خرید و انتخاب بهترین محصولات ورزش – تغذیه – سلامت – زیبایی
پیشنهاد کادو

جشن کریسمس

امتیازدهی

کریسمس در 25 دسامبر جشن گرفته می شود و هم یک جشن مذهبی مقدس و هم یک پدیده فرهنگی و تجاری در سراسر جهان است.برای دو هزار سال، مردم در سراسر جهان آن را با سنت ها و اعمالی که هم ماهیت مذهبی و هم سکولار دارند، رعایت می کنند. مسیحیان روز کریسمس را به عنوان سالگرد تولد عیسی ،که آموزه هایش اساس دین آنها را تشکیل می دهد، جشن می گیرند. آداب و رسوم رایج شامل تبادل هدایا، تزئین درختان کریسمس، حضور در کلیسا، تقسیم غذا با خانواده و دوستان و البته انتظار برای رسیدن بابانوئل است. 25 دسامبر – روز کریسمس – از سال 1870 یک تعطیلات فدرال در ایالات متحده است.

چرا روز کریسمس در 25 دسامبر است؟

کریسمس به یاد تولد عیسی مسیح، که مسیحیان معتقدند پسر خداست، جشن گرفته می شود.

نام “کریسمس” از مراسم عشای مسیح (یا عیسی) گرفته شده است. مراسم دسته جمعی جایی است که مسیحیان به یاد می آورند که عیسی برای ما مرد و سپس زنده شد. مراسم « مسیح» تنها مراسمی بود که اجازه داشت بعد از غروب خورشید (و قبل از طلوع آفتاب روز بعد) برگزار شود، بنابراین مردم آن را در نیمه شب برگزار کردند! بنابراین نام مسیح ماس را می گیریم که به کریسمس کوتاه شده است.
کریسمس اکنون توسط مردم در سراسر جهان جشن گرفته می شود، چه مسیحی باشند و چه نباشند. این زمانی است که خانواده و دوستان دور هم جمع می شوند و چیزهای خوبی را که دارند به یاد می آورند. مردم، به خصوص کودکان، کریسمس را نیز دوست دارند زیرا زمانی است که شما هدیه می دهید و می گیرید!

ملزومات کریسمس :

درخت کریسمس سورتک مدل نوک برفی 90 سانتیمتر

آویز درخت کریسمس طرح طبل بسته 6 عددی

آویز درخت کریسمس مدل B02 بسته 12 عددی

 

کریسمس چگونه آغاز شد؟

اواسط زمستان از دیرباز زمان جشن در سراسر جهان بوده است.

قرن ها قبل از ورود مردی به نام عیسی، اروپاییان اولیه نور و تولد را در تاریک ترین روزهای زمستان جشن می گرفتند. بسیاری از مردم در انقلاب زمستانی شادی می کردند، زمانی که بدترین زمستان پشت سر آنها بود و می توانستند منتظر روزهای طولانی تر و ساعات طولانی نور خورشید باشند.

در اسکاندیناوی، اسکاندیناوی ها عید را از 21 دسامبر، انقلاب زمستانی، تا ژانویه جشن می گرفتند. پدران و پسران به قدردانی از بازگشت خورشید، کنده های بزرگ را به خانه می آوردند و آنها را آتش می زدند. مردم تا زمانی که چوب سوخته شود، جشن می گرفتند، که ممکن بود 12 روز طول بکشد. نورس ها معتقد بودند که هر جرقه ناشی از آتش نشان دهنده خوک یا گوساله جدیدی است که در سال آینده متولد می شود.

پایان ماه دسامبر زمان مناسبی برای جشن در بیشتر مناطق اروپا بود.

در آن زمان از سال، بیشتر گاوها ذبح می‌شدند تا در زمستان به آنها غذا داده نشود. برای بسیاری، این تنها زمانی از سال بود که گوشت تازه داشتند. علاوه بر این، بیشتر نوشیدنی ها ساخته شده در طول سال در نهایت تخمیر و آماده نوشیدن شد.در آلمان، مردم در تعطیلات نیمه زمستان، خدای بت پرست اودن را گرامی داشتند. آلمانی‌ها از اودن وحشت داشتند، زیرا معتقد بودند که او پروازهای شبانه در آسمان انجام می‌دهد تا مردم خود را مشاهده کند و سپس تصمیم بگیرد که چه کسی موفق شود یا از بین برود. به دلیل حضور او، بسیاری از مردم ترجیح دادند در داخل خانه بمانند.

مطالب مرتبط

یادگیری زبان دوم و معرفی سی دی های آموزشی برای یادگیری

فاطمه
9 ماه قبل

پیشنهاد خرید کادو برای کارمندان

مینو
9 ماه قبل

بیش از 20 پیشنهاد کادو برای معلمان

مینو
1 سال قبل
خروج از نسخه موبایل