5/5 - (318 امتیاز)

جوجه ی باربکیو یک غذای خوشمزه و سالم هست چرا که با استفاده از روغن کانولا و سبزی های بسیاری که در آن استفاده شده است علاوه بر انواع ویتامین های موجود در آن هضمی آسان نیز دارد.

 دستورپخت

فر را از قبل تا 350 درجه فارنهایت (176 درجه سانتیگراد) گرم کنید .
روغن را در ماهی تابه ای روی حرارت زیاد گرم کنید. مرغ را با نمک، فلفل، پودر سیر و پودر فلفل قرمز به مدت دو تا سه دقیقه بپزید.
سس باربیکیو را اضافه کنید و بپزید تا سس حدودا نصف شود، (حدود پنج دقیقه).حالا از روی حرارت بردارید.
در یک ظرف بزرگ، تعدادی از تکه های توردیلا بزرگ را پخش کنید. لایه ای با مرغ های باربکیو و بعد از آن نیمی از پنیر، پیاز، گوجه فرنگی، بیکن و جعفری قرار می گیرند.
این لایه هارا با مواد باقی مانده تکرار کنید.
پخت 15 دقیقه.
خامه ترش و آواکادو را روی آن به شکل تزئینی روی آن بریزید.

 

 

 

 

دمبل از شما دعوت می کند در ادامه خواص روغن کانولا را مطالعه نمایید.

 

موادلازم

مواد غذایی خرید سریع
روغن کانولا خرید
سینه مرغ خرید
نمک خرید
فلفل سیاه خرید
پودر سیر خرید
پودر فلفل قرمز خرید
سس باربکیو خرید
تردیلا خرید
پنیر پروسس خرید
پیاز خرید
گوجه فرنگی خرید
بیکن خرید
جعفری خرید
خامه ترش خرید
آواکادو خرید

خواص  این روغن

روغن کانولا نسبت به سایر روغن های موجود دارای اسیدهای چرب اشباع جامد کمتری است و با توجه به اینکه اسیدهای چرب اشباع شده عامل مهم در چاقی و مشکلات قلبی و عروقی می باشد کمبود این عامل در روغن بسیار مفید است از طرفی میزان چربی های اشباع شده ی مایع در روغن کانولا باعث می شود میزان کلسترول خون کاهش یابد.
روغن کانولا مانند سایر روغن های گیاهی چربی کمی دارد و علاوه بر آن یکی از منابع بسیار زیاد ویتامین E می باشد همچنین به دلیل خاصیت آنتی اکسیدان بودن این روغن عامل اصلی سرطان که همان اکسید های آزاد شده از سوختن چربی ها در بدن هست را ندارد.
از آنجایی که میزان چربی مناسب برای جذب ویتامین هایی مانند A و E و K و D لازم است لذا استفاده از روغن کانولا علاوه بر اینکه احتمال صدماتی مانند سرطان و مشکلات قلبی را کمتر می کند برای سلامتی و جذب ویتامین های مورد نیاز لازم مفید است.

فواید به دست آمده از روغن کانولا

بر اساس تحقیقات به عمل آمده روغن کانولا برای محافظت بدن در مقابل سرطان روده مفید است در آزمایشاتی در آمریکا این روغن به تعدادی موش که سرطان روده داشتند داده شد که نتیجه ی آزمایش این بود که تومورهای 58 درصد این موش ها کنترل شد و بطور کلی در 90 درصد موش ها تومورها رشد نکردند. همچنین این روغن در برابر سندروم متابولیک نیز به کمک می آید چربی این روغن از اسید چرب اولئیک تشکیل شده که این ماده از چربی شکمی جلوگیری می کند و تمامی روغن های گیاهی مانند کانولا برای جلوگیری از سندروم متابولیک بسیار مفید هستند.