امتیازدهی

آیا تا به حال از صدای موتورسیکلت ها عصبانی شده اید؟ یا آیا تا به حال فکر کرده اید که با مراجعه نکردن به پمپ بنزین چقدر در زمان صرفه جویی می کنید؟

اگر شما یک دوستدار دوچرخه و دوستدار محیط زیست هستید که دائماً نگران وسایل نقلیه ردپای کربنی هستید که در این سیاره باقی می مانند، پس موتورسیکلت برقی چیزی است که باید در نظر بگیرید. دوچرخه‌های شارژی برقی وسیله هایی قدرتمند هستند که پتانسیل کاهش آلودگی هوا را دارند. امروزه، سازندگان برجسته دوچرخه مانند هارلی دیویدسون و یاماها دوچرخه های برقی را با ظرفیت های مشابه دوچرخه های سوختی معرفی می کنند. آن دورانی که دوچرخه های برقی وسیله حمل و نقل مینیمالیسم بودند، گذشته است.

انواع موتورسیکلت برقی :

موتورسیکلت برقی توسکن

موتورسیکلت برقی توسن
مدل ۶۰۰۰W SK6 سال ۱۳۹۹

موتورسیکلت برقی توسن مدل ۶۰۰۰W SK6 سال ۱۳۹۹

موتورسیکلت برقی توسن
مدل ۷۰۰۰W SR7 سال ۱۳۹۹

موتورسیکلت برقی توسن مدل ۷۰۰۰W SR7 سال ۱۳۹۹

 

در این مقاله دمبل به شما حقایقی را که قبل از سوار شدن به موتورسیکلت برقی باید بدانید، می‌آموزد.

سکوتی که میتوانی حس کنی

موتورسیکلت های برقی با برق ذخیره شده کار می کنند. از آنجایی که آنها برای کار کردن به موتورهای احتراقی نیاز ندارند، بدون سر و صدا و همچنین لرزش هستند. بدون غرش اگزوز، صداهای انتقال، توجه! با سوار شدن به آنها در جاده های خالی تنها چیزی که می شنوید موسیقی است که باد برایتان ایجاد میکند.

امکاناتی که اصلا کمتر از دوچرخه سوختی نیست

دوچرخه های برقی نسل جدید به ویژگی های خارق العاده ای مانند شتاب فوری و قدرت شکست عالی مجهز هستند. چنین ویژگی هایی به سرعت محدود نمی شود. شما می توانید او را درست مانند یک دوچرخه سوخت مسابقه دهید.

عملیات بدون دردسر

موتورسیکلت های برقی فاقد دنده هستند، به این معنی که راکبان می توانند از سواری بدون تعویض دنده لذت ببرند. با آن همه آزار تعویض دنده در هنگام سیگنال ها، ترافیک و خیابان های شلوغ خداحافظی خواهید کرد.

آزادی از نگهداری

عدم وجود موتورهای احتراق سوخت، دوچرخه سواران برقی را از هزینه های زیادی مانند تعویض روغن موتور، کلاچ، تسمه تایم و شمع رها می کند. دیگر خبری از تنظیم فاصله سوپاپ، روانکاری کابل های چوک و بررسی مایع کلاچ نخواهد بود.

دیگر خبری از پمپ بنزین نیست

دوچرخه های برقی با باتری های ذخیره سازی کار می کنند. می‌توانید آن‌ها را یک شبه شارژ کنید، زیرا حدود ۶ تا ۸ ساعت طول می‌کشد تا از حالت صفر به حالت کامل شارژ شوند. شما هرگز نگران پمپ بنزین های شلوغ نخواهید بود زیرا دیگر به آنها نیاز نخواهید داشت.

خیلی گرونه ولی فواید ان زیاد است

بله، در حال حاضر موتورسیکلت های برقی در مقایسه با موتور های  سوختی بسیار گران هستند. با این حال، انتظار می رود که با افزایش محبوبیت و نیاز آنها، قیمت آنها در آینده کاهش یابد. علاوه بر این، بسیاری از کشورها در سراسر جهان معافیت های مالیاتی، عوارض و همچنین ارائه یارانه برای خرید خود را ارائه می دهند.

به نظر می رسد موتورسیکلت های برقی گزینه ای بسیار امیدوارکننده برای مشکلات بزرگتری مانند گرم شدن کره زمین و کاهش کیفیت هوا به دلیل آلودگی هستند. بسیاری از شرکت های دو چرخه، معاملات خوبی را برای برای موتورسیکلت های برقی ارائه می دهند