5/5 - (50 امتیاز)

آیا می خواهید از مزایای بازی تنیس روی میز مطلع شوید؟ تنیس روی میز این روزها بسیار محبوب شده است. بسیاری از افرادی که با استفاده از میزهای تنیس این بازی را انجام می دهند در بیشتر خانه های جهان یافت می شوند.

بازی پینگ پنگ

شما می توانید بازی تنیس روی میز را یاد بگیرید حتی اگر قصد بازی حرفه ای را نداشته باشید. مردم به دلایل مختلف تنیس روی میز بازی می کنند. برخی برای سرگرمی و تفریح و برخی دیگر برای ورزش بدن و تناسب اندام بازی می کنند. بازیکنان حرفه ای تنیس روی میز در مسابقات تنیس روی میز بازی می کنند و از طریق این ورزش امرار معاش می کنند. بازی پینگ پنگ یک روش عالی برای ورزش و شکل گرفتن بدن است. این کار می تواند سطح آمادگی جسمانی شما را بهبود بخشد زیرا شامل حرکت هر قسمت از بدن شما می شود. طبق آزمایشات روانشناسان، کودکانی که تنیس روی میز بازی می کنند از هوش بیشتری برخوردار هستند و چابکی تفکر آن ها از دانش آموزان عادی برتر است. به همین دلیل است که مردم تنیس روی میز را “ورزشی برای افراد باهوش” می نامند.

 

راکت پینگ پونگ مدل گلد کاپ

تنیس روی میز-راکت پینگ پونگ مدل گلد کاپ

راکت پینگ پونگ اسپادان تویز با توپ

تنیس روی میز-راکت پینگ پونگ اسپادان تویز مجموعه 2 عددی به همراه توپ

راکت پینگ پونگ مدل گلد کاپ

تنیس روی میز-راکت پینگ پونگ مدل گلد کاپ کد 0110

 

1. ورزش تمام بدن

ورزش فقط نمی تواند روی قسمت خاصی از بدن متمرکز شود. بهترین کار این است که به اندازه بدن خود ورزش کنیم. برخی از عضلات اگر مدت طولانی تمرین نکنند دچار مشکل می شوند. امروزه بسیاری از ورزش ها فقط بر روی یک یا چند قسمت بدنی برای تمرینات تمرکز دارند. ورزش هایی مانند دویدن و جاگینگ (دوی آهسته) تمریناتی هستند که فقط روی پاها تمرکز دارند. مشارکت عضلات در این ورزش ها محدود است. تنیس روی میز متفاوت است نیاز به پا در این ورزش بسیار زیاد است و این ورزشی است که تمرینات آن کل بدن را درگیر می کند که شامل سرعت و قدرت است. یک فرد باید در تمام مدت بدود، بنابراین تمام عضلات پای شما ورزش کافی دارند. قدرت کمر نیز لازم است.

2. یافتن مکانی برای بازی با آن آسان است

یافتن مکانی برای بازی تنیس روی میز آسان است. تقریباً در همه جا امکان پذیر است. بازی تنیس روی میز به مکان های با تجهیزات بالا نیازی ندارد. فقط به یک میز پینگ پنگ و راکت و توپ نیاز دارد و می توانید بلافاصله شروع به بازی کنید. خیلی از خانواده ها در اتاق نشیمن خود میز تنیس روی میز دارند. اگر توانایی خرید یک میز تنیس روی میز را ندارید، می توانید در یک باشگاه محلی که خیلی از خانه شما دور نیست بازی کنید.

3. سرمایه گذاری زیاد نیست

گرانترین وسیله ای که برای خرید نیاز دارید میز تنیس روی میز است. یک میز مناسب می تواند برای شما هزینه داشته باشد. اما در مقایسه با سایر ورزش ها ، هزینه آنچنان زیاد نیست و بیشتر مردم و شرکت ها مشکلی برای خرید میز تنیس روی میز ندارند. این مانند سایر ورزش ها مانند گلف یا اسکی نیست که برای انجام بازی نیاز به خرید تجهیزات و تجهیزات زیادی داشته باشید. در عوض تنیس روی میز برای بسیاری از افراد یک انتخاب ورزشی ارزان قیمت است.

