امتیازدهی

گهواره های کنار تخت راهی عالی برای لذت بردن از نزدیکی، ایمنی و راحتی در آن چند ماه اول شکننده با نوزادتان هستند، اما بهترین تخت کنار تخت برای همخوابی کدام است؟ ما تحقیق را انجام دادیم و تعدادی از بهترین ها را برای انتخاب شما پیدا کردیم. که بسیاری از آنها برنده جایزه مادر و کودک هستند.با دمبل همراه باشید تا بهترین تخت را برای کود خود انتخاب کنید.

تخت کنار مادر ، تختی است که به تخت شما می چسبد. یک طرف آن را می‌توان برداشت یا انداخت و از سر راه خارج کرد تا بتوانید به راحتی کودک خود را برای تغذیه شبانه به سمت خود بلند کنید، یا اگر نیاز دارید او را آرام کنید تا دوباره بخوابد.

آیا برای نوزادم به تخت خواب نیاز دارم؟

اگر در حال حاضر تخت خواب بزرگتری دارید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که آیا به یک تخت خواب کنار مادر نیاز دارید یا خیر. خوب است که کودک خود را از همان روز اول در تخت بخوابانید، به شرطی که همیشه او را در تخت قرار دهید. با این حال، یک مکان خواب کوچکتر دنج تر است و کودک شما به احتمال زیاد در این محیط امن تر، درست در کنار شما، به خوبی مستقر می شود. تخت خواب در اتاق خواب شما فضای بسیار کمتری را نسبت به تخت خواب بزرگتر اشغال می کند.

مزیت اصلی تخت کنار مادر نسبت به  تخت استاندارد عدم وجود مانعی بین شما و کودکتان است که توسط قسمت قابل جابجایی راحت ارائه شده است.

اگر دوست دارید در طول شب بتوانید نوزاد خود را ببینید و به او نزدیک شوید و کودک شما بتواند شما را ببیند، تخت خواب کنار مادر انتخاب خوبی است. اگر ایده همخوابی را دوست دارید، اما نگران خطرات این کار هستید، بهترین گزینه تا حد زیادی تخت خواب کنار مادر است.

تخت خواب کودک و نوزاد :

تختخواب کودک مدل FH291

تختخواب کودک مدل FH291

تخت کنار مادر زویی مدل ZN-803

تخت کنار مادر زویی مدل ZN-803

تختخواب کودک مدل JEEP_Z4

تختخواب کودک مدل JEEP_Z4

 

مزایای استفاده از تختخواب کنار تخت چیست؟

راهنمای رسمی خواب ایمن توصیه می‌کند که نوزاد شما در شش ماه اول در همان اتاقی بخوابد که شما در آن قرار دارید، اما به دلیل خطر خفگی و گرمازدگی بیش از حد، در تخت خواب شما نمی‌خوابد. احتمال ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) نیز زمانی کاهش می یابد که کودک شما در یک تخت جداگانه در همان اتاق بخوابد.

گهواره کنار تخت مزایای خوابیدن مشترک را به شما ارائه می دهد ، با امنیت بیشتر آنها فضای مخصوص به خود را دارند. تخت های کنار مادر معمولاً از بدو تولد تا زمانی که کودک شما حدوداً شش ماهه است، یا زمانی که می توانند شروع به بالا کشیدن یا نشستن کنند، مناسب هستند.

هنگام خرید تخت خواب به چه نکاتی توجه کنیم؟

محل نگهداری: جیب‌ها یا قفسه‌هایی برای قرار دادن وسایل ضروری برای تعویض پوشک بسیار مفید هستند، به خصوص اگر اتاق شما بزرگ نباشد.

پارچه: پارچه گهواره باید به راحتی تمیز شود، در صورتی که کودک شما ناخوشایند یا نشتی پوشک داشته باشد. باید به راحتی جدا شود و دوباره وصل شود و قابل شستشو در ماشین لباسشویی باشد.

تشک: تخت خواب همراه با تشک ارائه می شود، اما بررسی کنید که برای ایجاد خواب راحت برای کودک شما مناسب باشد.

