5/5 - (5 امتیاز)

صدها سال، مردم در سراسر جهان زردچوبه را با خواص درمانی و فواید آرایشی مرتبط می دانند. ادویه روشن و نارنجی زرد که از خانواده زنجبیل است. به عنوان یک ادویه آسیاب شده یا به صورت مکمل در محصولات زیبایی و پوستی در دسترس است.

زردچوبه ادویه ای رایج در غذاهای هندی است که می توانید آن را در هر فروشگاه مواد غذایی پیدا کنید. قرن هاست که از زردچوبه به عنوان دارو برای درمان زخم ها، عفونت ها، سرماخوردگی و بیماری های کبدی استفاده می شود.

کورکومین موجود در آن، یک ماده فعال زیستی است. کورکومین خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد. تحقیقات علمی مدرن در حال بررسی تأثیر مثبت این ماده زرد رنگ است، اما بسیاری معتقدند که این ماده چندین کاربرد مفید برای پوست دارد. برای اطلاع از خواص زردچوبه برای پوست با دمبل همراه باشید.

 

خواص زردچوبه برای پوست

به درخشش طبیعی کمک می کند

زردچوبه حاوی آنتی اکسیدان و اجزای ضد التهابی است. این ویژگی ها می تواند درخشندگی و درخشندگی پوست را فراهم کنند. همچنین می تواند با درخشش طبیعی پوست شما را زنده تر نشان دهد.

شاید بخواهید ماسک صورت زردچوبه را در خانه امتحان کنید تا ببینید آیا این ادویه اثرات مثبتی روی پوست شما دارد یا نه. می توانید مقادیر کمی ماست، عسل و زردچوبه را با هم مخلوط کرده و به صورت خود بمالید. ماسک را به مدت 15 دقیقه روشن نگه دارید و سپس با آب بشویید.

 

صابون روشن کننده علاج مدل زردچوبه

ویژگی های این محصول:

 • مخصوص پوست چرب و پوست معمولی
 • قابل استفاده برای صورت٬ بدن و دست
 • ضدباکتری٬ لایه بردار و روشن کننده

 

صابون اورکلین شفاف مدل زردچوبه

ویژگی های این محصول:

 • مناسب انواع پوست
 • قابل استفاده برای صورت٬ بدن و دست
 • 65 گرم

 

می تواند به درمان پسوریازیس کمک کند

ویژگی های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن ممکن است با کنترل شراره ها و سایر علائم به پسوریازیس شما کمک کند. بنیاد ملی پسوریازیس اظهار داشت که می توانید از زردچوبه به عنوان مکمل استفاده کنید یا آن را در غذای خود استفاده کنید.

 

صابون زردچوبه pyary

ویژگی های این محصول:

 • مناسب برای پوست چرب، پوست حساس، پوست معمولی، پوست آکنه ای
 • حاوی ویتامین E
 • کمک به کلاژن سازی پوست
 • کاملا ارگانیک
 • ضد چروك و ضد قارچ

 

 

به درمان اسکار آکنه کمک می کند

ماسک صورت زردچوبه برای کمک به کاهش آکنه و هرگونه جای زخم مفید است. ویژگی های ضد التهابی می تواند منافذ پوست را هدف قرار داده و پوست را آرام کند. همچنین برای کاهش جای زخم شناخته شده است. این ترکیب استفاده می تواند به صورت شما کمک کند تا از آکنه پاک شود.

 

با درمان گال مرتبط است

در یک مطالعه اولیه که در هند انجام شد، ترکیبی از زردچوبه و چریش، گیاه بومی هند، در درمان گال موثر بود. گال نوعی بیماری است که توسط کنه های میکروسکوپی ایجاد می شود و در پوست جوش ایجاد می کند.

 

صابون ضد چروک کلینیک

ویژگی های این محصول:

 • حاوی روغن جوانه گندم
 • حاوی روغن دانه انگور
 • کمک به درمان تیرگی و چروک های پوست

 

به طیف وسیعی از بیماری های پوستی کمک کند

مطالعات کافی برای ارائه شواهد قطعی در مورد چگونگی کمک زردچوبه به سایر بیماری های پوستی وجود ندارد. با این حال، پیشنهاد می شود که می تواند به اگزما، آلوپسی، لیکن پلان و سایر مشکلات پوستی کمک کند.

یک مطالعه در تحقیقات گیاه درمانی، تحقیقات بیشتر در مورد اثرات آن بر روی بیماری های مختلف پوستی را توصیه می کند. علاقه به مطالعه زردچوبه به عنوان یک درمان پوستی در حال افزایش است.

خطرات استفاده از زردچوبه برای پوست

خطراتی در استفاده از آن روی پوست وجود دارد. هنگام استفاده از زردچوبه، باید در مورد دوز مصرفی، نوع محصولی که استفاده می کنید و همچنین نحوه واکنش آن به سایر داروها باید مراقب باشید.فراهمی زیستی زردچوبه کم است. این بدان معنی است که متابولیسم شما به سرعت آن را می سوزاند و بدن جذب زیادی نمی کند.

از مصرف زیاد زردچوبه در یک زمان خودداری کنید و قبل از مصرف بیشتر بررسی کنید که واکنش بدن شما چگونه است. اگر داروهای دیگری مصرف می کنید، در مورد استفاده از زردچوبه با پزشک خود مشورت کنید.

زردچوبه هنگامی که روی پوست قرار می گیرد می تواند به طور موقت پوست را لکه دار کند و یا پس مانده زرد برجای بگذارد. این طبیعی است. برای این مشکل نیز می توانید از صابون های زردچوبه استفاده نمایید. اما اگر حساسیت دارید، تماس مستقیم پوست می تواند باعث تحریک، قرمزی و تورم شود.

زردچوبه را روی بازو خود آزمایش کنید، مقداری از آن را به اندازه یک سکه روی بازوی خود قرار داده و بعد از 5 دقیقه پاک کنید. 24 تا 48 ساعت منتظر بمانید تا ببینید آیا قبل از استفاده روی صورت خود واکنش نشان می دهید یا خیر. اگر به ادویه موجود در غذا حساسیت دارید، از زردچوبه روی پوست خود استفاده نکنید.

 

صابون شستشو فلو

ویژگی های این محصول:

 • مناسب برای پوست خشک، پوست حساس و پوست معمولی
 • مرطوب کننده و نرم کننده

 

به جا ماندن رنگ زرد روی پوست

اگر مشکل این را دارید که بعد از استفاده از زردچوبه رنگ زرد آن بر روی صورتتان باقی می ماند می توانید از صابون های حاوی زردچوبه استفاده نمایید و همان خواص را برای صورت خود به ارمغان آورید. استفاده از این صابون ها ساده است و دردسر تغییر رنگ پوست صورت را به همراه ندارد و در هر زمان و مکانی می توان از آن ها استفاده کرد.