4. تحت تأثیر شرایط آب و هوایی نیست

بعضی از ورزش ها اغلب تحت تأثیر آب و هوا قرار می گیرند مانند دویدن یا فوتبال. بازی در شرایط آب و هوایی بد برای آنها دشوار است. اما تنیس روی میز یک ورزش داخل سالن است و تحت تأثیر هیچ شرایط آب و هوایی نیست. آفتاب، باد، باران یا برف فرقی نمی کند. شما همیشه می توانید تنیس روی میز بازی کنید. این ورزش نه تحت تأثیر درجه حرارت بالا و نه پایین است.

 

توپ پینگ پونگ باترفلای 3 عددی

تنیس روی میز-توپ پینگ پونگ باترفلای مدل 001 بسته 3 عددی سایز 3

توپ پینگ پونگ باترفلای 3 عددی

تنیس روی میز-توپ پینگ پونگ باترفلای کد S07 بسته 3 عددی

توپ پینگ پنگ بسته 6 عددی

تنیس روی میز-توپ پینگ پنگ کد 012 بسته 6 عددی

5. میزان ورزش برای بسیاری از افراد بسیار خوب است

برخی ورزش ها به قدرت احتیاج دارند و برخی به استقامت٬ برخی به قد مشخصی نیاز دارند و برخی نیز به شما احتیاج دارند تا پشتکار داشته باشید. تنیس روی میز ورزشی بسیار انعطاف پذیر است. اگر بخواهید می توانید از تمام قدرت بدن خود استفاده کنید و در مدت زمان کوتاهی عرق خواهید کرد. اگر قدرت کافی ندارید، می توانید با نیروی کمتری بازی کنید یا با یک استراتژی دفاعی بازی کنید. هر کسی اعم از دختر و پسر یا پیر و جوان می تواند بازی تنیس روی میز را انجام دهد و محدودیت سنی وجود ندارد.

6. بهبود مشکلات چشم و گردن

چشمانمان از ساعت ها خیره شدن به روزنامه ها، کتاب ها، تلویزیون، کامپیوتر و تلفن همراه خسته می شود. نتایج این استفاده های طولانی مدت و ثابت از چشم ها فقط می تواند به چشم ما آسیب برساند. علاوه بر این، به دلیل وضعیت نشستن و ساعات طولانی خم شدن گردن در مقابل صفحه مانیتور، تعداد مبتلایان به اسپوندیلوزیس گردن و کمر افزایش می یابد.

اگر تنیس روی میز بازی کنید، این فرصت را خواهید داشت که چشمان خود را ورزش دهید

زیرا چشم ها برای تنظیم فاصله توپ و توپ تنیس روی میز را دنبال می کنند. سفتی و ناراحتی عضلات چشم را برطرف می کند. بنابراین، هنگامی که چشمان شما احساس خستگی می کند، تنیس روی میز بازی کنید. چشم شما بدون نیاز به استفاده از قطره های چشم٬ احساس شادابی می کند. هنگام این بازی، به طور همزمان گردن (مهره های گردنی) و کمر (مهره های کمر) خود را ورزش خواهید داد. بنابراین، تنیس روی میز بر روی جدی ترین بیماری هایی که کیفیت زندگی افراد مدرن را تحت تأثیر قرار می دهند، یک اثر هدفمند دارد و نتیجه آن فوری است.

 

7. تنیس روی میز ترکیبی از ورزش ذهنی و جسمی است

تنیس روی میز شما را از نظر ذهنی فعال می کند زیرا این یک ورزش سریع است. برای مغز شما مناسب است زیرا باعث هوشیاری ذهنی شما می شود و آگاهی ذهنی شما را افزایش می دهد. برای ابتکار عمل، بازیکن باید موقعیت ایستاده حریف را مشاهده کند تا جهت شوت برگشتی را پیش بینی کند. علاوه بر این، باید سبک بازی، نقاط قوت و ضعف حریف را بررسی کند. تنیس روی میز یک روش هوشمند برای آموزش مغز شما است و می تواند بهترین ترکیب مغز و حرکت بدن باشد.

