5/5 - (10 امتیاز)

عسل در شکل طبیعی خود، با فعالیت آنزیم، مواد گیاهی و باکتری های زنده که در کنار هم قرار می گیرند، یک ماده قدرتمند با صدها کاربرد عملی ایجاد می کند. روند منحصر به فردی که عسل ایجاد می کند، آن را به ویژه برای استفاده های آرایشی مانند از بین بردن آکنه، جای زخم ها و روشن تر کردن رنگ پوست بسیار ارزشمند می کند. ماسک عسل این خواص آن را به صورت مستقیم به پوست وارد می کند. عسل خام و طبیعی بیشترین پتانسیل را برای استفاده موضعی روی پوست دارد. برای آشنایی با خواص عسل برای پوست٬ ماسک عسل برای لکه ی پوست٬ ماسک عسل برای درمان آکنه و دیگر خواص عسل برای پوست با دمبل همراه باشید.

 

فواید استفاده از عسل برای پوست

عسل طبیعی دارای اجزای مفید برای پوست شماست، خصوصاً اگر دچار آکنه یا بیماری های خود ایمنی پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس هستید. عسل خام به تعادل باکتری های موجود در پوست کمک می کند و همین امر آن را به یک محصول عالی برای کاهش آکنه تبدیل می کند. عسل به عنوان یک محصول ضد آکنه مورد مطالعه قرار گرفته و مشخص شده است که به طور قابل توجهی موثرتر از سایر محصولات محبوب موجود در بازار است.

عسل روند بهبود سلول های پوستی شما را تسریع می کند. اگر دچار لکه یا شیوع اگزما هستید، عسل می تواند باعث سرعت بهبودی و کاهش التهاب شود. عسل در ترمیم سریع زخم ها بسیار موثر است به طوری که اکنون توسط پزشکان در محیط های بالینی استفاده می شود.

همچنین یک لایه بردار طبیعی است، به این معنی که استفاده از آن روی صورت پوست٬ خشکی و کدری را از بین می برد و سلول های جدید پوست را جایگزین می کند.

 

ماسک نقابی آنیپک مدل عسل

ویژگی های این محصول:

 

 

ماسک صورت عسل سودا مدل Peel Off

ویژگی های این محصول:

 

موارد استفاده از عسل روی صورت

استفاده از عسل روی صورت شما کاملاً ساده است، اگرچه روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

 

آکنه صورت، پسوریازیس و اگزما

عسل را برای بیماری های مزمن پوستی می توان با یک ماسک صورت که چند دقیقه روی آن می گذارید، درمان کرد. بسیار حیاتی است که عسلی که استفاده می کنید حاوی باکتری های سالم خود باشد تا موثر باشد. این کار سیستم ایمنی بدن شما را فعال کرده و به التهاب و قرمزی و همچنین بهبود لکه ها کمک می کند.

یکی از راه های استفاده از عسل برای صورت مخلوط کردن آن با سایر مواد و استفاده از آن به صورت ماسک صورت است. قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که تست عسل و سایر مواد را انجام می دهید تا اطمینان حاصل کنید که واکنش آلرژیک نخواهید داشت.

مخلوطی از عسل خام و دارچین یک ترکیب آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی قدرتمند است.

سه قسمت عسل و یک قسمت دارچین را مخلوط کرده و با استفاده از مایکروویو مخلوط را کمی گرم کنید. به پوست خود بمالید و مخلوط را به مدت 8 تا 10 دقیقه روی صورت بگذارید. با استفاده از آب گرم کاملاً شستشو داده و پوست خود را خشک کنید. اگر به دارچین حساسیت دارید از آن استفاده نکنید.

 

ماسک صورت رورک مدل عسل

ویژگی های این محصول:

 

روشن شدن پوست

محققان معتقدند ارتباطی بین استفاده از عسل روی صورت و روشن شدن لکه های تیره وجود ندارد. اما از آنجا که عسل خاصیت لایه برداری دارد، استفاده از آن بر روی صورت می تواند سلول های مرده پوست را که باعث کدر شدن پوست می شوند از بین ببرد. این کار می تواند پوست را روشن تر نشان دهد.

بعد از شستن صورت با آب و صابون، آن را به صورت خود بمالید. در صورت تمایل، آن را با آب جوش رقیق کنید تا کمتر چسبناک شده و برداشت آن آسان تر شود.

 

ماسک صورت ایمجز مدل عسل

ویژگی های این محصول:

  • برای پوست های چرب٬ خشک٬ معمولی٬ حساس٬ آکنه و مختلط
  • برای آقایان/خانم ها

 

محو شدن اسکار

عسل به روند بهبودی بدن شما کمک می کند، که ممکن است باعث از بین رفتن جای زخم شود. می توانید از عسل به عنوان درمانی بر روی جای زخم در نظر داشته باشید و آن را هر روز یا یک روز در میان به عنوان ماسک در محل زخم خود استفاده کنید.

همچنین استفاده از ماسک های صورت‌ آماده٬ حاوی عسل٬ به عنوان بخشی از روتین زیبایی، همانطور که در بالا توضیح داده شد، بسیار اثر بخش است. بخاطر داشته باشید که آنچه در مورد توانایی های درمانی عسل می دانیم محدود است. تحقیقات نشان داده است که عسل ممکن است برای ترمیم زخم ناشی از سوختگی و بریدگی های عمیق مفید نباشد.

 

ماسک عسل و ماسک ذغال

ویژگی های این محصول:

  • برای انواع پوست
  • برای آقایان/خانم ها

 

عوارض جانبی استفاده از عسل روی صورت

بعید است که عسل در کسی واکنش آلرژیک ایجاد کند. اگر آلرژی شناخته شده ای دارید باید با احتیاط از هر یک از این روش ها استفاده کنید.

  • گرده گل
  • موم
  • زهر زنبور عسل

همیشه محصولات جدید را روی ناحیه کوچکی از پوست خود آزمایش کنید تا ببینید آلرژی دارید یا خیر. قبل از خواب حتماً عسل را از روی صورت خود پاک کنید. عسل باقی مانده روی صورت شما می تواند گرد و غبار را به خود جذب کند، که می تواند آکنه و آلودگی را تشدید کند.

 

حرف آخر

استفاده از عسل روی صورت می تواند به عنوان درمان آکنه، زخم و خشکی پوست موثر باشد. عسل طبعی نسبت به انواع دیگر عسل گرانتر است اما در مقایسه با سایر محصولات آرایشی پوست برای صورت شما نسبتاً ارزان است. محققان در حال تلاش برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تاثیر عسل هستند که به پوست شما کمک می کند تا درخشان و شفاف به نظر برسد.