5/5 - (527 امتیاز)

همه ی افرادی که از این رژیم پیروی کرده اند معتقدند که جایگزینی برخی از وعده های غذایی شما با اسموتی به کاهش سریع و آسان وزن منجر می شود. با این حال، مانند بسیاری از برنامه های کاهش وزن، جزئیات مهم هستند. به عنوان بخشی از یک رژیم متعادل، اسموتی ها می توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند. اما مواد تشکیل دهنده، اندازه آن و برنامه غذایی کلی شما تفاوت بسیاری را ایجاد می کند.

 

آنچه کارشناسان می گویند

“رژیم غذایی اسموتی نویدبخش کاهش سریع وزن است، اما ممکن است در هنگام بازگشت به عادات غذایی عادی، وزن های کم شده دوباره برگردند. در حالی که افزایش مصرف میوه و سبزیجات برای کاهش وزن بسیار هوشمندانه است، برخی افراد ممکن است بدون برنامه ریزی صحیح برای تامین پروتئین لازم بدنشان، این رژیم را بگیرند” که این بسیار خطرناک است زیرا مصرف زیاد و نادرست پروتئین غیرطبیعی ممکن است به بدن آسیب برساند.

 

رژیم اسموتی چگونه کار می کند

در این برنامه غذایی، دو اسموتی به عنوان جایگزینی وعده های غذایی روزانه در نظر گرفته می شود. غذای سوم به انتخاب فرد بستگی دارد، اما برای بهترین نتیجه باید کم کالری باشد. همچنین یک روز آزاد در هفته پیشنهاد می شود. می توان این موضوع را در نظر گرفت که برای هر بار اقدام به کاهش وزن، باید این دوره ی 21 روزه تکرار شود.

 

در رژیم اسموتی چی بخورم

مواد تشکیل دهنده اسموتی متفاوت است، اما معمولا روی برخی از پروتئین ها و چربی های سالم و میوه و سبزیجات متمرکز شده اند. برای وعده ی سوم غذایی اگر این وعده بیش از حد کالری داشته باشد، رژیم برای کاهش وزن کار نمی کند. در برنامه غذایی 21 روزه پیشنهاد می شود دو وعده ی غذایی خود را با اسموتی جایگزین کنید(صبحانه و ناهار). البته همانطور که پیشتر بیان شد می توان یک روز را به عنوان استثنا در نظر گرفت که در آن یک وعده اسموتی و دو وعده غذا میل شود. بهترین ترکیبات برای تهیه ی اسموتی استفاده از میوه ها و سبزیجاتی است که کالری و قند کم اما فیبر دارند و همین طور مقداری آب در درست کردن اسموتی ها کمک می کند که یک وعده ی غذایی سالم و کافی داشته باشید.

روش تهیه ی انواع اسموتی در پیج اینستاگرام ما ذکر شده است می توانید از آن دیدن کنید.

اسموتی میوه ها

استفاده از میوه های مفید در رژیم غذایی

 

اسموتی سبزیجات

استفاده از سبزیجات مفید در رژیم غذایی

 

مزایا
  • تأکید بر میوه و سبزیجات
  • میزان کالری کمتر
  • از خرید عادی خانه تامین می شود و مواد خاصی لازم نیست
  • وزن به سرعت کاهش می یابد
معایب
  • محدود به میوه ها و بعضی از سبزیجات است
  • قند زیاد
  • آماده سازی می تواند وقت گیر باشد
  • کاهش وزن پایدار نیست

 

شرحی از مزایا و معایب بیان شده:

میوه ها و سبزیجات

دستور العمل های رژیم غذایی اسموتی حاوی میوه و سبزیجات زیادی است که بخشی اساسی از یک رژیم غذایی سالم است. آنها اغلب کالری کم و حاوی گیاهان دارویی هستند.

 

شمارش کمتر

بر خلاف بسیاری از برنامه های غذایی دیگر، رژیم غذایی اسموتی نیازی به شمارش کربوهیدرات، یک دفتر برای ثبت مواد مصرفی در طول روز یا شمارش کالری تمام وقت ندارد. تنها توصیه می کند از میزان کالری موجود در وعده های غذایی جامد روزانه آگاهی داشته باشید. برای تهیه دستور العمل ها و برنامه های غذایی هفتگی (یعنی برنامه های اسموتی) ارائه شده، برنامه ریزی و تصمیم گیری زیادی نیاز نیست، زیرا اکثر اسموتی ها دارای مواد یکسانی هستند که این برای برخی از کاربران یک مزیت است.

