5/5 - (68 امتیاز)

ماسک آلوئه ورا برای موآلوئه ورا گیاهی است که برگ های آن ضخیم است و درون آنها ماده ای ژل مانند وجود دارد و در سراسر جهان یافت می شود و بسیاری از مردم حتی خودشان آن را پرورش می دهند. ژل آلوئه ورا هنگامی که روی پوست قرار می گیرد خنک کننده و تسکین دهنده است، به همین دلیل گاهی از آن برای درمان سوختگی و زخم های پوستی استفاده می شود. قرن ها است که آلوئه ورا به دلیل خواص درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی ادعا می کنند علاوه بر فواید پوست، کاربرد دیگری نیز دارد: در واقع می تواند موهای شما را تقویت کرده و پوست سر شما را سرحال تر کند. برای بررسی خواص آلوئه ورا برای مو با دمبل همراه باشید.

بهترین نوع آلوئه ورا برای استفاده روی موها ژل خام گیاه است. این ژل را می توانید تقریباً از هر داروخانه بخرید و یا اگر برگ آن را از گیاهان زنده تازه جدا شده از آن جدا کنید. رنگ ژل شفاف و کمی آبکی است.

مالیدن آلوئه ورا به پوست سر و موهایتان و اجازه نفوذ به فولیکول های مو می تواند موهای خشک و آسیب دیده را بهبود بخشد. بعد از اینکه اجازه دادید یک ساعت بماند، ژل را با یک شامپوی ملایم بشویید.

 

ماسک مو پرو ویکات مدل آلوئه ورا

ویژگی های این محصول:

 

خواص آلوئه ورا

خارش پوست سر را آرام می کند

درماتیت سبورئیک اصطلاح بالینی بیماری است که ما آن را شوره سر می نامیم. علائم خارش پوست سر و پوسته پوسته شدن پوست زیر موها با آلوئه ورا قابل درمان است. مطالعه ای در سال 1998 نشان داد که آلوئه ورا به رفع التهاب پوست سر که باعث ایجاد شوره می شود کمک می کند. اسیدهای چرب موجود در گیاه آلوئه خاصیت ضد التهابی دارند.

 

ماسک مو هونلی مدل آلوئه ورا

ویژگی های این محصول:

 • مناسب: موی خشک، موی آسیب دیده، موی عادی

 

عمیق موهای چرب را تمیز می کند

آلوئه ورا ساقه مو را به طور موثر پاک می کند، منبع اضافی سبوم (روغن) و باقی مانده محصولات دیگر مو را از بین می برد. اما آلوئه ورا در هنگام تمیز کردن به رشته های مو آسیب نمی رساند. برخلاف سایر مواد شیمیایی موجود در محصولات مو، آلوئه ورا ملایم است و یکپارچگی موهای شما را حفظ می کند. استفاده از آلوئه ورا یک روش عالی برای داشتن موهایی است که سالم، براق و لطیف به نظر می رسند.

 

اگر مایلید بیشتر از خواص آلوئه ورا مطلع شوید پیشنهاد می کنیم مطلب مزایای استفاده از آلوئه ورا

را نیز مطالعه نمایید.

 

رشته های مو را تقویت و ترمیم می کند

آلوئه ورا حاوی ویتامین سی٬ ویتامین آ و ویتامین ای است. هر سه این ویتامین ها به گردش سلول کمک می کنند، رشد سلول سالم و موهای براق را تقویت می کنند. ویتامین B12 و اسید فولیک نیز در ژل آلوئه ورا وجود دارد. هر دوی این اجزا می توانند از ریزش موهای شما جلوگیری کنند. با این حال، هیچ مطالعه ای وجود ندارد که به طور قطعی تأیید کند آلوئه ورا در جلوگیری از ریزش مو فوایدی دارد.

آلوئه ورا محصولی محبوب است که افراد پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب روی پوست خود استفاده می کنند. این به دلیل محتوای بالای کلاژن و خاصیت خنک کنندگی آن است. محتوای ویتامین موجود در آلوئه ورا نشان می دهد که می تواند برای اصلاح آسیب های ناشی از آفتاب به موهای شما نیز مفید باشد.

