امتیازدهی

دارت ورزشی رقابتی است که در آن دو یا چند بازیکن موشک های نوک تیز معروف به دارت را به سمت هدف دور معروف به تخته دارت پرتاب می کنند. امتیازات را می توان با ضربه زدن به مناطق مشخص شده از تخته بدست آورد، اگرچه برخلاف ورزش هایی مانند تیراندازی با کمان، این مناطق در همه قسمت ها توزیع می شوند و از یک اصل افزایش امتیاز به سمت مرکز تخته پیروی نمی کنند. اگرچه تعدادی بازی مشابه با استفاده از تابلوها و قوانین مختلف وجود دارد، اما اصطلاح “دارت” معمولاً امروزه به یک بازی استاندارد شامل طراحی صفحه خاص و مجموعه قوانین اشاره دارد.

این ورزش در عین اینکه یک ورزش حرفه ای تیراندازی است، یک بازی میخانه ای سنتی نیز هست. این ورزش معمولاً در انگلستان و جمهوری ایرلند بازی می شود. فقط کافی است 30 سال به عقب برگردید، تا ببینید چرا دارت ورزشی است که فقط برای کسانی مناسب است که دوست دارند به میخانه بروند و الکل بنوشند. فیلم های زیادی از مسابقات حرفه ای دارت از گذشته وجود دارد، جایی که بازیکنان در حال نوشیدن و سیگار کشیدن هستند.

با این حال، این ورزش از آن جنبه های ناسالم دور شده است و امروز، این ورزش یک بازی در نظر گرفته می شود که سرشار از فواید بسیار برای سلامتی انسان است. امروز در دمبل به این ورزش مفرح و سرگرم کننده خواهیم پرداخت.

 

تخته دارت

هدف اصلی در این بازی احتمالاً بخشی از یک تنه درخت بوده است، شکل دایره ای شکل و حلقه های متحدالمرکز آن باعث ایجاد الگوی استاندارد تخته دارت شده است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. نام قدیمی تخته دارت “بات” است. این کلمه از کلمه فرانسوی آمده است اما به معنی “هدف”.

سیستم نقطه شماره گذاری استاندارد به نجار لنکاوی برایان گاملین نسبت داده می شود، که در سال 1896 برای جریمه عدم صحت، آن را ابداع کرد. تنظیمات زیادی استفاده شده است که با توجه به زمان و مکان متفاوت است.

قبل از جنگ جهانی اول، میخانه ها در انگلستان دارای تخته دارت ساخته شده از بلوک های چوب جامد، معمولاً نارون بودند. اما دارت سطح نارون را سوراخ می کرد و حفره ای عمیق روی آن ایجاد می کرد. مشکل دیگر این بود که چوب نارون برای نرم نگه داشتن٬ به خیساندن دوره ای احتیاج داشت.

در سال 1935، شیمی دان تد لگات و صاحب میخانه، فرانک دبس، شروع به استفاده از گیاه قرن، نوعی گون، برای ساخت این تخته کردند. دسته های کوچک الیاف سیزال با همان طول با هم بسته بندی شدند. سپس بسته ها درون دیسک فشرده شده و با یک حلقه فلزی بسته می شوند. این تخته جدید دوام بیشتری داشت و به نگهداری کمی نیاز داشت.

 

دارت مغناطیسی مدل TMK17

ویژگی های این محصول:

 • 500 گرم
 • 38*47 سانتی‌متر
 • بیشترین امتیاز 50
 • سیبل دو طرفه

 

دارت مغناطیسی کد 0223

ویژگی های این محصول:

 • 200 گرم
 • 1*30*30 سانتی‌متر
 • سیبل دوطرفه
 • جنس بدنه پلاستیک سخت

 

دارت

اولین دارت ها شاخه های پیکان یا پیچ و مهره های تیر کمان بودند. اولین دارت های ساخته شده از چوب تولید می شدند، برای وزن آنها با یک نوار سرب پیچیده می شدند و پرهای شکافته بوقلمون به انتهای آن می چسباندند. این دارت ها عمدتا در فرانسه تولید می شدند و به دارت های فرانسوی معروف شدند. دارتهای فلزی در سال 1906 ثبت اختراع شد، اما استفاده از چوب در دهه 1950 ادامه یافت.

اولین دارت های فلزی از برنج ساخته شده بودند که نسبتاً ارزان و کار با آن آسان بود. استفاده از این نوع دارت تا دهه 1970 ادامه داشت. با استفاده گسترده از پلاستیک، دارت ها و پرهای انتهایی جداگانه تولید شدند.

 

فواید بازی دارت

1. هماهنگی دست و چشم را بهبود می بخشد.

مهم ترین مسئله در این ورزش٬ پرتاب دقیق است و هرچه بیشتر بازی کنید، بهتر می توانید دارت خود را به منطقه مورد نظر خود بریزید. این نشانه ای از هماهنگی دست و چشم شما است که برای سایر جنبه های زندگی، از اهمیت حیاتی برخوردار است.