 

محدود کننده

بیشتر اسموتی های رژیم غذایی کم پروتئین هستند و برخی از آنها حتی چربی های مفید را نیز کم دارند. توصیه می شود به مقدار کافی پروتئین در طول روز استفاده شود و حداقل با خوردن هر وعده غذایی و میان وعده روزانه حداقل 50 گرم پروتئین و چربی مورد نیاز بدن تامین شود.

با این حال، ممکن است برخی از افراد در مورد این مسئله به راهنمایی های اضافی نیاز داشته باشند. بدون برنامه ریزی مناسب، ممکن است پروتئین بدن آنها کم شود. اگر از اسموتی به عنوان جایگزین وعده غذایی استفاده می کنید، مطمئن شوید که ماده های مغذی اساسی را شامل می شود: پروتئین، چربی و کربوهیدرات.

به طور کلی، به نظر می آید اسموتی های میوه حاوی مقدار کافی کربوهیدرات ها و کمی چربی هستند، اما آنها به منبع خوبی از پروتئین بدون چربی نیاز دارند. پروتئین به ساخت عضلات کمک می کند، که شما برای بالا بردن متابولیسم سالم لازم دارید. یکی از بهترین منابع پروتئین به عنوان مکمل غذایی سفیده ی تخم مرغ است که شما به راحتی می توانید آنرا در برنامه ی غذایی روزانه ی خود اضافه نمایید. سعی کنید یک یا دو قاشق غذاخوری دانه چیا را به اسموتی اضافه کنید. دانه ها نوشیدنی شما را غلیظ کرده و باعث افزایش فیبر آن نیز می شوند.

 

قند زیاد در اسموتی ها

اسموتی های رژیم غذایی 21 روزه حاوی میوه زیادی هستند. در حالی که میوه به جذب مواد مغذی سالم کمک می کند، از طرفی دیگر حاوی مقدار زیادی قند طبیعی است. حتی برخی از اسموتی ها عسل یا یک قند اضافه را در دستور خود دارند. این موضوع می تواند برای افرادی که شرایط پزشکی خاصی دارند، خطرناک باشد (به همین دلیل برای مبتلایان به دیابت توصیه نمی شود) و بجای آن برای بسیاری از این افراد رژیم غذایی گیاه خواری یا مصرف انواع غذاهای دریایی توصیه می شود.

برخی از دستور العمل های اسموتی (در رژیم غذایی) بسیارغلیظ هستند. رقیق کردن آنها با انواع آب میوه می تواند برای بهبود دستورالعمل مفیدتر باشد، اما آب میوه می تواند مقداری کالری و قند غیرضروری به آن اضافه کند. آب نوشیدنی اسموتی شما را سالم تر می کند و یخ به غلظت آن می افزاید. سعی کنید مقدار آب میوه ی آن را کم کنید و آب یا یخ اضافه کنید و از ترکیب آب میوه و آب و یخ معمولی استفاده کنید تا غلظت و عطر و طعم مناسب حاصل شود.

 

اسموتی آب میوه

استفاده از آب میوه های مفید در رژیم غذایی

 

زمان بر بودن فرایند

ساخت دو یا سه اسموتی در روز (و تمیز کردن مخلوط کن بعد از آن) به زمان نیاز دارد، این در حالی است

که می توان یک اسموتی صبحانه را به راحتی آماده کرد و آن را برای صرف صبحانه میل کرد، اما در صورت

دور بودن از خانه داشتن اسموتی برای ناهار بسیار سخت تر است و به تمام مواد اولیه خود و همچنین

مخلوط کن دسترسی ندارید.

برای اینکه بتوان در محل کار نیز اسموتی مورد نظر خود را به راحتی آماده نمود می توان از شیکر –

میکسرهای برقی استفاده نمود این محصولات با سایز مناسب به راحتی قابل حمل هستند و می توان تکه

های میوه ی مورد نظر برای درست کردن اسموتی را داخل آن ها ریخت و در زمان مناسب آن را استفاده

نمود.

اسموتی شیکر برقی - میکسر برقی

بررسی و خرید شیکر اسپایدر

 

شیکر برقی گلداسپارک

شیکر برقی گلداسپارک یک شیگر برقی – شارژی می باشد، که به راحتی می توانید آنرا شارژ و با خود

حمل کنید. تیغه های استیل و مقاوم برای خرد کردن انواع آجیل و میوه عالی هستند، همچنین مخلوط کنی

مناسب برای مکمل های ورزشی است که با توجه به قابل حمل بودن و کم جاگیر بودن این دستگاه می

توان آنرا به راحتی برای مصرف در باشگاه استفاده کرد.

 

اسموتی شیکر برقی میکسر برقی

بررسی و خرید شیکر برقی گلداسپارک