5/5 - (6 امتیاز)

روغن بادام از فشار دادن دانه های درخت بادام (آجیل بادام) و استخراج روغن از آنچه خارج می شود، به دست می آید. بادام در بسیاری از فرهنگ های باستانی به دلیل خواص درمانی و سلامتی از جمله سطح بالای پروتئین، اسیدهای چرب امگا 9 و ویتامین E مورد توجه قرار گرفته است. این خواص نشان می دهد که روغن بادام شیرین می تواند درخشندگی و استحکام موهای شما را بهبود بخشد. روغن بادام شیرین رایج ترین روغنی است که برای فروش به عنوان محصول مو توصیه می شود. برای اطلاع از خواص روغن بادام برای موها با دمبل همراه شوید.

 

کرم ترمیم کننده مو لافارر

ویژگی های این محصول:

 

فواید روغن بادام شیرین برای موها

روغن بادام موها را نرم می کند

روغن بادام شیرین نرم کننده است، به این معنی که می تواند شکاف موهای شما را در سطح سلولی پر کند. این امر باعث می شود موهای شما نرم تر شوند. استفاده از روغن بادام شیرین بر روی موهای شما به مرور بافت نرم تری به آن می بخشد. هنگامی که روغن بادام در برنامه مراقبت از موهای شما گنجانده شود، متوجه خواهید که شانه کردن و حالت دادن به موهای شما راحت تر است.

 

کرم مو گارنیه مدل شیر بادام

ویژگی های این محصول:

  • مناسب برای موی خشک, موی آسیب دیده, موی شکننده
  • حاوی روغن بادام
  • حاوی عصاره شیر

 

روغن بادام موها را تقویت و ترمیم می کند

استفاده از روغن های خاص برای درمان موها باعث می شود موها کمتر در معرض شکستگی قرار گرفته و موخوره آنها کاهش یابد. خواص روان کننده روغن های آجیل، مانند روغن بادام، اصطکاک را در طول حالت دادن مو کاهش می دهد. مطالعه بر روی روغن های آجیل برزیلی (که بسیاری از آنها حاوی اسید اولئیک و لینولئیک هستند، درست مانند روغن بادام شیرین) نشان داد که وقتی موها با مقدار کمی از مواد روغنی درمان می شوند، قابلیت ارتجاعی موها افزایش می یابد.

 

شامپو ضد شوره مو هد اند شولدرز مدل بادام حجم 400 میلی لیتر

ویژگی های این محصول:

  • ضد شوره
  • حاوی روغن بادام

 

روغن بادام رشد موها را افزایش می دهد

هیچ آزمایش بالینی وجود ندارد که ثابت کند روغن بادام شیرین در رشد مو موثر است. اما این چیزی است که ما می دانیم: روغن بادام می تواند موها را قوی تر می کند و کمتر مستعد شکستگی می شوند، به این معنی که با از دست دادن موهایی که آسیب می بینند، رشد موهای شما کند نمی شود. روغن بادام شیرین حاوی مقادیر زیادی ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان طبیعی است. وقتی آنتی اکسیدان ها با استرس محیطی اطراف موهای شما مبارزه می کنند، موهای شما جوان تر و سالم تر به نظر می رسند.

 

روغن بادام شرایط پوست سر را درمان می کند

روغن بادام شیرین می تواند به عنوان درمانی برای پوسته پوسته شدن پوست سر (درماتیت سبورئیک) و پسوریازیس سر استفاده شود. مالیدن مقدار کمی روغن بادام به طور مستقیم روی پوست سر باعث افزایش جریان خون در آن ناحیه و معرفی آنتی اکسیدان های قوی به پوست سر می شود.

 

ماسک مو بلگا مدل بادام حجم 175 میلی لیتر

ویژگی های این محصول:

  • مناسب: موی خشک، موهای رنگ شده
  • حاوی روغن بادام

 

طرز استفاده

می توانید روغن بادام شیرین را مستقیماً روی موهای خود بمالید و قبل از استفاده مقدار کمی از آن را بین کف دست خود بمالید. اگر به دنبال افزایش درخشندگی و نرمی هستید، به انتهای موهای خود توجه ویژه ای داشته باشید. روغن را به انتهای ساقه مو ماساژ دهید و بعد از حالت دادن به موها، روغن را روی موهای خود بگذارید.

همچنین می توانید از روغن بادام به عنوان عنصری در ماسک حالت دهنده مو استفاده کنید. 2 قسمت روغن نارگیل در دمای اتاق را با 1 قسمت روغن بادام شیرین و یک عامل نرم کننده خامه ای طبیعی مانند آووکادو مخلوط کنید. این ماسک مو قوی را روی موهای تمیز و خشک بمالید و بگذارید تا 40 دقیقه بماند.

برخی از افراد از روغن بادام شیرین به صورت کپسول یا مایع به عنوان مکمل خوراکی استفاده می کنند.مشخص نیست که آیا این امر مستقیماً بر سلامت موهای شما تأثیر می گذارد یا خیر. اما مقدار زیادی پروتئین، ویتامین E و اسیدهای چرب امگا 9 به شما می دهد که می تواند سلامت کلی شما را بهبود بخشد. تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی سالم می توانید مکمل های روغن بادام پیدا کنید.

 

ماسک مو پیکارو مدل بادام

ویژگی های این محصول:

  • مناسب: موی خشک، موهای رنگ شده
  • حاوی روغن بادام

 

خطرات احتمالی و عوارض جانبی

روغن بادام به طور کلی برای هر کسی که می تواند روی پوست خود استفاده کند بی خطر است. هرکسی که به آجیل حساسیت شدید دارد، نباید از روغن بادام شیرین برای موهای خود یا به منظور دیگری استفاده کند، زیرا واکنش آلرژیک آن می تواند یک واکنش جدی باشد.

قبل از حالت دادن به موها، روغن بادام شیرین خالص را روی موهای خود نریزید. روغن در اطراف فولیکول مو گرم می شود و می تواند پوست سر و یا ساقه مو را بسوزاند.

 

حرف آخر

استفاده از روغن بادام شیرین بر روی موهای شما برای افزایش استحکام و درخشش برای اکثر افراد کم خطر است و احتمالاً کار می کند. مواد مغذی و خواص روغن بادام موها را قوی تر، نرم تر و درخشان تر نشان می دهد. مزیت دیگر آن این است که برای پوست سر شما ملایم است و بعد از استفاده بوی خوبی می دهد.