5/5 - (12 امتیاز)

از نظر تئوری همه می دانیم که خرید صنایع دستی فواید زیادی دارد. این که ما از هنرمندان و صنعتگران محلی خرید می کنیم باعث گردش پول در کشور بخصوص در قشر پایین مملکت می شود و این مسئله باعث رشد اقتصادی و ماندگاری هنر و فرهنگ ایران در طول زمان خواهد شد.

البته مزایایی هم برای شما به عنوان خریدار و سازنده به عنوان صاحب مشاغل وجود دارد. اما خرید، استفاده و ساخت محصولات دست ساز مزایای گسترده تری دارد. برای اطلاع از این مزایا و آشنایی با صنایع دستی مختلف با دمبل همراه باشید.

 

1. صنایع دستی برای محیط زیست خوب است

محصولات دست ساز برای محیط زیست مناسب هستند. بیشتر محصولات دست ساز به کارخانه یا تأسیسات تولید بزرگ احتیاج ندارند. در عوض، تقریباً همه در کارگاه های کوچک صنایع دستی٬ سوله ها و یا در خانه های خود مردم ساخته می شوند.

 

جاکلیدی سه بعدی طرح دار قالی

ویژگی های این محصول:

 • نوع کاربری: دیواری
 • جنس: چوب
 • ابعاد: 17*24.5 سانتی‌متر
 • تعداد قلاب برای قرار دادن کلید: 4 عدد

 

2. هر محصول دست ساز منحصر به فرد است

برخلاف هدایایی که به صورت انبوه تولید می شوند، اغلب تفاوت های منحصر به فردی در هر مورد از وسایل دست ساز پیدا خواهید کرد، که واقعاً محصول و خرید را بسیار خاص می کند. هیچ کس در کل دنیا دقیقاً همان محصول را نخواهد داشت و این بسیار منحصر به فرد است!

 

3. دست ساز از اقتصاد محلی پشتیبانی می کند

هنگام خرید این کالاها٬ مستقیماً از یک هنرمند محلی حمایت می کنید. به جای اینکه پول شما به شرکت های بزرگ بین المللی برود که سازنده یا طراح کسری از قیمت محصول را دریافت می کند، این پول مستقیماً توسط شخصی دریافت می شود. اما این فقط در مورد پول نیست. هر خرید٬ به هنرمند و سازنده، اعتماد به محصول خود را می دهد و فرصتی برای توسعه مهارت های بیشتر داده و فرصتی برای سرمایه گذاری مجدد برای تولید کارهای هنری زیباست.

 

جعبه دستمال کاغذی خاتم کاری گالری گوهران مدل اداری

ویژگی های این محصول:

 • نوع کاربری: تزئینی
 • وزن: 560 گرم
 • ابعاد: 26×14×9 سانتی‌متر

 

4. دست ساز ها نسبتا مقاوم هستند

اکثر وسایل دست ساز برای ماندگاری ساخته شده اند. این محصولات از ماده ای ساخته شده اند که در برابر زمان مقاومت می کند و تغییرات ایجاد شده در این است که شما مدت طولانی آنها را نگه دارید.

 

5. دست سازها عجیب و غریب و ترند هستند

سازندگان و صنعتگران مستقل٬ اغلب بسیار سریعتر از مشاغل بزرگ و هدایای تجاری می توانند به روز شوند و به سرعت می توانند طرح های جدید مناسب با مد روز را ساخته و تولید کنند.

 

آویز تزیینی مدل بادزنگ

ویژگی های این محصول:

 • جنس: چوب بامبو
 • وزن: 200 گرم
 • ابعاد: 12x12x65 سانتی‌متر

 

6. پس از هر محصول داستانی وجود دارد

هر محصول دست ساز داستان خاص خود را دارد، هر فروشگاه دست ساز و شخصی که آن را ایجاد کرده است وقت و تلاش زیادی را صرف ساخت چیزی منحصر به فرد، زیبا و ساخته شده برای شما می کند. یک دلیل در پشت هر انتخاب در طول مراحل تولید محصول شما وجود دارد – اینکه چرا سنگ های قیمتی انتخاب شده برای دستبند نقره ای شما دارای رنگ سبز زیبا طاووس است، یا چرا رنگ مهره های شما سایه بنفش دارد.

 

7. دست ساز را مستقیماً از سازنده بخرید

نمی تواند ساده تر از این باشد. شما مستقیماً از شخصی که هدیه دست ساز شما را تهیه می کند خرید می کنید. اگر لازم است در مورد محصول سوالی بپرسید (مواد مورد استفاده در ساخت، نحوه مراقبت از آن، گزینه های رنگ و اندازه) مستقیماً با شخص سازنده آن صحبت خواهید کرد. آنها بهتر درمورد محصول خود می دانند و می توانند بهترین مشاوره را به شما بدهند.

 

گلدان مسی فیروزه کوب گالری گوهران

ویژگی های این محصول:

 • نوع کاربری: تزئینی , مصرفی
 • جنس: فیروزه و مس
 • وزن: 257 گرم
 • ابعاد: 21*9*9 سانتی‌متر

 

8. خرید دست ساز مهارت های صنایع دستی و تجارت را ادامه می دهد

این ممکن است یک دلیل دوستانه باشد، اما با حمایت از صنعتگر محلی خود از مهارت صنایع دستی که آنها تمرین می کنند نیز پشتیبانی می کنید. با حمایت از صنایع دستی سنتی، از جمله نقره سازی، سفالگری، شیشه گری، بافندگی یا بسیاری دیگر، در انتقال مهارت ها به نسل بعدی و زنده نگه داشتن هنر و صنایع دستی کمک می کنیم.

 

9. هنگامی که خرید می کنید آن وسیله دست ساز منحصر به شما است

اگر برای دوست خود یک گردنبند تولید شده در بازار بخرید، این احتمال وجود دارد که شخص دیگری نیز آن را داشته باشد. ممکن است زیبا و یا حتی گران باشد، اما لزوماً منحصر به فرد نیست.
با خرید جواهرات دست ساز و شخصی، به دوست خود نشان می دهید كه وقت گذاشته اید و در مورد آنچه او دوست دارد تحقیق كرده و چیزی منحصر به فرد برای او خریداری کرده اید.

 

10. دست ساز توسط افراد واقعی ساخته شده است

هنگام خرید هدیه دست ساز می دانید که سازنده علاقه زیادی به کار خود دارد بنابراین هر هدیه با عشق ساخته می شود. با محصولات دست ساز، همیشه عشق، دقت و توجه زیادی به جزئیات برای ایجاد چیزی منحصر به فرد و ارزشمند وجود دارد.

 

حرف آخر

بنابراین دفعه دیگر که به هدیه یا کالای جدیدی برای خانه خود احتیاج دارید یا می خواهید خود را با یک جواهر زیباتر کنید، وسایل دست ساز را نیز در نظر بگیرید. محصولی با کیفیت و منحصر به فرد خواهید داشت. از زندگی و حرفه صاحب مشاغل دست ساز حمایت می کنید. بعلاوه، مهارت های از دست رفته دیگر را زنده نگه می دارید و یک خرید مناسب تر انجام می دهید.