5/5 - (53 امتیاز)

موخوره زمانی اتفاق می افتد که انتهای موهای شما خشک و شکننده شود. قرار گرفتن در معرض شرایط شدید آب و هوایی و روش های مراقبت از مو مانند سشوار زدن، صاف کردن و فر کردن مو ممکن است باعث موخوره شود. همچنین محصولات شیمیایی نیز تاثیرات بدی روی مو ایجاد می کنند. با توجه به اینکه بسیاری از افراد روزانه از انواع محصولات مو استفاده می کنند، ایجاد موخوره امری طبیعی است. برای روش های رفع موخوره و معرفی بهترین دستگاه های موخوره گیر با دمبل همراه باشید.

 

چگونه می توان از شر موخوره خلاص شد؟

موخوره را نمی توان درمان کرد. تنها راه مطمئن برای خلاص شدن از شر آنها کوتاه کردن آنهاست. آخرین روند خلاص شدن از شر موخوره، فرایندی به نام ولاتراپیا نیز که به آن سوزاندن با شمع نیز گفته می شود. این فرآیند پس از آنکه سوپرمدل مشهور آلساندرا آمبروسیو تصویری در اینستاگرام از خود منتشر کرد٬ مشهور شد.

 

موخوره گیر هر تریمر

ویژگی های این محصول:

 • جنس صفحات: سرامیک
 • دارای باتری قابل شارژ
 • قابلیت چرخش در دو جهت

 

استفاده از شمع مستلزم چرخاندن بخشی از موها روی شمع و سوزاندن آن ها تا نیمه با یک شمع است. تصور می شود که شمع می تواند مهر و مومی برای کمک به محافظت مجدد از موخوره ایجاد کند. هنوز هم، برخی از متخصصان مراقبت از مو نگران هستند که این کار ممکن است باعث آسیب به فولیکول های مو شود.

اگر می خواهید سوزاندن با شمع را امتحان کنید، از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید. انجام این روش به تنهایی ممکن است منجر به سوختگی مو یا پوست سر شود.

ماسک های مو اغلب به عنوان درمان موخوره به بازار عرضه می شوند. اگرچه آنها موها را مرطوب می کنند و ممکن است به پنهان شدن قسمتهای شکاف خورده یا جلوگیری از آنها کمک کند، اما باعث از بین رفتن آنها نمی شود.

پس بی خطرترین و مطمئن ترین روش٬ کوتاه کردن آن هاست و می توان برای این کار از دستگاه های موخوره گیر نیز استفاده کرد.

 

موخوره گیر مدل Hair Trimmer

ویژگی های این محصول:

 • جنس صفحات: سرامیک
 • دارای باتری قابل شارژ
 • قابلیت چرخش در دو جهت

 

چگونه می توان موخوره را پنهان کرد؟

ماسک های مو درمان هایی هستند که به بازگرداندن رطوبت به موها و تقویت ساقه های مو کمک می کنند. آنها برای پنهان کردن قسمتهای موخوره دار و بهبود ظاهر کلی موهای شما عالی هستند. نرم کننده ها معمولاً روی موهای تمیز و با حوله خشک شده استفاده می شوند. تقسیم کردن موهایتان هنگام استفاده از این محصولات می تواند به شما کمک کند تا آن ها را به درستی استفاده کنید.

هنگام تهیه نرم کننده، موادی را انتخاب کنید که به تغذیه مو کمک می کنند:

 

روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین که از بادام استخراج می شود، مرطوب کننده است و موهای شما را سنگین نمی کند. می توانید از آن به عنوان نرم کننده روی موهای مرطوب استفاده کنید. این روغن بوی فوق العاده ای می دهد!

 

موخوره گیر نیکل مدل SN-7397-2

ویژگی های این محصول:

 • جنس صفحات: سرامیک

 

پانتنول

پانتنول محصول جانبی اسید پانتوتنیک (ویتامین B5) است. این ویتامین به تقویت مو، حفظ رطوبت و بهبود بافت موهای آسیب دیده کمک می کند. پانتنول اغلب ماده اصلی بسیاری از ماسک ها و نرم کننده های مو است.

 

روغن آرگان

روغن آرگان غنی از هسته درختان آرگان بومی مراکش می آید. روغن آرگان به شدت مرطوب کننده است و باعث درخشش مو می شود. برای استفاده از روغن آرگان در انتهای مو، چندین قطره را به موهای مرطوب یا خشک بمالید و شانه بزنید.

 

چگونه می توان از موخوره جلوگیری کرد؟

جلوگیری از موخوره دشوار است. اما مواردی هست که می توان برای کاهش موخوره انجام داد:

 • ترجیحاً هر شش هفته یکبار موهای کوتاه و اصلاح کنید. یا از دستگاه موخوره گیر استفاده کنید.
 • روزانه موهای خود را نشویید. هنگام شستشو، فقط به استفاده از نرم کننده و شامپو بسنده کنید.
 • شامپوهای کاملاً طبیعی را انتخاب کنید که فاقد هرگونه ترکیبات مضر باشند. شامپوهای بدون سولفات گزینه مناسبی هستند.
 • بعد از شستشو از نرم کننده استفاده کنید.
 • برای شستن موهای خیس از یک شانه دندان پهن استفاده کنید.
 • کارهایی را که به مو آسیب می رسانند مانند رنگ کردن یا صاف کردن مو با مواد شیمیایی را محدود کنید.
 • برای استفاده از اتوی مو٬ از اسپری محافظ گرما استفاده کنید و استفاده از گرما را به حداقل برسانید.
 • از مکمل های تقویت کننده مو مانند بیوتین و اسید فولیک استفاده کنید.

برخی از مدل های مو مانند دم اسبی و فر مو باعث ایجاد موخوره می شوند. محدود کردن دفعات استفاده از این مدل موها و استفاده از کش های نرم برای مو می تواند از آسیب دیدن موها جلوگیری کند.

 

موخوره گیر سوپرا

ویژگی های این محصول:

 • جنس صفحات: سرامیک

 

آیا برخی از افراد بیشتر مستعد موخوره هستند؟

اگرچه هر کسی می تواند دچار موخوره شود، اما افراد آفریقایی تبار ممکن است بیشتر در معرض خطر باشند. بر اساس یک مطالعه 2015، موهای دارای بافت آفریقایی به ویژه در معرض آسیب قرار دارند. فر طبیعی فولیکول های مو، رشد کندتر مو و تراکم کمتر مو از دلایل موخوره بیشتر است. این عوامل باعث می شود موها بافت شکننده تر داشته باشد و همچنین گره و موخوره داشته باشند.

زنانی که یائسه می شوند نیز ممکن است بیشتر دچار موخوره شوند. با کاهش سطح استروژن، چربی های طبیعی تولید شده در پوست سر کاهش می یابد.

 

خط آخر

به طور کلی، موخوره می تواند ظاهر مو را تحت تأثیر قرار دهد و در صورت عدم کنترل، در طولانی مدت باعث آسیب به مو می شود. وقتی دچار آن می شوید، پیشگیری مهم است. یکی از مهم ترین و کار آمدترین روش ها کوتاه کردن موها به طور منظم است و استفاده از دستگاه موخوره گیر راه حلی آسانتر است.