شیب: برخی گهواره ها دارای ویژگی شیب دار هستند، بنابراین می توانید تشک را برای تسکین علائم رفلاکس بالا ببرید. بررسی کنید که تنظیم آن بدون بیدار کردن کودک آسان باشد.

ملافه: ملافه کودک شما باید بدون ملحفه گشاد روی تخت و تشک مناسب باشد. بررسی کنید که آیا ملحفه های استاندارد تخت خواب مناسب هستند یا خیر. اگر نیاز به خرید ملافه های تخصصی دارید، ممکن است هزینه اضافی داشته باشید.

طراحی: ایمنی و راحتی مهمترین ویژگی یک تخت نوزاد هستند، اما یک تخت را انتخاب کنید که بتوانید تا شش ماه آینده با خوشحالی در اتاق خواب خود زندگی کنید! به این فکر کنید که وقتی کودکتان بزرگتر شد آن را کجا قرار دهید و اگر قصد دارید آن را برای نوزاد دیگری نگه دارید، یکی را انتخاب کنید که فشرده تا شود.

ویژگی‌های اضافی: برخی از گهواره‌هایی که آزمایش کردیم دارای ویژگی‌هایی هستند که برای کمک به آرام کردن کودک شما طراحی شده‌اند، مانند تکان دادن. ممکن است فکر کنید که به این نیاز ندارید، اما بسیاری از نوزادان آن را تسکین دهنده می دانند. تخت گهواره ای ممکن است شما را از قدم زدن روی زمین با یک نوزاد بیدار باز دارد!

نکاتی که قبل از خرید باید در مورد آنها فکر کنید

این چک لیست را فراموش نکنید…

آیا برای تخت شما مناسب است؟

تخت خواب باید با تخت شما سازگار باشد، زیرا تشک کودک باید با تشک شما همسطح باشد. اگر تخت شما پایین تر یا بلندتر از بقیه است، تختی را انتخاب کنید که ارتفاع آن قابل تنظیم باشد. سازگاری با بررسی سه‌گانه، زیرا برخی از تخت‌ها برای چسباندن به قاب‌های تخت طراحی شده‌اند .

بررسی کنید که آیا تشک تخت دارای اندازه استاندارد است یا خیر

اگر اینطور نیست، ممکن است محدود به خرید ملافه از سازنده تختخواب باشید. این ممکن است گرانتر از رختخواب معمولی باشد، بنابراین این را در بودجه خود لحاظ کنید. همچنین بررسی کنید که آیا تشک همراه است یا باید جداگانه با هزینه اضافی خریداری شود.

آیا می خواهید با هم بخوابید؟

تخت خواب معمولا دارای یک صفحه جانبی است که می توان آن را پایین آورد تا بتوانید کودک خود را ببینید و لمس کنید. برخی به شما اجازه می دهند که پانل را در شب پایین نگه دارید. این امر نزدیکی و راحتی خواب مشترک را بدون خطرات اشتراک در رختخواب فراهم می کند. برخی دیگر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که پس از بیرون آوردن کودک، پانل کناری آن بالا می‌آید – اگر نگرانی‌هایی در مورد خطرات خواب مشترک دارید، اینها گزینه خوبی هستند.

آیا می توانید از آن به عنوان تخت خواب مستقل استفاده کنید؟

بسیاری از تختخواب های کنار تخت برای تبدیل به تخت خواب های مستقل طراحی شده اند. این می تواند مفید باشد اگر می خواهید از تخت در جای دیگری از خانه برای چرت زدن در روز استفاده کنید یا آن را در اتاق خود نگه دارید. اگر خوشحال هستید که تخت را در طول مدت استفاده به تخت خود متصل کنید، پول اضافی را برای عملکرد مستقل خرج نکنید.

چقدر فضا دارید؟

تخت خواب در اندازه های مختلف وجود دارد. اندازه اتاق خواب خود را در نظر بگیرید و به چه مقدار فضای نیاز دارید تا بدون ایجاد مزاحمت برای کودک خود وارد و از رختخواب خارج شوید. اگر فضا تنگ است، یک تخت خواب جمع و جور انتخاب کنید. فراموش نکنید که کودک شما ممکن است قبل از شش ماهگی از یک تخت کوچکتر ، بزرگتر شود.