5/5 - (5 امتیاز)

ما از دستهایمان زیاد استفاده می کنیم. آنها راهی هستند که ما با جهان پیرامون خود تعامل برقرار کنیم و اینگونه می توانیم وظایف و عملکردهای روزانه خود را انجام دهیم. مچ دست یکی از اتصالات حیاتی دست و بدن ما است. بدون آنها مهارتهای وسیع دستان ما از بین می رود. مچ ها خم می شوند، ذر جهت های مختلف حرکت می کنند، می چرخند و اساساً هر حرکتی را که می توانید انجام دهید، در بر می گیرد.

آنها یک مفصل بسیار انعطاف پذیر و سازگار هستند

به طور قابل توجهی هماهنگ و پیچیده هستند. این پل به عنوان پل بین دست و ساعد ما عمل می کند. در تعریف حرکت انسان مچ یک حرکت دهنده است که اجازه حرکت می دهد و حرکت را در کل زنجیره بازو تسهیل می کند.مچ دست نه تنها 8 استخوان مچ دست، بلکه 2 استخوان اصلی ساعد و همچنین متاکارپال انگشتان را درگیر می کند. این ساختار بسیار پیچیده به مفصل اصلی و جزئی تقسیم می شود و برای اهداف تشخیصی، طبقه بندی می شوند، اما همه آنها به طور کلی مچ دست را تشکیل می دهند و بنابراین می توانید ببینید که چقدر مهم است که به سالم و قوی نگه داشتن جنبه های مختلف مچ دست اهمیت دهید.

 

فنر تقویت مچ گلدن استار مدل GS-16A

مشخصات محصول:

 • اندازه: 8.5 × 15 سانتی‌متر
 • وزن: 148 گرم
 • جنس: پلاستیک
 • قابل تغییر بین 10 تا 40 کیلوگرم

 

مزایای مچ دست قوی

مزایای داشتن مچ های قوی کاملا قابل توضیح است زیرا در همه زمینه های بلند کردن وزنه کمک می کند.چه این که تعداد دفعات زیادی پرس انجام دهید و چه تعداد زیادی تکرار را در حرکت لیفت انجام دهید، قدرت مچ دست تاثیر گذار است.اطمینان از این که قدرت مچ دست شما ثابت است به شما این امکان را می دهد که وزنه را با نیروی مستقیم تری حرکت دهید.مچ های قوی به شما این امکان را میدهد که خیلی از وزنه ها را بردارید یا خیلی از کار ها رو بدون خستگی مچ ها انجام دهید.

برای قوی شدن مچ ها تلاش کنید

یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از قدرت بالای مچ دست این است که مطمئن شوید آنها قادر به دستیابی به دامنه حرکتی مناسب و همچنین حفظ ثبات خوب در حین انجام این کار هستند.

 

حلقه تقویت مچ Hanghao کد FS-9903

مشخصات محصول:

 • اندازه: 7 سانتی‌متر
 • دارای خاصیت الاستیکی جهت تقویت انگشتان دست
 • جنس: پلاستیک
 • دارای برآمدگی روی حلقه جهت ماساژ کف دست و افزایش جریان خون

 

5 تمرین برای تقویت مچ دست

تقویت ساعد: برای تقویت مچ دست، در واقع باید ساعد خود را تقویت کرده و تحرک مفاصل مچ خود را افزایش دهید. حرکت مچ دست شامل 35 عضله است!

از توپ های نرم استفاده کنید: توپ های کوچک و نرم را در دستتان بگیرید و سعی کنید ان را فشار بدهید برای 30 ثانیه سپس 5 ثانیه صبر کنید و چند بار در روز این کار را انجام دهید.

برای تقویت قدرت مچ ورزش کنید: ورزش کردن باعث می شود به مرور زمان قدرت مچ شما افزایش پیدا کند و این را زمانی متوجه می شوید که وزنه های سنگین قبل را که حتی به بلند کردن آن فکر نمی کردید به آسانی بلند می کنید و ساعت ها با ان ورزش می کنید بدون این که در مچ های خود احساس درد کنید.

از خمیر های بازی استفاده کنید: استفاده از خمیر بازی باعث تقویت قدرت مچ و انعطاف پذیری مچ می شود.

چگونه از مچ های سالم نگهداری کنیم

قدرت می تواند به مچ دست شما کمک کند، اما این تنها بخشی از موضوع است. کشش های سبک می تواند این مفاصل را متحرک نگه دارد و فشار تایپ در طول روز را از بین ببرد. می توانید این حرکات ساده را پشت میز کار، در رختخواب، پشت چراغ قرمز یا هر زمان که مایل به حرکت مچ دست هستید انجام دهید.ماهیچه های ساعد می توانند از کارهای تکراری زیادی که در طول روز انجام می دهند سفت شوند. حرکات ساده به رفع این ناراحتی و جلوگیری از آسیب بیشتر کمک می کند.

 

فنر تقویت مچ کد 1937 مجموعه 2 عددی

مشخصات محصول:

 • اندازه: 15x10x5 سانتی‌متر
 • وزن: 200 گرم
 • جنس: استیل ضد زنگ
 • پک دو عددی

 

کشش مچ دست

بازوی راست را مستقیم در مقابل خود نگه دارید، با دست چپ، دست راست را به آرامی به عقب بکشید تا کششی در ساعد راست احساس کنید.15 ثانیه در این حالت بمانید، سپس دست ها را عوض کنید. 5 بار تکرار کنید. شما نمی خواهید کار سنگینی بکنید، بنابراین به آرامی پیش بروید و هیچ حرکتی را با فشار انجام ندهید.

پیشگیری از آسیب از شما شروع می شود

برای مچ های سالم، بهترین دفاع یک حمله خوب است.

شما می توانید این تمرینات و حرکات کششی را به هر شکلی که دوست دارید انجام دهید، اما اگر بقیه روز عادت بد مچ دست داشته باشید، آنها کمکی نمی کنند.

تایپ کردن با صفحه کلید عامل اصلی درد مچ دست است.

وقتی پای کامپیوتر هستید، ساعد شما باید موازی زمین باشد و مچ دست شما در حالت خنثی قرار بگیرد.

دستان شما نباید همیشه زاویه داشته باشند آنها باید تا حد زیادی با بازوهای شما در راستای کاهش فشار باشند.

ممکن است لازم باشد موقعیت صفحه کلید خود را تنظیم کنید یا از استراحت مچ دست استفاده کنید تا دستان خود را در مکانی راحت قرار دهید.

اگرچه ممکن است راحت تر روی صندلی خود بنشینید و مچ دست خود را در هر زاویه ای حرکت دهید، اما در طولانی مدت می تواند درد زیادی برای شما ایجاد کند.

اگر وضعیت مچ دست شما خوب نباشد، ممکن است دچار فشار و بیماری هایی مانند سندرم تونل کارپال شوید.

اعصاب ساعد شما فشرده شده و باعث بی حسی، ضعف و درد در دستان شما می شود.

اگر هرروز 5 دقیقه حرکات کششی مچ را انجام دهید مطمئن باشید از خیلی از مشکلات دست و درد مچ دست رهایی پیدا می کنید.

سخن پایانی :

مچ دست خود را نادیده نگیرید. اگر چند دقیقه از هفته خود را برای کشش و تقویت خود اختصاص دهید، متوجه درد کمتر خواهید شد با یک گرم کردن کوتاه شروع کنید تا خون جریان یابد.3 یا 4 تمرین تقویت مچ دست را یک روز در میان انجام دهید و هر روز 2 یا 3 حرکت کششی انجام دهید تا در کارها دچار مشکل نشوید.