 

دارت مدل AZ EDT01

ویژگی های این محصول:

 • 500 گرم
 • 4 * 21 * 27 سانتی‌متر
 • سیبل یک طرفه
 • جنس بدنه فلزی

 

 

دارت سوزنی دارت برد سایز 18 اینچ

ویژگی های این محصول:

 • 1000 گرم
 • دو طرفه
 • 45 × 45 × 45 سانتی‌متر

 

2. مغز را کار می اندازد.

رایج ترین شکل بازی دارت کاهش امتیاز از 301/501 به 0 و پایان با دو برابر شدن است. هنگام انجام این بازی، باید امتیاز را از مجموعه 3 دارت خود جمع کرده و آن را از کل جمع کنید. در پایان کار، برای محاسبه امتیاز دقیق باید اعدادی را که بدست آوردید محاسبه کنید. این یک تمرین عالی برای مغز است و آن را فعال نگه می دارد.

 

3. تسکین دهنده استرس

انجام این ورزش نیاز به تمرکز زیادی دارد، زیرا نه تنها به پرتاب دقیق احتیاج دارد، بلکه باید به این فکر کنید که برای گلزنی به چه چیزی احتیاج دارید، خواه 301 بازی کنید یا بازی هایی مانند کریکت. این ذهن شما را از چیزهای دیگری دور می کند. در زندگی شما ادامه دارد و به شما کمک می کند تا ذهن خود را در روندی مثبت منحرف کنید.

 

4. افزایش مهارت های اجتماعی

در حالی که تمرین دارت در خانه را می توان به تنهایی انجام داد، انجام هر نوع بازی با آن نیازمند دور هم جمع شدن با افراد دیگر است. این بازی یک راه عالی برای معاشرت با دوستان است و اگر تیمی را دور هم جمع کنید، می تواند راهی عالی برای دیدار جدید باشد.

 

دارت مغناطیسی دلفین مدل M1

ویژگی های این محصول:

 • 700 گرم
 • دو طرفه
 • 30x30x1 سانتی‌متر

 

5. تمرکز را بالا می برد

این بازی به تمرکز زیادی احتیاج دارد. این که آیا کار کردن یک امتیاز است و یا فکر کردن در مورد منطقه ای که می خواهید دارت شما فرود بیاید و برای قرار دادن آن در موقعیت قرار بگیرید، نیازمند توانایی تمرکز 100 درصدی و جلوگیری از حواس پرتی است.

 

6. اعتماد به نفس را افزایش می دهد

برنده شدن در یک بازی دارت می تواند اعتماد به نفس در افراد را افزایش دهد که بسیار عالی است. با این حال، همه چیز پیروزی نیست، زیرا شرکت در این رقابت می تواند اعتماد به نفس را در افرادی که کاملاً درون گرا هستند افزایش دهد.

 

7. افزایش کنترل فردی

پرتاب دقیق یک دارت، نیاز به کنترل خوب بدن دارد. اگر هنگام پرتاب نتوانید بازو، بدن و سر خود را کنترل کنید، به احتمال زیاد از هدف خارج خواهد شد. از کسی بخواهید پرتاب شما را تماشا کند و بررسی کند که به هیچ وجه از کنترل خارج نشده اید. اگر هستید، می توانید روی آن کار کنید و کنترل فردی و جسمی خود را بهبود ببخشید.

 

مجموعه دارت یدک مدل Sport Club

ویژگی های این محصول:

 • 100 گرم
 • 5*10*20 سانتی‌متر

 

8. کار گروهی

هنگام بازی در مسابقات دارت در یک لیگ رسمی یا بازی در مسابقات با دوستان، همیشه در تعامل با افراد دیگر هستید و این مسئله می تواند باعث افزایش مهارت کار تیمی شود. بنابراین، سازماندهی مسابقات دارت در محل کار، می تواند راهی عالی برای همکاری همکاران باشد.

 

9. تفکر استراتژیک را تشویق می کند

این ورزش اغلب به فکر زیادی نیاز دارد و بخشی از این فرایند، تفکر استراتژیک است. رایج ترین بازی های دارت، شامل بازی تاکتیکی است، خواه تلاش برای ترک تعداد مشخصی برای ضربه زدن در دفعه بعدی یا ترک حریف با یک ضربه دشوار باشد.

 

دارت یدک مدل boili Classic

ویژگی های این محصول:

 • 100 گرم
 • 15x2x10 سانتی‌متر

 

10. ورزش کنید

ممکن است به نظر برسد که دارت یک بازی برای سفره خانه هاست اما بازیکنان این ورزش می توانند تمرینات زیادی انجام دهند. اگر یک ساعت بازی کنید، بازوی شما کار زیادی را انجام می دهد و باید هر بار که پرتاب می کنید تا دارت خود را جمع کنید، به سمت سیبل جلو و عقب بروید. اگر چند بار در هفته بازی می کنید، این تمرین به عنوان ورزش روزانه شما تلقی می شود.