 

8. باهوش و اعتماد به نفس

طبق روش های آزمون روانشناختی٬ روانشناسان برای آزمایش کیفیت روانشناختی بازیکنان برجسته تنیس روی میز کودکان در برخی از استان ها و شهرهای چین متوجه شدند، که این کودکان دارای سطح هوش بالاتر و توانایی عملیاتی بهتری نسبت به دانش آموزان عادی هستند. آنها از نظر عاطفی پایدار، با اعتماد به نفس، مستقل، تفکر سریع و هماهنگی خوبی برای عوامل فکری و شخصیتی خود دارند. در زندگی روزمره، این افراد معمولاً هوشیار، انعطاف پذیر و هماهنگ به نظر می رسند. به طور خلاصه، تنیس روی میز دارای برخی از ویژگی های منحصر به فردی است که در ورزش های دیگر یافت نمی شود و بازیکنان از آن در زندگی روزمره بهره مند می شوند.

 

9. پیدا کردن دوستان جدید

تنیس روی میز می تواند شما را با دوستان جدید آشنا کند. تنیس روی میز یک ورزش رقابتی است و شما باید با بازیکنان مختلف بازی کنید. برای افرادی که به طور کلی از تنیس روی میز به عنوان یک تمرین بدنی استفاده می کنند، رقابت در درجه دوم است. مهمتر از این است که دوست شوید و یک دوستی خوب برقرار کنید. در لذت تنیس روی میز، می توانید از طریق بازی با حریفان خود تبادل مهارت کنید. این به پیشرفت مهارت های بازی و ایجاد یک دوستی قوی تر کمک خواهد کرد.

10. در این ورزش تماس بدنی نیاز نیست

تنیس روی میز یک ورزش غیر تماسی است. بنابراین ورزشکاران٬ کبودی و آسیب دیدگی مانند بعضی از ورزشکاران در ورزش ها تجربه نمی کنند و استرس زیادی نیز ندارد. بنابراین می توانید با توجه به ظرفیت خود تنیس روی میز بازی کنید. بازی پینگ پنگ می تواند باعث تعریق، سوزاندن چربی های اضافی در بدن و افزایش ضربان قلب شود. از آنجا که این یک ورزش غیر تماسی است، از طریق این ورزش، تناسب اندام را بهبود می بخشد. همچنین هنگام بازی می توانید کنترل بیشتری روی آسیب دیدگی داشته باشید.

11. تعادل و هماهنگی بدن را بهبود ببخشید

برخی از افراد مسن معمولاً مانند کودکی که راه رفتن را یاد می گیرد راه می روند و می توانیم ببینیم که

بسیاری از افراد وقتی پیر می شوند نمی توانند بدون عصا زندگی کنند.

این یک مشکل در تعادل و هماهنگی است.

با ورزش منظم می توان این مشکل را حل کرد. این ورزش به فرد کمک می کند تعادل و هماهنگی طبیعی

داشته باشد.

تنیس روی میز تأثیر خوبی بر واکنش، حساسیت، تعادل و هماهنگی افراد دارد. تنیس روی میز نیاز دارد که

حرکات مطابق با قوانین و ریتم خاص باشد.

12. کاهش وزن

تنیس روی میز یک حرکت سریع مانند راه رفتن روی زمین، پرش و دویدن دارد.

بازی روزانه برای 1 تا 2 ساعت تنیس روی میز می تواند به طور موثری چربی ساق، شکم و بازوها را

بسوزاند.

بنابراین، اگر می خواهید وزن کم کنید، ایده آل شما این است که هر بار حداقل 2 ساعت بازی کنید.

افراد مبتدی می توانند در هر ساعت 200 – 350 کالری بسوزانند.

در حالی که بازیکنان پیشرفته ممکن است نیروی بیشتری را در انجام کارهای پا اعمال کنند، می توانند در

عرض یک ساعت 500 کالری بسوزانند.

حرف آخر

این ورزش جذاب دقت ذهنی را افزایش می دهد.

سرعت، چرخش و رفلکس ها را بهبود می بخشد.

این بازی با انزجارهای سخت و بازیابی متمایز می شود و منجر به رشد سریع عضله می شود.

بازی باعث بهبود هماهنگی چشم و دست می شود و همچنین هوشیاری ذهنی، تمرکز و استراتژی

تاکتیکی را تحریک می کند.