 

ماسک مو سلیک مدل آلوئه ورا

ویژگی های این محصول:

 • مناسب: موی خشک، موی آسیب دیده، موی مجعد و فر، موهای رنگ شده
 • حاوی کراتین
 • حاوی پروتئین هیدرولیز شده گندم

 

رشد مو را تقویت کند

وقتی پوست سرتان تمیز شد و موهایتان با آلوئه ورا مطبوع شد، می توانید ببینید که شکستگی و ریزش مو کند می شود. افراد زیادی وجود دارند که ادعا می کنند آلوئه ورا در واقع باعث رشد سریعتر موها می شود. اما هم اکنون، شواهد بالینی کمی برای اثبات یا رد این ادعاها وجود دارد.

 

فواید استفاده از آلوئه ورا در ماسک مو

تحقیقات بسیار کمی به طور خاص در مورد فواید آلوئه ورا برای موها انجام شده است. اما نشان می دهد که آلوئه ورا می تواند از طرق مختلف به دلیل داشتن:

 • اقدامات ضد التهابی که می تواند به کاهش تحریک پوست سر کمک کنند
 • اثر مرطوب کننده
 • محتوای آنزیم و اسید چرب که می تواند به کاهش التهاب کمک کند
 • ویتامین های C ،E ،B-12، اسید فولیک و محتوای کولین که می تواند به تغذیه و تقویت مو کمک کند.

 

ماسک مو دور لایت مدل آلوئه ورا

ویژگی های این محصول:

 

خطرات و هشدارهای آلوئه ورا

هنگام استفاده از ژل آلوئه ورا معمولا نگرانی کمی وجود دارد، اما برخی از افراد به آن حساسیت دارند. قبل از استفاده موضعی آلوئه ورا، یک تست پچ انجام دهید. مقدار کمی آلوئه ورا را به داخل مچ دست خود بمالید و تا 2 ساعت صبر کنید تا ببینید پوست شما واکنش ضعیفی نشان می دهد یا خیر. اگر حساسیت به آلوئه دارید این کار آن را نشان می دهد.

اگر از کرم هیدروکورتیزون روی پوست خود استفاده می کنید باید مراقب آلوئه موضعی نیز باشید. آلوئه ورا می تواند میزان کورتیزون جذب شده توسط پوست را هنگام استفاده از این دو با هم افزایش دهد.

 

اگر مایلید موهای نرم و براقی داشته باشید پیشنهاد می کنیم مطلب ماسک مو و لذت موهای نرم و براق را نیز مطالعه نمایید.

 

آیا آلوئه ورا برای نوع خاصی از مو مناسب است؟

هیچ تحقیقی وجود ندارد که نشان دهد آلوئه ورا به بهترین وجهی برای یک نوع خاص مو مناسب است. با این حال، متخصصان مراقبت از مو آلوئه ورا را برای موهایی با جنس های زیر توصیه کنند:

 • موهای چرب
 • موهای شکننده، خشک یا آسیب دیده
 • مو فرفری
 • موهای طبیعی

استفاده از ژل آلوئه ورا در موهای شما می تواند بهترین روش برای فهمیدن اینکه آیا برای شما مفید است باشد. ممکن است پس از استفاده از ژل در موهای خود متوجه غشا شوید، پس بعد از استفاده از آن به عنوان نرم کننده یا ماسک مو، حتما آن را کاملاً بشویید.

 

ماسک مو بن هر مدل آلوئه ورا

ویژگی های این محصول:

 • مناسب: موهای خشک، موی مجعد و فر، موی عادی
 • حاوی ویتامین A

 

حرف آخر

برای اثبات قطعی فواید ژل آلوئه ورا برای مو، شواهد بالینی بیشتری لازم است و مطالعات در این زمینه ادامه دارد. اما اگر می خواهید موهای شما به بهترین شکل ممکن به نظر برسد، می توانید ژل آلوئه ورا را به عنوان بخشی از برنامه های مراقبت از مو در نظر بگیرید. ممکن است برای همه مفید نباشد، اما امتحان آن هیچ خطری ندارد.