتان در حین تفریح، ریاضیات پایه را یاد بگیرد، به فکر معرفی او با مونوپولی باشید.

17. مغز شما را سالم نگه می دارد.

مغز نیز مانند سایر ماهیچه های بدن است.

اگر آن را ورزش نکنید، استقامت و عملکردی ندارد. با انجام بازی هایی مانند مونوپولی ، مغز خود را تمرین می دهید و آن را متناسب نگه می دارید.

18. مهارت های حرکتی ظریف را توسعه می دهد.

چیزهایی مانند رسیدن، گرفتن، نگه داشتن، حرکت و حتی هماهنگی به مهارت های حرکتی ظریف متکی هستند.

معمولاً این کودکان هستند که برای رشد مهارت های حرکتی ظریف نیاز به کمک دارند. با انجام بازی، کودکان باید به قطعات و کارت های بازی دست پیدا کنند. قطعات را به صورت مربع روی تخته قرار دهند، پول بدهند و غیره. همه این اقدامات به توسعه مهارت های حرکتی ظریف قابل اعتماد کمک می کند.

سخن پایانی :

وقتی نوبت به بازی مونوپولی می رسد .

میفهمید که بسیار سودمند است. با دانستن همه این مزایا، می‌توانید ادعا کنید که عشق شما به مونوپولی ارتباط نزدیکی با میزان سودمندی این بازی برای زندگی شما دارد. چه تازه وارد مونوپولی شده باشید و چه یک بازیکن کهنه کار، مونوپولی یک بازی است که سال ها سرگرم خواهد شد و ناامید نخواهد شد. لذت خواهید برد!